Fotogaléria

NOVÝ FORD TRANSIT

Nový Transit je najväčším úžitkovým vozidlom značky Ford. Vďaka pestrej ponuke rôznych dĺžok rázvoru, variantov karosérie, výšok strechy a motorov umožňuje zostaviť si vozidlo presne podľa vašich potrieb. Stručne povedané: Povedzte, čo robíte a aké máte požiadavky, a my určite nájdeme Transit ako stvorený pre vaše podnikanie. V dlhom zozname najmodernejších technológií nechýba SYNC s automatickým tiesňovým volaním, adaptívny tempomat alebo systém riadenia prejazdu zákrutami. Všetky tu sú preto, aby vám uľahčili život, a mnohé z nich pracujú automaticky. Vy sa tak môžete sústrediť na dôležitejšie veci. Ďalšie technológie ako napríklad inteligentné dobíjanie akumulátora pomáhajú výkonným motorom rady Transit k ešte väčšej hospodárnosti. A ako veľký potrebujete nákladový priestor? Nový Transit má ohromnú prepravnú kapacitu až 15,1 m3 a vďaka flexibilnému riešenie umožňuje prepravovať vo vnútri vozidla predmety s dĺžkou až 4,2m. Dokáže tiež ťahať prívesy s hmotnosťou až 3,5t. Bez ohľadu na to, čo prevážate, sa robustné zámky a alarm postarajú o ochranu ako nákladu, tak aj samotného vozidla. Zistite viac o novom Forde Transit a spoznajte ho po všetkých stránkach.

 

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla nový Ford Transit, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.

 

Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy modelu nový Transit

alebo kontaktujte vášho najbližšieho predajcu vozidiel Ford.

 


Moderný vzhľad

Nový Transit s elegantným a moderným vzhľadom posúva dizajn rodiny vozidiel Transit úplne novým smerom. Vylepšený zaoblený dizajn dodáva vozidlu rovnaký dynamický charakter, akým sa vyznačujú osobné vozidlá Ford vyrobené v duchu kinetického dizajnu automobilky, avšak bez kompromisov z hľadiska prepravnej kapacity.

Prvotriedna kapacita

Pod štýlovým vzhľadom exteriéru zostal nový Transit verný svojmu dedičstvu z rady Transit, prvotriedne schopnosti prevozu nákladu s množstvom inovatívnych nových funkcií v nákladovom priestore. Nákladový priestor nového Transitu je starostlivo optimalizovaný tak, aby ponúkal väčší priestor a viac flexibility, než iné vozidlá.

Pohodlný interiér pre váš pracovný deň

Nový Ford Transit ponúka spracovanie interiéru na úrovni osobných vozidiel v kombinácii s vyššou mierou komfortu, praktickosťou pri každodennom používaní a nadštandardným spracovaním. Vďaka vylepšenej kultivovanosti a plynulému jazdnému štýlu je kabína nového Transitu pohodlná pre dlhý pracovný deň.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Ford SYNC umožňuje ovládať udbu a prijímať volania na mobil pomocou jednoduchých hlasových povelov. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo vášho MP3 prehrávača, poprípade k bezdrôtovému prehrávaniu hudby z mobilov podporujúcich rozhranie  Bluetooth®.

Efektívne využitie
nákladového priestoru

Nákladový priestor nového Transitu je teraz ešte modernejší a viac využiteľný. V záujme čo najlepšieho využitia priestoru dostali bočné steny menší sklon a strecha je o niečo vyššia aj oproti staršej generácii.

Viac miesta pre
dlhé predmety

Váš nový Ford Transit ľahko zvládne náklad, ktorý by ste s inými dodávkami museli prevážať na streche. Úložná plocha je teraz ešte dlhšia, takže v závislosti na zvolenej verzii môžete vo vnútri prevážať predmety dlhé až 4,21m.

Robustné bočné dvere sú otvárajú zľahka

Pri tak veľkom nákladovom priestore sú bočné dvere životne dôležité. A pretože sa používajú veľmi často, ich mechanizmus je vyrobený tak, aby sa s dverami ľahko manipulovalo a takisto aby dlho vydržali. Otváranie a zatváranie uľahčuje dvojčinná kľučka so západkou.

Zadné dvere možno otvoriť naozaj doširoka

Robustné zadné dvere majú po celom obvode tesnenie, ktoré znižuje hlučnosť a zabraňuje prieniku vody do nákladového priestoru. V závislosti od modelu sú k dispozícii závesy, s ktorými možno zabezpečiť dvere otvorené do uhla až 90 stupňov.

Úsporné motory

Nový Transit je poháňaný jedným z troch vyspelých motorov TDCi s objemom 2,2 litra. Cez šesťstupňovú prevodovku posielajú tieto motory na predné kolesá výkon 74, 92 alebo 114 kW a krútiaci moment až 385 Nm. Vďaka väčšej hnacej sile nemusíte tak často radiť. Dômyselná konštrukcia znamená nevídane nízku spotrebu, nízke emisie a rýchle zahriatie motora na prevádzkovú teplotu aj v tom najchladnejšom počasí.

