Fotogaléria

Tlačové správy o novom Transite Connect

Byť neustále informovaný o zaujímavých veciach, ktoré sa dejú v súvislosti s novým Transitom Connect na celom svete, je veľmi jednoduché. Získajte všetky informácie o novom Transite Connect a s ním spojených novinkách, špeciálnych akciách a nadchádzajúcich podujatiach.

 

Po tretíkrát držiteľom titulu motor roka

25. júna 2014 – Malý zážihový motor, ktorý poháňa vozidlá značky Ford, vrátane novej Fiesty, prekonal konkurenciu zo strany luxusných značiek a supervozidiel a už tretí raz po sebe si odniesol Oscara vo svete motorov, čím dosiahol bezprecedentné víťazstvo. Malý 1,0-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford Motor Company, ktorý prináša úsporu paliva bez toho, aby utrpel jeho výkon, bol dnes vyhlásený za Medzinárodný motor roka 2014. Ocenenie získal za svoje jazdné vlastnosti, výkon, úspornosť, kultivovanosť a technológiu. Stalo sa tak na veľtrhu motorov Engine Expo 2014 v nemeckom Stuttgarte, a to už tretí rok po sebe.

Prečítajte si celý článok

Arctic Van Test pre Transity

12. marca 2014 – Spoločnosť Ford dosiahla historické dvojnásobné víťazstvo v teste Arctic Van Test, jednej z najkrutejších skúšok kvality a odolnosti vozidiel na planéte. Úplne nové modely Ford Transit a Ford Transit Connect zvíťazili vo svojich kategóriách po súperení v zničujúcej päťdňovej skúške, v ktorej museli vozidlá a ich vodiči čeliť mimoriadne náročným výzvam na ľade a snehu v zamrznutej krajine severného Fínska, kde teploty klesajú až na –50°C. V skúške zahŕňajúcej rôzne disciplíny, od slalomu na zamrznutej letiskovej dráhe až po mučivú 700-kilometrovú jazdu po zľadovatených vyjazdených poľných cestách, zvíťazili vozidlá Transit vďaka svojej vysokej kvalite.

Prečítajte si celý článok

Medzinárodná dodávka roka 2014

9. septembra 2013 – Úplne nový Ford Transit Connect bol dnes na výstave úžitkových vozidiel COMTRANS v Moskve označený za „Medzinárodnú dodávku roka 2014. Spoločnosť Ford sa tak stala prvým samostatným výrobcom, ktorý získal toto ocenenie dva roky po sebe. Spoločnosť Ford zaznamenala rekordné piate ocenenie Medzinárodná dodávka roka po tom, ako porota zložená z 24 európskych odborných novinárov udelila modelu Transit Connect 130 bodov z maximálneho možného počtu 163 bodov, čím sa tento model zaradil pred Mercedes-Benz Sprinter a Renault Kangoo.

Prečítajte si celý článok

Medzinárodný motor roka 2013

5. júna 2013 – Obľúbený, hospodárny, no prekvapivo živý trojvalcový 1,0-litrový zážihový motor EcoBoost od spoločnosti Ford Motor Company dnes, rovnako ako pred rokom, získal titul Medzinárodný motor roka 2013. Motor EcoBoost s objemom 1,0 litra, ktorý využíva kombináciu priameho vstrekovania paliva, preplňovania turbodúchadlom a variabilného časovania ventilov v záujme zníženia spotreby paliva bez negatívneho vplyvu na výkon, získal najvyššie skóre v celej histórii udeľovania týchto ocenení. Okrem toho zvíťazil aj v kategórii Najlepší motor pod 1,0-litra v rámci výročného udeľovania cien magazínu Engine Technology International.

Prečítajte si celý článok

Ford na výstave úžitkových vozidiel v Birminghame

9. apríla 2013 – Na výstave úžitkových vozidiel v Birminghame bude mať dnes svetovú premiéru úplne nová kompaktná a hospodárna dodávka Transit Courier značky Ford. Spoločnosť tak po prvýkrát predstaví ucelený rad štyroch modelov nasledujúcej generácie úžitkových vozidiel radu Transit. Transit Courier, ponúkajúci najväčší nákladový priestor, najnižšie prevádzkové náklady a najlepšie bezpečnostné prvky v danej triede, je najmenším členom radu modelov Transit.

Prečítajte si celý článok

Debut pre nový Transit Connect

18. septembra 2012 – Úplne nový globálny Transit a Transit Connect vyvinutý podľa produktovej stratégie One Ford absolvujú celosvetovú verejnú premiéru na Medzinárodnom autosalóne úžitkových automobilov IAA v Hannoveri. Úplne nový Transit nahrádza ťažšie dvojtonové modely Transit v Európe a vo svete a preberie štafetu od obľúbených vozidiel Ford série E v Severnej Amerike. Úplne nový Transit má v ponuke obrovský rad karosérií a pohonov, čím poskytuje v danej triede najlepšiu prepravnú kapacitu, výnimočnú odolnosť a mal by mať najnižšiu spotrebu paliva v triede.

Prečítajte si celý článok