Fotogaléria

NOVÝ FORD TRANSIT CONNECT

Každý z našich modelov radu Transit je predovšetkým maximálne praktický a úplne nový Transit Connect nie je výnimkou. Je to robustná, praktická a spoľahlivá dodávka s veľkorysou prepravnou kapacitou 3,0 m3 v prípade verzie s krátkym rázvorom a 3,7 m3 pri verzii s dlhým rázvorom. Nosnosť činí až 1000 kg. Takisto dômyselná prepážka verzie Van umožňuje prepravovať vnútri rúrky, rebríky alebo guľatinu o dĺžke až 3,0 m, respektíve 3,4 m pri verzii s dlhým rázvorom. Technicky vyspelé dieselové aj benzínové motory kombinované s päťstupňovými alebo šesťstupňovými prevodovkami, sa popri vysokom výkone a krútiacom momente vyznačujú tiež nevídanou hospodárnosťou, už od 4,0l/100 km a 105g/km CO2. Moderná technika vám pomáha komunikovať, baviť sa a cestovať bezpečnejšie. Niekoľko príkladov: systém SYNC s hlasovým ovládaním, ktorý prijíma hovory, vytáča čísla a dokonca aj číta nahlas textové správy v niektorom zo svetových jazykov, keď si o to poviete. Alebo Active City Stop, ktorý zaznamená riziko kolízie pri nízkej rýchlosti a začne automaticky brzdiť. Verzia Van s flexibilným predným dvojsedadlom pre spolujazdca odvezie až troch ľudí, zatiaľ čo Kombi až sedem osôb. Vďaka tomu so sebou môžete vziať celý tím kolegov a zároveň všetok materiál a náradie, ktoré budete pri vašej práci potrebovať.

 

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla nový Ford Transit Connect, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.

 

Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy pre nový Transit Connect

alebo kontaktujte najbližšieho predajcu vozidiel Ford.

 


Pochváľte sa s ním

Nový Ford Transit Connect s elegantným a moderným vzhľadom posúva dizajn rodiny vozidiel Transit úplne novým smerom. Vylepšený zaoblený dizajn dodáva vozidlu rovnaký dynamický charakter, akým sa vyznačujú osobné vozidlá Ford vyrobené v duchu kinetického dizajnu automobilky, avšak bez kompromisov z hľadiska výnimočnej prepravnej kapacity, ktorá je pre rad Transit typická.

Prvotriedna kapacita

Pod štýlovým vzhľadom exteriéru zostal nový Transit Connect verný svojmu dedičstvu z rady modelov Transit. Ponúka prvotriedne schopnosti prevozu nákladu s množstvom inovatívnych nových funkcií v nákladovom priestore. Nákladový priestor nového Transitu Connect je starostlivo optimalizovaný tak, aby ponúkal väčší priestor a viac flexibility, než iné vozidlá.

Teraz sa do kabíny zmestíte traja

Nový Transit Connect vo verzii Van je k dispozícii aj s dvojsedadlom spolujazdca, vďaka ktorému sa do kabíny vojdú celkom tri osoby. Prostredné sedadlo možno sklopiť a vytvoriť tak plochý stolík na písanie alebo na notebook. 

Priestor pre
dlhé
predmety

Prepážka s priechodom umožňí prepraviť predmety dlhé 3 metre v modeli s krátkym rázvorom, alebo až 3,4 m vo verzii s dlhým rázvorom. Prepážka v dolnej časti praktický uzatvárateľný otvor.

Mobilná kancelária

Súčasťou palubnej dosky je niektorý z troch typov konzoly, navrhnutých tak, aby ste mali všetko po ruke. V závislosti na zvolenom modeli a konfigurácii sedadiel si môžete zvoliť otvorenú, alebo uzatvárateľnú konzolu, ktorá má aj lakťovú opierku. 

Ford SYNC

Ford SYNC vám umožňuje ovládať hudbu a telefonovať pomocou jednoduchých hlasových povelov. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3/Ipod® zariadenia, poprípade k bezdrôtovému prehrávaniu cez Bluetooth®.

Menej únavné cesty

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti vám pomáha udržiavať prednastavenú rýchlosť. Systém pomáha nielen šetriť palivo, ale zároveň znižuje pravdepodobnosť prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti. 

Ford Easy-Fuel 

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A systém Ford Easy-Fuel je bezviečkový, nemusíte teda manipulovať so špinavým viečkom.

Dostaňte zo svojho
motora čo najviac

Nový benzínový trojvalec 1.0 EcoBoost výkon 74 kW a krútiaci moment 170 Nm. Je kombinovaný s manuálnou prevodovkou. V kombinácii s ďalšími úspornými technológiami ako Auto-Start-Stop ponúka tento oceňovaný motor dynamiku, akú by ste očakávali od konvenčného agregátu s objemom 1,6 litra.

