Fotogaléria

S výzorom osobného vozidla

Nový Ford Transit Courier zaujme moderným vzhľadom, aký by ste možno od praktického a efektívneho úžitkového vozidla nečakali. Karoséria vozidla bola navrhnutá s ohľadom na účelnosť aj štýl. Napríklad aerodynamický tvar udeľuje Transitu Courier moderný vzhľad a súčasne prispieva k nižšej spotrebe paliva. Technicky pokročilé svetlomety zaisťujú vynikajúcu viditeľnosť. Vpredu aj vzadu sú dobre chránené nárazníkom novej konštrukcie. Zaoblené predné hrany znižujú riziko škrabancov v úzkych priestoroch.

 

Pochválte sa Vašim novým úžitkovým vozidlom

Nový Ford Transit Courier s elegantným a moderným vzhľadom posúva dizajn rodiny vozidiel Transit úplne novým smerom. Vylepšený zaoblený dizajn dodáva vozidlu rovnaký dynamický charakter, akým sa vyznačujú osobné vozidlá Ford vyrobené v duchu kinetického dizajnu automobilky, avšak bez kompromisov z hľadiska výnimočnej prepravnej kapacity, ktorá je pre Transity typická.

Prvotriedna prepravná kapacita

Pod štýlovým vzhľadom exteriéru zostal nový Ford Transit Courier verný dlhoročnému dedičstvu modelov z rady vozidiel Transit. Ponúka prvotriedne schopnosti prevážania nákladu, vrátane množstva inovatívnych nových funkcií v nákladovom priestore. Okrem ponuky maximálneho objemu nákladu vo svojej triede, je nákladový priestor nového Transitu Courier starostlivo optimalizovaný tak, aby ponúkal väčší priestor a viac flexibility, než ktorékoľvek iné vozidlo.

Systém Ford Easy-Fuel pre bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je tento systém bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže.

Viacdielny nárazník pre jednoduchšie opravy

Na rozdiel od iných dodávok v tejto triede nie je nutné vymieňať celý nárazník, ak dôjde k jeho poškodeniu iba na jednom mieste. A to preto, že nárazník sa dômyselne skladá z troch samostatných dielov, ktoré sa dajú v prípade potreby vymeniť za zlomok ceny celého nárazníka.

Dva typy alarmu

Voliteľný obvodový alarm sa rozoznie pri násilnom otvorení dverí alebo kapoty. Pre ešte vyššiu úroveň ochrany si môžete zvoliť priestorový alarm. Jedná sa o vyspelý systém, ktorý sa automaticky uvedie do pohotovostného stavu pri zamknutí vozidla a rozoznie silnú sirénu, ak zaznamená násilný prienik do vozidla, pokus o odtiahnutie alebo akýkoľvek pohyb vo vozidle.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a najbližšou prekážkou. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skrátení vzdialenosti od prekážky.

Stierače, ktoré sa automaticky prispôsobia dažďu

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania je ďalej automaticky regulovaná podľa intenzity dažďa. Sami si môžete zvoliť jednu zo šiestich úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače zapnú. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii na želanie spoločne s automatickými svetlometmi.

Predné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

Nový Transit Courier je vybavený senzormi, ktoré rozpoznajú pokles svetla pri západe slnka alebo pri náhlej zmene svetelných podmienok, napríklad keď vojdete do tunela. V takom prípade sa automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda je potom jednoduchšia a bezpečnejšia. Svetelný senzor je výbava na želanie a dodáva sa v kombinácii s dažďovým senzorom.