Fotogaléria

Praktický v dizajne aj v technike

Všetky funkcie a technológie použité v novom Transite Connect sú navrhnuté tak, aby maximalizovali efektívnosť vášho podnikania a zároveň čo najviac uľahčovali život. Ford SYNC umožňuje telefonovať, ovládať prehrávanie hudby alebo nechať si predčítať prichádzajúce textové správy nahlas. To všetko prostredníctvom jednoduchých hlasových príkazov v niektorom zo svetových jazykov. Najrôznejšie senzory na vás dávajú bez prestávky pozor a niektoré reagujú automaticky, takže sa nemusíte starať napríklad o zapínanie svetiel alebo stieračov. V krátkosti, tento automobil myslí na váš komfort aj na to, aby ste na ceste zostali v kontakte so svetom.

 


Pokročilá hands-free technológie Ford SYNC

Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a telefonovať pomocou jednoduchých hlasových povelov. Ak máte napríklad vo svojich kontaktoch v mobile uloženú domácu adresu ako home, stačí povedať Call home a systém automaticky vytočí požadované číslo. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3/Ipod® zariadenia, poprípade k bezdrôtovému prehrávanie hudby z mobilov podporujúcich rozhranie Bluetooth®.

Nastavte ideálnu teplotu sebe aj spolucestujúcim

Pre karosársku verziu Kombi na želanie dodávaná dvojzónová elektronická automatická klimatizácia umožňuje nastaviť rozdielnu teplotu pre zónu vodiča a spolujazdca. Systém ju potom automaticky udržuje pre vaše pohodlie.

Elektricky vyhrievané čelné sklo

S elektricky vyhrievaným čelným sklom Quickclear budete môcť aj v mrazivých ránach rýchlo vyraziť na cestu. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd, aj keď je vonku pod nulou. Veľmi praktická vec pred každou Vašou zimnou pracovnou cestou.

Aby ste mali vždy zohriate sedadlo

Nech je vonku sebeväčšia zima, s vyhrievaným sedadlom vodiča sa rýchlo ohrejete. Spolu s vyhrievaním čelného skla Quickclear sa tieto technológie postarajú, aby ste mohli aj za zasneženého rána hneď vyraziť na cestu.

Priestor pre dlhé predmety

Dômyselná prepážka s priechodom, ktorá je k dispozícii pre všetky verzie s dvojsedadlom pre spolujazdca, umožňuje prepravovať predmety dlhé 3,0 metre v modeli s krátkym rázvorom, respektíve 3,4 m vo verzii s dlhým rázvorom. Prepážka v dolnej časti uzatvárateľný otvor, ktorým môžete pretiahnuť dlhé predmety do úložného priestoru pod predným sedadlom spolujazdca. Za prepážkou je dosť miesta pre dve europalety.

Kotviace body na zabezpečenie nákladu

Kotviace body pre uviazanie nákladu umiestnené na bočniciach nákladového priestoru, takže podlaha zostáva hladká a rovná. Samozrejme zodpovedajú normám DIN a ISO. Ďalšie upevňovacie body sú rozmiestnené vo výške bokov a ramien. Každý z nich nosnosť 30 kg.

Lepšie osvetlený nákladový priestor

Nové osvetlenie nákladového priestoru dáva dvakrát viac svetla oproti predchádzajúcim modelom. Dodáva sa v rámci štandardnej výbavy. Môžete si zvoliť aj LED osvetlenie priestoru s vysokou svietivosťou, dodávané na želanie.

Dômyselný kľúč, ktorý sa nedá okopírovať

Spolu so systémom centrálneho zamykania je tu aj nový sklopný kľúč s dvojkanálovým vysielačom. Výsledkom je, že zachytenie kódu alebo okopírovanie kľúča je pre zlodeja prakticky nemožné. Kľúč je nabíjateľný, vodotesný, odolný proti neoprávnenej manipulácii a dosah 30 metrov.

Viac ako len obyčajné zámky

Nový Ford Transit Connect zámky, ktoré sa automaticky uzamknú ak do 45 sekúnd po odomknutí diaľkovým ovládačom nedôjde k otvoreniu dverí. Zároveň nedovolia uzamknúť predné dvere, ak nie sú dobre zatvorené. V prípade dopravnej nehody sa odomknú všetky dvere pri aktivácii airbagov.

