Fotogaléria

Môžete sa naňho spoľahnúť

Nový Ford Transit Courier obsahuje množstvo chytrých a prepracovaných bezpečnostných technológií, ktoré pomáhajú chrániť Vás, vašich spolucestujúcich aj váš náklad. Napríklad technológie, ktoré môžu znížiť riziko šmyku na mokrej alebo zľadovatenej ceste, zvýšiť brzdný účinok, pomôcť pri volaní záchrannej služby, zjednodušiť rozjazd do kopca či automatizovať použitie svetiel. Ďalšie systémy, ktoré vám umožnia zamknúť a odomknúť dvere individuálne alebo alarm s pohybovými detektormi, pomáhajú chrániť váš náklad, keď práve nie ste vo vozidle. Jednoducho, môžete sa naňho spoľahnúť.

 


Zdokonalený systém airbagov

Nový Ford Transit Courier je k dispozícii s čelnými, bočnými aj stropnými airbagmi na strane vodiča aj spolujazdca. Na dôležitých miestach vo vozidle sú rozmiestnené vyspelé senzory, ktoré zaisťujú rýchlu a kontrolovanú reakciu airbagov práve vtedy, keď je to od nich potrebné.

Istota v zložitých situáciách

 Elektronický stabilizačný program ESP v sebe zahŕňa množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať si kontrolu nad vozidlom a zostať v bezpečí. Jeho senzory napríklad nepretržite monitorujú rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, rovnako ako rýchlosť otáčania vozidla okolo zvislej osi a uhol natočenia volantu. Ak potrebujete prudko zatočiť doľava alebo doprava, napríklad kvôli prekážke, stabilizačný systém presne vyváži brzdný účinok medzi jednotlivými kolesami a podľa potreby môže tiež znížiť výkon motora. Tým potláča vznikajúcu nedotáčavosť alebo pretáčavosť, stabilizuje vozidlo a uľahčuje jeho ovládanie. ESP s reguláciou preklzu kolies dokáže tiež zabrániť pretáčaniu kolies na mokrom alebo namrznutom povrchu.

Nepretržitá ochrana proti prevráteniu

Funkcia ochrany proti prevráteniu Roll-over Mitigation (ROM) monitoruje polohu dodávky a identifikuje nebezpečné situácie, ktoré by mohli viesť k prevráteniu vozidla. V takom prípad aktivuje elektronický stabilizačný systém ESP, ktorý upraví rýchlosť a obnoví stabilitu vozidla.

Viac istoty pri rozbiehaní do kopca

Asistent pri rozbiehaní do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na pedál plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Pokročilé systémy pre kontrolovanejšie brzdenie

Protiblokovací systém bŕzd ABS a elektronický rozdeľovač brzdného tlaku EBD navzájom spolupracujú a zaisťujú tak maximálne kontrolované brzdenie pre nový Ford Transit Courier.

Maximálny záber s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies TCS eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík pri akcelerácii.

Upozorní vás na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak v pneumatikách nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k spusteniu airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie, ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

Väčšia sila pre rýchle zabrzdenie

Brzdový asistent EBA pomáha dosiahnuť pri prudkom brzdení maximálneho spomaľovacieho účinku. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave pre bezpečné zastavenie vozidla.

Upozornenie na prudké brzdenie

Signalizácie prudkého brzdenia EBL v novom Forde Transit Courier rozbliká výstražné osvetlenie a upozorní tak vodiča za vami, že prudko brzdíte. Aj toto je jeden z mnohých našich systémov, ktoré predchádzajú kolíziam a tým spôsobeným škodám na vašom vozidle.

Ľahká práca v zákrutách

Polomer otáčania je približne 10,5 metra a medzi krajnými polohami volantu pritom napočítate len 2,6 otáčky. Výsledkom je jednoduchšie parkovanie v stiesnenom priestore a lepšia manévrovateľnosť v úzkych uliciach. Ideálne pre menšie úžitkové vozidlo na prácu v meste.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a najbližšou prekážkou. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skrátení vzdialenosti od prekážky.

Stierače, ktoré sa automaticky prispôsobia dažďu

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania je ďalej automaticky regulovaná podľa intenzity dažďa. Sami si môžete zvoliť jednu zo šiestich úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače zapnú. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii ako výbava na želanie spoločne s automatickými prednými svetlometmi.

Predné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

Nový Transit Courier je vybavený senzormi, ktoré rozpoznajú pokles svetla pri západe slnka alebo pri náhlej zmene svetelných podmienok, napríklad keď vojdete do tunela. V takom prípade sa automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda je potom jednoduchšia a bezpečnejšia. Svetelný senzor je výbava na želanie a dodáva sa v kombinácii s dažďovým senzorom.

*Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením airbagu s výnimkou kolenného alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.

Sami si vyberiete, ktoré dvere chcete zamknúť

Nový Ford Transit Courier má v štandardnej výbave diaľkovo ovládané centrálne zamykanie. A to je teraz ešte bezpečnejšie. Môžete sa totiž rozhodnúť, že odomknete len jedny dvere. Všetky ostatné zostanú zamknuté, pokým neaktivujete spínač na dverách vodiča. Tento praktický spínač riadi odomykanie a zamykanie všetkých dverí vozidla.

Dva typy alarmu

Voliteľný obvodový alarm sa rozoznie pri násilnom otvorení dverí alebo kapoty. Pre ešte vyššiu úroveň ochrany si môžete zvoliť priestorový alarm. Jedná sa o vyspelý systém, ktorý sa automaticky uvedie do pohotovostného stavu pri zamknutí vozidla a rozoznie silnú sirénu, ak zaznamená násilný prienik do vozidla, pokus o odtiahnutie alebo akýkoľvek pohyb vo vozidle.

Nezávislý záložný alarm navyše

Zvukový alarm so záložnou batériou slúži ako prídavný, sekundárny alarm. Dodáva sa na želanie. Rozoznie sa pri spustení alarmu. Pretože má svoj vlastný zdroj, aktivuje sa aj v prípade, že niekto odpojí hlavný akumulátor.

Sklopná prepážka pre vašu bezpečnosť

Táto prepážka nielenže umožňuje uloženie predmetov o dĺžke až 2,59 metra, ale tiež pomáha chrániť vodiča pred týmito predmetmi, ktoré ležia na sklopenom sedadle spolujazdca. Sklopná prepážka sa dodáva na želanie pre modely Van spoločne so sklopným sedadlom spolujazdca.