Výkonné a úsporné
dieselové 
motory

Ak dávate prednosť dieselu, môžete si vybrať z troch variantov motora 1.6 TDCi: 55 kW, 185 Nm, päťstupňová manuálna prevodovka; 70 kW, 230 Nm, päťstupňová manuálna prevodovka; 85 kW, 270 Nm, šesťstupňová manuálna prevodovka. A potom je tu verzia ECOnetic s najnižšou spotrebou vo svojej triede.

Po tretíkrát držiteľom
titulu motor roka

Malý benzínový motor, ktorý poháňa vozidlá značky Ford, vrátane Transitu Connect, prekonal konkurenciu zo strany supervozidiel a už tretí raz po sebe si odniesol Oscara vo svete motorov. Malý 1,0-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford, ktorý prináša úsporu paliva bez straty výkonu, bol vyhlásený za motor roka 2014.

Dlhé servisné intervaly,
menej nákladov

Všetky súčasti nových Transitov Connect sú vyrobené s ohľadom na maximálnu trvanlivosť a minimálne nároky na údržbu. Preto sme mohli stanoviť interval údržby až na 30 000 km alebo jeden rok. Diely pri ktorých sa predpokladá bežné opotrebenie, boli navrhnuté tak, aby slúžili čo najdlhšie bez nutnosti údržby.

Zdokonalená
sústava
airbagov

Pre náš nový Ford Transit Connect je k dispozícii kompletná rada airbagov. Na dôležitých miestach vo vozidle rozmiestnené vyspelé senzory, ktoré zaisťujú rýchlu a maximálne kontrolovanú reakciu airbagov práve vtedy keď je to odnich najviac potrebné.

Ford SYNC
s tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V prípade dopravnej nehody vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom.

*Výraz Bluetooth® a príslušné logá majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a obchodné značky patria svojím právoplatným vlastníkom.
**Automatické tiesňové volanie Ford funguje vo viac ako tridsiatich európskych krajinách. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti aktiváciou airbagov, alebo keď senzor nárazu odpojí prívod paliva. Funkcia čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých jazykoch.

Pokročilá hands-free technológie Ford SYNC

Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a telefonovať pomocou jednoduchých hlasových povelov. Ak máte napríklad vo svojich kontaktoch v mobile uloženú domácu adresu ako home, stačí povedať Call home a systém automaticky vytočí požadované číslo. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3/Ipod® zariadenia, poprípade k bezdrôtovému prehrávanie hudby z mobilov podporujúcich rozhranie Bluetooth®.

Elektricky vyhrievané čelné sklo

S elektricky vyhrievaným čelným sklom Quickclear budete môcť aj v mrazivých ránach rýchlo vyraziť na cestu. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd, aj keď je vonku pod nulou. Veľmi praktická vec pred každou Vašou zimnou pracovnou cestou.

Senzory, vďaka ktorým zaparkujete bez stresu

Parkovacie senzory vozidla Ford Transit Connect vás informujú o vzdialenosti k najbližšej prekážke vpredu aj vzadu. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt v aktuálnom smere vozidla, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skrátení vzdialenosti.

Aby ste pri pomalej jazde nenabúrali 

Kolízie v pomaly idúcich kolónach s častým zastavovaním sú až príliš bežné. Active City Stop je pokročilá technológia, ktorá pomáha takýmto nehodám predchádzať alebo aspoň zmenšovať ich následky. Ak pri rýchlosti do 30 km/h systém zaznamená, že vozidlo vpredu nečakane zastavilo, začne automaticky brzdiť. Inovatívnosť systému Active City Stop potvrdzuje aj ocenenie Euro NCAP Advanced udelené rovnakému systému v našom Forde Focus.

Menej únavné cestovanie a hospodárnejšia jazda

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti vám pomáha udržiavať prednastavenú rýchlosť. Systém pomáha nielen šetriť palivo, ale aj znižuje pravdepodobnosť prekročenia povolenej rýchlosti. Tempomat samozrejme dokáže tiež udržiavať nastavenú rýchlosť a uľahčiť tak dlhé diaľničné presuny.

Dômyselný kľúč, ktorý sa nedá okopírovať

Spolu so systémom centrálneho zamykania je tu aj nový sklopný kľúč s dvojkanálovým vysielačom. Výsledkom je, že zachytenie kódu alebo okopírovanie kľúča je pre zlodeja prakticky nemožné. Kľúč je nabíjateľný, vodotesný, odolný proti neoprávnenej manipulácii a dosah 30 metrov.