*Výraz Bluetooth® a príslušné logá majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a obchodné značky patria svojím právoplatným vlastníkom.

Svetlomety, ktoré sa sami rozsvietia

Nový Transit Connect senzory, ktoré zaznamenajú úbytok svetla za súmraku alebo pri náhlej zmene svetelných podmienok. Napríklad keď vojdete do tunela. V takom prípade sa automaticky aktivujú predné svetlomety. Výsledkom je jednoduchšia a bezpečnejšia jazda. Automatické svetlomety k dispozícii ako výbava na želanie spolu s automatickými stieračmi.

Stierače, ktoré sa automaticky prispôsobia dažďu

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania je ďalej automaticky regulovaná podľa intenzity dažďa. Sami si môžete zvoliť jednu zo šiestich úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače zapnú. Stierače s dažďovým senzorom sa dodávajú ako výbava na želanie spolu s automatickými svetlometmi.

Lepšia aerodynamika pre nižšiu spotrebu

Pri pomalej jazde ponecháva aktívna maska ​​chladiča otvorený prístup vzduchu do motorového priestoru. Akonáhle zrýchlite, automaticky sa uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe vášho vozidla.

Ford Easy-Fuel proti zámene palív

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A pretože je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom.

Svetlá, ktorá vám svietia do zákrut

Svetlá, ktoré svietia do zákrut, aby ste v noci lepšie videli su tiež neoceniteľným pomocníkom nočných presunov. Ak odbočuje alebo vchádzate na parkovacie miesto, automaticky sa rozsvieti svetlo v svetlometoch.

Senzory, vďaka ktorým zaparkujete bez stresu

Parkovacie senzory vozidla Ford Transit Connect vás informujú o vzdialenosti k najbližšej prekážke vpredu aj vzadu. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt v aktuálnom smere vozidla, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skrátení vzdialenosti.

Dostaňte zo svojho motora čo najviac

Nový benzínový trojvalec 1.0 EcoBoost výkon 74 kW a krútiaci moment 170 Nm. Je kombinovaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. V kombinácii s ďalšími úspornými technológiami ako Auto-Start-Stop ponúka tento oceňovaný motor dynamiku, akú by ste očakávali od konvenčného agregátu s objemom 1,6 litra, ale pritom má asi o 24% nižšiu spotrebu paliva a o 25% menšie emisie. Tie činia len 129 g/km. Ak potrebujete automat, máme pre vás kombináciu motora 1.6 EcoBoost 110 kW a krútiacim momentom 240 Nm so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Výkonné a úsporné dieselové motory

Ak dávate prednosť dieselu, môžete si vybrať z troch variantov motora 1.6 Duratorq TDCi: 55 kW, 185 Nm, päťstupňová manuálna prevodovka; 70 kW, 230 Nm, päťstupňová manuálna prevodovka; 85 kW, 270 Nm, šesťstupňová manuálna prevodovka. A potom je tu verzia ECOnetic s najnižšou spotrebou vo svojej triede. V štandardnej výbave má prekalibrovanú riadiacu jednotku a obmedzovač rýchlosti.

Znížte spotrebu paliva so systémom  Auto-Start-Stop

Keď zastavíte na semaforoch alebo v kolóne, táto technológia automaticky zhasne motor. Pritom stále dodáva elektrinu spotrebičom vo vozidle ako klimatizácia alebo rádio. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10% pri mestskom cykle.

Inteligentný systém, ktorý vám pomáha jazdiť úspornejšie

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenia, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako zlepšiť spotrebu paliva.

Menej únavné cestovanie a hospodárnejšia jazda

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti vám pomáha udržiavať prednastavenú rýchlosť. Systém pomáha nielen šetriť palivo, ale aj znižuje pravdepodobnosť prekročenia povolenej rýchlosti. Tempomat samozrejme dokáže tiež udržiavať nastavenú rýchlosť a uľahčiť tak dlhé diaľničné presuny.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný program ESP nepretržite monitoruje vašu jazdu, vyhodnocuje odchýlky od zvolenej jazdnej stopy napríklad v dôsledku začínajúceho šmyku a automaticky upravuje trajektóriu vozidla. Systém vám v rámci fyzikálnych zákonov pomáha udržať vozidlo pod kontrolou a tiež prispieva k skráteniu brzdnej dráhy v kritických situáciách.

