Fotogaléria

Bezpečnosť a zabezpečenie

Spoločnosť Ford kráča v čele vývoja inovatívnych a oceňovaných bezpečnostných technológií. Zistíte, že v novom Transite Connect je ich celý rad. Technológie, ktoré vedia automaticky brzdiť, pomôžu privolať pomoc pri nehode a uľahčujú rozjazdy v stúpaní. Systémy, ktoré umožňujú zamykať a odomykať dvere jednotlivo, prakticky znemožňujú zachytiť kód kľúča. Transit Connect je vybavený vyspelou technikou, vďaka ktorej budú vaše cesty jednoduchšie a bezpečnejšie.  Takisto komplexná sada zabezpečovacích prvkov chráni pred zlodejmi vozidlo aj jeho náklad. Nie vždy si totiž môžete vybrať, kde zaparkujete.

 


Zdokonalená sústava airbagov

Pre nový Transit Connect je k dispozícii kompletná rada airbagov. Na dôležitých miestach vo vozidle rozmiestnené vyspelé senzory, ktoré zaisťujú rýchlu a kontrolovanú reakciu airbagov práve vtedy keď je to odnich potrebné.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný program ESP nepretržite monitoruje vašu jazdu, vyhodnocuje odchýlky od zvolenej jazdnej stopy napríklad v dôsledku začínajúceho šmyku a automaticky upravuje trajektóriu vozidla. Systém vám v rámci fyzikálnych zákonov pomáha udržať vozidlo pod kontrolou a tiež prispieva k skráteniu brzdnej dráhy v kritických situáciách.

Maximálnu priľnavosť s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík.

Aby ste pri pomalej jazde nenabúrali 

Kolízie v pomaly idúcich kolónach s častým zastavovaním sú až príliš bežné. Active City Stop je pokročilá technológia, ktorá pomáha takýmto nehodám predchádzať alebo aspoň zmenšovať ich následky. Ak pri rýchlosti do 30 km/h systém zaznamená, že vozidlo vpredu nečakane zastavilo, začne automaticky brzdiť. Inovatívnosť systému Active City Stop potvrdzuje aj ocenenie Euro NCAP Advanced udelené rovnakému systému v našom Forde Focus.

Stabilizácia prívesu

Asistent pre jazdu s prívesom zaznamená akékoľvek začínajúce kývanie prívesu a zníži rýchlosť vozidla, aby problém riešil. Jazda s prívesom je vďaka tomu istejšia. Systém spomalí vozidlo znížením krútiaceho momentu motora a postupným zvyšovaním brzdného tlaku na všetkých kolesách vozidla.

Nikdy si nezabudnete zapnúť pás

Pripomenutie nezapnutého bezpečnostného pásu vodiča vás upozorní, ak sa niekedy zabudnete pripútať. Dodáva sa štandardne do všetkých verzií. Aj týmto spôsobom myslíme na vašu každodennú bezpečnosť.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania*. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k aktivácii airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom tejto linky sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí, čo môže zachrániť váš život.

Pokročilé systémy pre kontrolu brzdenia

Protiblokovací systém bŕzd a elektronický rozdeľovač brzdného tlaku zaisťujú maximálne kontrolované brzdenie. Aj pri plnom zošliapnutí brzdového pedálu je tak vaše vozidlo pod kontrolou.

Signalizácia prudkého brzdenia

Signalizácie prudkého brzdenia rozbliká výstražné osvetlenie a upozorní tak vodiča za vami, že prudko brzdíte. Aj toto je jeden z mnohých našich systémov, ktoré predchádayjú kolíziam a tým spôsobeným škodám na vašom vozidle.

Viac sily pre prudkom brzdení

Brzdový asistent pomáha dosiahnuť pri prudkom brzdení maximálneho spomaľovacieho účinku. Systém sleduje, akú rýchlo zošliapnete brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

Asistenčná technológia, ktorá sa prispôsobí nákladu

Systém adaptácie na hmotnosť nákladu upravuje zásahy programu ESP podľa aktuálnej celkovej hmotnosti vozidla. Tým zaisťuje istotu a stabilitu pri jazde ako s prázdnym, tak s plne zaťaženým vozidlom.

Upozornenie na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak pneumatík nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.

Senzory, vďaka ktorým zaparkujete bez stresu

Parkovacie senzory vozidla Ford Transit Connect vás informujú o vzdialenosti k najbližšej prekážke vpredu aj vzadu. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt v aktuálnom smere vozidla, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skrátení vzdialenosti.

Svetlá, ktorá vám svietia do zákrut

Svetlá, ktoré svietia do zákrut, aby ste v noci lepšie videli su tiež neoceniteľným pomocníkom nočných presunov. Ak odbočuje alebo vchádzate na parkovacie miesto, automaticky sa rozsvieti svetlo v svetlometoch, aby vám posvietilo.
* Automatické tiesňové volanie Ford funguje vo viac ako tridsiatich európskych krajinách. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti aktiváciou airbagov, alebo keď senzor nárazu odpojí prívod paliva. Funkcia čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých jazykoch.

Dômyselný kľúč, ktorý sa nedá okopírovať

Spolu so systémom centrálneho zamykania je tu aj nový sklopný kľúč s dvojkanálovým vysielačom. Výsledkom je, že zachytenie kódu alebo okopírovanie kľúča je pre zlodeja prakticky nemožné. Kľúč je nabíjateľný, vodotesný, odolný proti neoprávnenej manipulácii a dosah 30 metrov.

Viac ako len obyčajné zámky

Nový Ford Transit Connect zámky, ktoré sa automaticky uzamknú ak do 45 sekúnd po odomknutí diaľkovým ovládačom nedôjde k otvoreniu dverí. Zároveň nedovolia uzamknúť predné dvere, ak nie sú dobre zatvorené. V prípade dopravnej nehody sa odomknú všetky dvere pri aktivácii airbagov.

Obvodový alarm

Na želanie dodávaný obvodový alarm sa rozoznie pri násilnom otvorení dverí alebo kapoty vozidla. Svojou intenzitou dostatočne odradí zlodeja pred akýmkoľvek ďaľším nekalým úmyslom s vašim Fordom Transit Connect.

Celoplošná oceľová prepážka zadrží zlodeja

V prípade vlámania do kabíny vozidla narazí zlodej na celoplošnú oceľovú prepážku, cez ktorú sa nedostane do nákladového priestoru. Toto účinné zabezpečenie zároveň plní funkciu významného bezpečnostného prvku. Chráni vás pred prienikom nákladu do priestoru pre cestujúcich pri dopravnej nehode.

Miesto pre bezpečné odloženie drobností

Nenechávajte cenné drobnosti a vaše pracovné veci na očiach zvedavcom s nekalými úmyslami. Zamknite ich do priestrannej odkladacej schránky v palubnej doske vášho Fordu Transit Connect, kde budú v bezpečí.

Pre bezpečie detských pasažierov

Úchyty ISOFIX pre upevnenie detskej sedačky k dispozícii pre jednomiestne sedadlo spolujazdca v modeli Van a tiež pre vonkajšie sedadlá v druhom rade v modeloch Kombi. Pri obidvoch prevediach karosérie Fordu Transit Connect je tak o bezpečnosť vašich detí postarané.