Dlhé servisné intervaly

Všetky súčasti nových Transitov sú vyrobené s ohľadom na maximálnu trvanlivosť a minimálne nároky na údržbu. Preto sme mohli stanoviť interval údržby až na 50 000 km alebo dva roky. Takisto vyspelé dieselové motory Duratorq, ktorými je nový Transit vybavený, sú neobyčajne hospodárne, odolné a spoľahlivé. Aj diely pri ktorých sa predpokladá bežné opotrebenie, boli navrhnuté tak, aby slúžili čo najdlhšie bez nutnosti údržby.

Systémy aktívnej bezpečnosti

Nový systém adaptácie na hmotnosť nákladu upravuje zásahy systému ESC podľa aktuálnej celkovej hmotnosti vašej dodávky. To je výhodou najmä pri veľkých dodávkach ako práve Transit, pretože systém zaisťuje stabilitu a istotu, bez ohľadu na to, či je prázdne alebo naložené.

Ford SYNC
s tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V prípade dopravnej nehody vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom.

*Označenie Bluetooth® a príslušné logá sú majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a značky majú iných konkrétnych vlastníkov.

**Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením ktoréhokoľvek airbagu, s výnimkou kolenného airbagu, alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.

Systém, ktorý vás baví aj informuje

Široká ponuka vyspelých komunikačných a zábavných systémov obsahuje okrem iného výber konfigurácie s digitálnym rádiom, CD prehrávačom, vstupom USB, prémiovými reproduktormi, multifunkčným displejom alebo celoeurópskou navigáciou a systémom Ford SYNC.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a prijímať volania na mobil pomocou jednoduchých hlasových povelov. Ak máte napríklad vo svojich kontaktoch v mobile uloženú domácu adresu ako home, stačí povedať: Call home a systém automaticky vytočí požadované číslo. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3 prehrávača, poprípade k bezdrôtovému prehrávaniu hudby z mobilov podporujúcich Bluetooth®. Systém vám dokonca dokáže nahlas prečítať prichádzajúcu textovú správu.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat umožňuje nastaviť určitú rýchlosť jazdy a potom ju udržiava, kým nezačnete zrýchľovať, alebo naopak brzdiť. Tlačidlami na volante môžete nastavenú rýchlosť počas jazdy upraviť.Navyše je tu aj nastaviteľný obmedzovač rýchlosti, ktorý pomáha dodržiavať prednastavenú maximálnu rýchlosť. Systém pomáha šetriť palivo a znižuje pravdepodobnosť neúmyselného prekročenia povolenej rýchlosti. Popri praktických výhodách prispievajú tieto technológie k tomu, že jazdy sú menej únavné.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vás informujú o vzdialenosti k najbližšej prekážke vpredu aj vzadu za vozidlom. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skracujúcej sa vzdialenosti od prekážky.

Sami si vyberiete, ktoré dvere chcete zamknúť a odomknúť

Sériovo dodávané centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním je teraz ešte lepšie zabezpečené. Môžete sa totiž rozhodnúť, že odomknete len jedny dvere. Všetky ostatné zostanú zamknuté, pokým neaktivujete spínač na dverách vodiča. Tento spínač riadi odomykanie a zamykanie všetkých dverí vozidla. Praktická vec hlavne pri väčších úžitkových vozidlách.

Systém Ford Easy-Fuel pre bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže. Vašim rukám tak nehrozí zašpinenie.

Vďaka funkcii Auto-Start-Stop spotrebujete menej paliva

Keď zastavíte na semafore alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia dokáže samočinne vypnúť motor. Pritom stále napája všetko potrebné ako napríklad ventilácia, rádio alebo Ford SYNC. Keď sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Inteligentný informačný systém pre úspornejšiu jazdu

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia a jazdného štýlu na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenie prevodov, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako čo najviac znížiť spotrebu paliva.

Lepšie osvetlený nákladový priestor

Nové lampy v nákladovom priestore majú jasnejšie svetlo ako v doterajších modeloch rady Transit a dodávajú sa sériovo. Môžete si zvoliť aj najmodernejšie LED osvetlenie s vysokou svietivosťou. Vo vozidle tejto veľkosti je to múdra a veľmi praktická pomôcka.

Zadné dvere možno otvoriť naozaj doširoka

Robustné zadné dvere majú po celom obvode tesnenie, ktoré znižuje hlučnosť a zabraňuje prieniku vody do nákladového priestoru. V závislosti od modelu sú k dispozícii závesy, s ktorými možno zabezpečiť dvere otvorené do uhla 90 stupňov. Zaisťovacie lišty sú uložené priamo vo dverách. Reflexné polepy na vnútornej hrane dverí upozornia ostatných účastníkov premávky, ak sú dvere otvorené do uhla 90 stupňov.

*Označenie Bluetooth® a príslušné logá sú majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a značky majú iných konkrétnych vlastníkov.