Maximálnu priľnavosť s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje ich optimálny záber.

Asistenčná technológia, ktorá sa prispôsobí nákladu

Systém adaptácie na hmotnosť nákladu upravuje zásahy programu ESP podľa aktuálnej celkovej hmotnosti vozidla. Tým zaisťuje istotu a stabilitu pri jazde ako s prázdnym, tak s plne zaťaženým vozidlom.

Stabilizácia prívesu

Asistent pre jazdu s prívesom zaznamená akékoľvek začínajúce kývanie prívesu a zníži rýchlosť vozidla, aby problém riešil. Jazda s prívesom je vďaka tomu istejšia. Systém spomalí vozidlo znížením krútiaceho momentu motora a postupným zvyšovaním brzdného tlaku na všetkých kolesách vozidla.

Väčšia istota pri rozbiehaní do kopca

Dômyselný asistent rozjazdu do kopca zabráni nechcenému cúvaniu vozidla nový Transit Connect. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na pedál plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde vozidla na klzkom povrchu.

Ešte ľahšie cúvanie

Stĺpiky, smetné koše či nízke múriky, zadná parkovacia kamera vám ukáže priestor za vozidlom na obrazovke zabudovanej do stredovej konzoly. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spätného chodu. Systém navyše zobrazuje virtuálne navádzacie línie, ktoré vám pomôžu zájsť aj do tých najužších miest.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania*. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k aktivácii airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom tejto linky sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí, čo môže zachrániť váš život.

Pre bezpečie detských pasažierov

Úchyty ISOFIX pre upevnenie detskej sedačky k dispozícii pre jednomiestne sedadlo spolujazdca v modeli Van a tiež pre vonkajšie sedadlá v druhom rade v modeloch Kombi. Pri obidvoch prevediach karosérie Fordu Transit Connect je tak o bezpečnosť vašich detí postarané.

Zdokonalená sústava airbagov

Pre nový Transit Connect je k dispozícii kompletná rada airbagov. Na dôležitých miestach vo vozidle rozmiestnené vyspelé senzory, ktoré zaisťujú rýchlu a kontrolovanú reakciu airbagov práve vtedy keď je to odnich potrebné.

Obvodový alarm

Na želanie dodávaný obvodový alarm sa rozoznie pri násilnom otvorení dverí alebo kapoty vozidla. Svojou intenzitou dostatočne odradí zlodeja pred akýmkoľvek ďaľším nekalým úmyslom s vašim Fordom Transit Connect.

Aby ste pri pomalej jazde nenabúrali 

Kolízie v pomaly idúcich kolónach s častým zastavovaním sú až príliš bežné. Active City Stop je pokročilá technológia, ktorá pomáha takýmto nehodám predchádzať alebo aspoň zmenšovať ich následky. Ak pri rýchlosti do 30 km/h systém zaznamená, že vozidlo vpredu nečakane zastavilo, začne automaticky brzdiť. Inovatívnosť systému Active City Stop potvrdzuje aj ocenenie Euro NCAP Advanced udelené rovnakému systému v našom Forde Focus.

Pokročilé systémy pre kontrolu brzdenia

Protiblokovací systém bŕzd a elektronický rozdeľovač brzdného tlaku zaisťujú maximálne kontrolované brzdenie. Aj pri plnom zošliapnutí brzdového pedálu je tak vaše vozidlo pod kontrolou.

Viac sily pre prudkom brzdení

Brzdový asistent pomáha dosiahnuť pri prudkom brzdení maximálneho spomaľovacieho účinku. Systém sleduje, akú rýchlo zošliapnete brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

Signalizácia prudkého brzdenia

Signalizácie prudkého brzdenia rozbliká výstražné osvetlenie a upozorní tak vodiča za vami, že prudko brzdíte. Aj toto je jeden z mnohých našich systémov, ktoré predchádayjú kolíziam a tým spôsobeným škodám na vašom vozidle.

Upozornenie na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak pneumatík nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.

* Automatické tiesňové volanie Ford funguje vo viac ako tridsiatich európskych krajinách. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti aktiváciou airbagov, alebo keď senzor nárazu odpojí prívod paliva. Funkcia čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých jazykoch.