Ford Easy-Fuel proti zámene palív

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A pretože je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom.

Znížte spotrebu paliva so systémom  Auto-Start-Stop

Keď zastavíte na semaforoch alebo v kolóne, táto technológia automaticky zhasne motor. Pritom stále dodáva elektrinu spotrebičom vo vozidle ako klimatizácia alebo rádio. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10% pri mestskom cykle.

Inteligentný systém, ktorý vám pomáha jazdiť úspornejšie

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenia, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako zlepšiť spotrebu paliva.

Priestor pre dlhé predmety

Dômyselná prepážka s priechodom, ktorá je k dispozícii pre všetky verzie s dvojsedadlom pre spolujazdca, umožňuje prepravovať predmety dlhé 3,0 metre v modeli s krátkym rázvorom, respektíve 3,4 m vo verzii s dlhým rázvorom. Prepážka v dolnej časti uzatvárateľný otvor, ktorým môžete pretiahnuť dlhé predmety do úložného priestoru pod predným sedadlom spolujazdca. Za prepážkou je dosť miesta pre dve europalety.

*Výraz Bluetooth® a príslušné logá majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a obchodné značky patria svojím právoplatným vlastníkom.

Zdokonalená sústava airbagov

Pre nový Transit Connect je k dispozícii kompletná rada airbagov. Na dôležitých miestach vo vozidle rozmiestnené vyspelé senzory, ktoré zaisťujú rýchlu a kontrolovanú reakciu airbagov práve vtedy keď je to odnich potrebné.

Asistenčná technológia, ktorá sa prispôsobí nákladu

Systém adaptácie na hmotnosť nákladu upravuje zásahy programu ESP podľa aktuálnej celkovej hmotnosti vozidla. Tým zaisťuje istotu a stabilitu pri jazde ako s prázdnym, tak s plne zaťaženým vozidlom.

Viac ako len obyčajné zámky

Nový Ford Transit Connect zámky, ktoré sa automaticky uzamknú ak do 45 sekúnd po odomknutí diaľkovým ovládačom nedôjde k otvoreniu dverí. Zároveň nedovolia uzamknúť predné dvere, ak nie sú dobre zatvorené. V prípade dopravnej nehody sa odomknú všetky dvere pri aktivácii airbagov.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania*. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k aktivácii airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom tejto linky sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí, čo môže zachrániť váš život.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný program ESP nepretržite monitoruje vašu jazdu, vyhodnocuje odchýlky od zvolenej jazdnej stopy napríklad v dôsledku začínajúceho šmyku a automaticky upravuje trajektóriu vozidla. Systém vám v rámci fyzikálnych zákonov pomáha udržať vozidlo pod kontrolou a tiež prispieva k skráteniu brzdnej dráhy v kritických situáciách.

Maximálnu priľnavosť s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík.

Upozornenie na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak pneumatík nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.

Viac sily pre prudkom brzdení

Brzdový asistent pomáha dosiahnuť pri prudkom brzdení maximálneho spomaľovacieho účinku. Systém sleduje, akú rýchlo zošliapnete brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

* Automatické tiesňové volanie Ford funguje vo viac ako tridsiatich európskych krajinách. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti aktiváciou airbagov, alebo keď senzor nárazu odpojí prívod paliva. Funkcia čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých jazykoch.

Záväzok do budúcnosti

Systematicky sa usilujeme o zníženie vplyvu nášho podnikania na životné prostredie. Prakticky celé naše automobily či ich súčasti sa dajú opätovne použiť pri výrobe nových vozidiel alebo v inej časti výrobného procesu. Akustickú izoláciu vyrábame z použitých textílií, napríklad džínsoviny alebo reklamovaného čalúnenia. A naše nové spoľahlivé motory, ktoré plnia emisnú normu Euro V, patria k najšetrnejším pohonným jednotkám v triede.

Znížte spotrebu paliva so systémom  Auto-Start-Stop

Keď zastavíte na semaforoch alebo v kolóne, táto technológia automaticky zhasne motor. Pritom stále dodáva elektrinu spotrebičom vo vozidle ako klimatizácia alebo rádio. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10% pri mestskom cykle.

Inteligentný systém, ktorý vám pomáha jazdiť úspornejšie

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenia, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako zlepšiť spotrebu paliva.

Lepšia aerodynamika pre nižšiu spotrebu

Pri pomalej jazde ponecháva aktívna maska ​​chladiča otvorený prístup vzduchu do motorového priestoru. Akonáhle zrýchlite, automaticky sa uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe vášho vozidla.

Upozornenie na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak pneumatík nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť podľa potreby.