Aby ste zostali pánmi situácie

Ak omylom vojdete do zákruty príliš rýchlo,  napríklad na zjazde z diaľnice, a začnete strácať kontrolu nad vozidlom, systém stabilizácie v zákrutách to spozná. Okamžite zareaguje znížením krútiaceho momentu motora a potom aj brzdením, aby znížil rýchlosť jazdy. Táto pokroková technológia funguje aj v klopených zákrutách, rovnako ako na cestách s priečnym sklonom vozovky.

Maximálny záber s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík pri akcelerácii vozidla.

Systémy aktívnej bezpečnosti, ktoré sa prispôsobia hmotnosti

Systém adaptácie na hmotnosť nákladu upravuje zásahy systému ESC podľa aktuálnej celkovej hmotnosti vašej dodávky. To je výhodou najmä pri veľkých dodávkach ako práve Transit, pretože systém zaisťuje stabilitu a istotu, bez ohľadu na to, či je vozidlo prázdne, alebo plne naložené.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania*. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k aktivácii airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom tejto linky sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí, čo môže zachrániť váš život.

Dvere, ktoré sa po rozjazde zamknú

Dvere na Vašom novom Transite sa automaticky zamknú, akonáhľe sa dá vozidlo do pohybu. Tento systém je dodávaný štandardne a možno ho zapnúť alebo vypnúť prostredníctvom menu v prístrojovej doske. Vozidlá sú vybavené aj funkciou odomknutia pri nehode, ktorá sa aktivuje automaticky podľa intenzity nárazu a uľahčuje záchranným zložkám prístup do vozidla.

Systém sledovania bdelosti vám povie, že ste unavení

Systém sledovania bdelosti vodiča nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy. Rozpozná zmeny, ktoré by mohli byť spôsobené únavou. Ak tento systém vo vašom správaní zaznamená akékoľvek znaky svedčiace o strate pozornosti, na prístrojovej doske sa zobrazí ikona, ktorá vám odporučí urobiť si prestávku.

Pokročilý systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Prostredníctvom prednej kamery, ktorá nepretržite sleduje priestor pred vozidlom, tento systém spozná, keď sa začnete nevedomky vychyľovať zo smeru jazdy. V takom prípade vás upozorní vibráciami volantu aj zobrazením varovného hlásenia. V rýchlostiach do 70 km/h sa automaticky deaktivuje, aby nerušil v mestskej premávke. Môžete ho samozrejme vypnúť aj ručne.

Väčšia sila pre rýchle zabrzdenie

Brzdový asistent pomáha dosiahnuť pri prudkom brzdení maximálneho spomaľovacieho účinku. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

Svetlá, ktorá vám v noci prisvietia do zákruty

Táto funkcia zvyšuje bezpečnosť odbočovania alebo vjazdu na parkovacie miesto. Ak signalizujete zmenu smeru vozidla smerovými svetlami, v hlavnom svetlomete na príslušnej strane sa automaticky rozsvieti pomocné svetlo, ktoré nasvieti zákrutu.

*Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením ktoréhokoľvek airbagu, s výnimkou kolenného airbagu, alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.

Technológie ECOnetic

Nový Transit je poháňaný jedným z troch vyspelých motorov TDCi s objemom 2,2 litra. Vďaka väčšej hnacej sile nemusíte tak často radiť. Dômyselná konštrukcia znamená nevídane nízku spotrebu, nízke emisie a rýchle zahriatie na prevádzkovú teplotu aj v tom najchladnejšom počasí. Hospodárnosť tejto dodávky možno ale ešte ďalej zvýšiť pokrokovými technológiami Ford ECOnetic, známymi aj z našich osobných vozidiel. Napríklad keď si zvolíte alternatívne dodávanú prevodovku v rámci výbavy Econetic, dostanete prevodovku so 7 percentným dlhším sprevodovaním. Výsledkom bude ďalšie zníženie spotreby paliva aj emisií CO2.

Vďaka funkcii Auto-Start-Stop spotrebujete menej paliva

Keď zastavíte na semafore alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia dokáže samočinne vypnúť motor. Pritom stále napája všetko potrebné ako napríklad ventilácia, rádio alebo Ford SYNC. Keď sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Inteligentný informačný systém pre úspornejšiu jazdu

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia a jazdného štýlu na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenie prevodov, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako čo najviac znížiť spotrebu paliva.

Regulácia zrýchlenia vám pomôže jazdiť hospodárnejšie

Táto inovatívna novinka reguluje intenzitu zrýchľovania vašej dodávky podľa toho či je nezaťažená, alebo čiastočne naložená . Vďaka tomu sa môžete v závislosti na svojom štýle jazdy dočkať zníženia spotreby paliva až o 15 percent. Táto technológia zároveň znižuje mieru opotrebenia motora, bŕzd, pneumatík ako aj ďalších častí hnacieho reťazca.

Efektívnejší spôsob, ako dobiť batériu

Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje Inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Pokiaľ to nie je nutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie vozidla. Tým možno ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.