Fotogaléria

Štýlová a priestranná kabína

Nový Ford Transit Connect  prichádza so štýlovou a priestrannou kabínou s dizajnom a kvalitou spracovania  na úrovni osobných vozidiel, inteligentným riešením úložných priestorov, ako aj s najnovšími asistenčnými funkciami pre vodiča a interiérovými technológiami. Ponúka premyslené prvky v nákladovom priestore, ktoré zaisťujú lepší prístup s cieľom vytvoriť najflexibilnejší a najlepší nákladový priestor v danej triede. Jeho prvotriedne prepravné schopnosti uľahčujú život inštalatérom, elektrikárom a ostatným remeselníkom.

 


Pokročilá hands-free technológie Ford SYNC

Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a telefonovať pomocou jednoduchých hlasových povelov. Ak máte napríklad vo svojich kontaktoch v mobile uloženú domácu adresu ako home, stačí povedať Call home a systém automaticky vytočí požadované číslo. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3/Ipod® zariadenia, poprípade k bezdrôtovému prehrávanie hudby z mobilov podporujúcich rozhranie Bluetooth®.

Teraz sa do kabíny zmestíte traja

Nový Transit Connect vo verzii Van je k dispozícii aj s dvojsedadlom pre spolujazdca, vďaka ktorému sa do kabíny vojdú celkom tri osoby. Prostredné sedadlo možno sklopiť a vytvoriť tak plochý stolík na písanie alebo na notebook. Naopak vyklopením sedáka hore sa dostanete do praktickej skrytej odkladacej schránky.

Váš automobil aj vaša kancelária

Súčasťou palubnej dosky je niektorý z troch typov stredovej konzoly, navrhnutých tak, aby ste mali všetko po ruke. V závislosti na zvolenom modeli a konfigurácii sedadiel si môžete zvoliť otvorenú, alebo uzatvárateľnú konzolu, ktorá má aj lakťovú opierku. Ďalej jednu alebo dve 12V zásuvky, vstupy audio 3,5 mm a USB, držiaky nápojov, priestor pre notebook alebo dokumenty A4 a tiež schránku pod sedadlom.

Priehradka pre poriadok vo vozidle

Odkladacia priehradka nad hlavami cestujúcich v novom Forde Transit Connect efektívne využíva inak nevyužívané miesto. Vďaka nej môžete udržiavať vo vozidle poriadok a pritom mať všetko na dosah.

Miesto pre bezpečné odloženie drobností

Nenechávajte cenné drobnosti a vaše pracovné veci na očiach zvedavcom s nekalými úmyslami. Zamknite ich do priestrannej odkladacej schránky v palubnej doske vášho Fordu Transit Connect, kde budú v bezpečí.

Menej únavné cestovanie a hospodárnejšia jazda

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti vám pomáha udržiavať prednastavenú rýchlosť. Systém pomáha nielen šetriť palivo, ale aj znižuje pravdepodobnosť prekročenia povolenej rýchlosti. Tempomat samozrejme dokáže tiež udržiavať nastavenú rýchlosť a uľahčiť tak dlhé diaľničné presuny.

Nastaviteľný stĺpik riadenia

Volant v novom Forde Transit Connect možno nastaviť výškovo aj pozdĺžne, aby ste si mohli nájsť ideálnu polohu za volantom. Každá vaša jazda tak bude pohodlnejšia.

Ešte ľahšie cúvanie

Stĺpiky, smetné koše či nízke múriky, zadná parkovacia kamera vám ukáže priestor za vozidlom na obrazovke zabudovanej do stredovej konzoly. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spätného chodu. Systém navyše zobrazuje virtuálne navádzacie línie, ktoré vám pomôžu zájsť aj do tých najužších miest.

Pre bezpečie detských pasažierov

Úchyty ISOFIX pre upevnenie detskej sedačky k dispozícii pre jednomiestne sedadlo spolujazdca v modeli Van a tiež pre vonkajšie sedadlá v druhom rade v modeloch Kombi. Pri obidvoch prevediach karosérie Fordu Transit Connect je tak o bezpečnosť vašich detí postarané.

*Výraz Bluetooth® a príslušné logá majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a obchodné značky patria svojím právoplatným vlastníkom.

Dokonalý zvuk

Na želanie dodávané audiosystémy sú optimalizované pre priestranný interiér nového Transitu Connect. Aj v úžitkovom vozidle tak môžete mať pôžitok zo skladieb idúcich y rádia či pripojených zariadení.

Znížte spotrebu paliva so systémom  Auto-Start-Stop

Keď zastavíte na semaforoch alebo v kolóne, táto technológia automaticky zhasne motor. Pritom stále dodáva elektrinu spotrebičom vo vozidle ako klimatizácia alebo rádio. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10% pri mestskom cykle.

Inteligentný systém, ktorý vám pomáha jazdiť úspornejšie

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenia, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako zlepšiť spotrebu paliva.

Nastavte ideálnu teplotu sebe aj spolucestujúcim

Pre karosársku verziu Kombi na želanie dodávaná dvojzónová elektronická automatická klimatizácia umožňuje nastaviť rozdielnu teplotu pre zónu vodiča a spolujazdca. Systém ju potom automaticky udržuje pre vaše pohodlie.

Aby ste mali vždy zohriate sedadlo

Nech je vonku sebeväčšia zima, s vyhrievaným sedadlom vodiča sa rýchlo ohrejete. Spolu s vyhrievaním čelného skla Quickclear sa tieto technológie postarajú, aby ste mohli aj za zasneženého rána hneď vyraziť na cestu.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania*. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k aktivácii airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom tejto linky sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí, čo môže zachrániť váš život.

*Automatické tiesňové volanie Ford funguje vo viac ako tridsiatich európskych krajinách. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti aktiváciou airbagov, alebo keď senzor nárazu odpojí prívod paliva. Funkcia čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých jazykoch.

Prvotriedna prepravná kapacita

Pod štýlovým vzhľadom exteriéru zostal nový Ford Transit Connect verný dedičstvu modelov z rady Transit. Ponúka prvotriedne schopnosti prevážania nákladu, vrátane množstva inovatívnych nových funkcií v nákladovom priestore. Okrem ponuky maximálneho objemu nákladu vo svojej triede, je nákladový priestor nového Transitu Connect starostlivo optimalizovaný tak, aby ponúkal väčší priestor a viac flexibility, než ktorékoľvek iné vozidlo.

Priestor pre dlhé predmety

Dômyselná prepážka s priechodom, ktorá je k dispozícii pre všetky verzie s dvojsedadlom pre spolujazdca, umožňuje prepravovať predmety dlhé 3,0 metre v modeli s krátkym rázvorom, respektíve 3,4 m vo verzii s dlhým rázvorom. Prepážka v dolnej časti uzatvárateľný otvor, ktorým môžete pretiahnuť dlhé predmety do úložného priestoru pod predným sedadlom spolujazdca. Za prepážkou je dosť miesta pre dve europalety.

Kotviace body na zabezpečenie nákladu

Kotviace body pre uviazanie nákladu umiestnené na bočniciach nákladového priestoru, takže podlaha zostáva hladká a rovná. Samozrejme zodpovedajú normám DIN a ISO. Ďalšie upevňovacie body sú rozmiestnené vo výške bokov a ramien. Každý z nich nosnosť 30 kg.

Lepšie osvetlený nákladový priestor

Nové osvetlenie nákladového priestoru dáva dvakrát viac svetla oproti predchádzajúcim modelom. Dodáva sa v rámci štandardnej výbavy. Môžete si zvoliť aj LED osvetlenie priestoru s vysokou svietivosťou, dodávané na želanie.

Ľahko udržiavateľná podlaha 

Gumené rohože pomáhajú udržovať kabínu vozidla Transit Connect v čistote, zatiaľ čo záťažová podlahová krytina a obloženie bočníc v nákladovom priestore chráni váš automobil pred odreninami a škrabancami.

Celoplošná oceľová prepážka zadrží zlodeja

V prípade vlámania do kabíny vozidla narazí zlodej na celoplošnú oceľovú prepážku, cez ktorú sa nedostane do nákladového priestoru. Toto účinné zabezpečenie zároveň plní funkciu významného bezpečnostného prvku. Chráni vás pred prienikom nákladu do priestoru pre cestujúcich pri dopravnej nehode.