Fotogaléria

Štýlová a priestranná kabína

Interiér nového Transitu Courier bol navrhnutý a vyrobený tak, aby bol pohodlný a ovládateľný ako osobný automobil s kvalitným interiérom, ale aby nestratil nič zo svojej praktickosti a odolnosti. Nové sedadlá lepšie odolávajú opotrebovaniu a majú ergonomický tvar poskytujúci telu maximálnu oporu. Poloha bola upravená tak, aby mal vodič všetky ovládacie prvky a príručné odkladacie priehradky pohodlne na dosah ruky, a to vrátane praktickej dokovacej stanice MyFord Dock na hornej strane prístrojovej dosky, kam bezpečne umiestnite mobilný telefón, MP3 prehrávač alebo navigáciu.

 


Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Dômyselná hands-free technológia Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a telefonovať pomocou jednoduchých hlasových povelov v niektorom zo svetových jazykov. Ak máte napríklad vo svojich kontaktoch v mobile uloženú domácu adresu ako home, stačí povedať: Call home a systém automaticky vytočí požadované číslo. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3/Ipod zariadenia, poprípade k bezdrôtovému prehrávanie hudby z mobilov podporujúcich rozhranie Bluetooth®.

Dôkladne otestovaný

Všetky materiály použité v interiéri boli podrobené náročným testom, aby bola zaistená ich maximálna životnosť. Menšie opotrebenie znamená, že si vozidlo dlhšie uchová svoj elegantný, profesionálny vzhľad a trhovú hodnotu.

Vaša dodávka, vaša kancelária

Vďaka prispôsobeniu kabíny k mobilnému pripojeniu nového Transitu Courier nebolo vybavovanie pracovných záležitostí na cestách nikdy tak jednoduché ako dnes. V kabíne nájdete prvky navrhnuté tak, aby ste mali vždy všetko ľahko po ruke. Sú tu dve 12V zásuvky, vstup pre externé audio zariadenia aj USB vstup. Ďalej držiaky šálok aj miesto pre notebook a zložky A4 pod sedadlom.

Bezpečné miesto pre vašu elektroniku

Inovatívny držiak a dokovacia stanica v jednom MyFord Dock slúži na uloženie prenosnej navigácie, chytrého telefónu či MP3 prehrávača v dosahu očí aj rúk. Praktický je aj vstup USB, ktorý je jeho súčasťou.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti pomáha udržiavať prednastavenú rýchlosť jazdy. Systém pomáha nielen šetriť spotrebované palivo, ale znižuje aj pravdepodobnosť neúmyselného prekročenia povolenej rýchlosti. Tempomat samozrejme dokáže tiež udržiavať nastavenú rýchlosť a uľahčiť tak dlhé presuny predovšetkým po diaľničných cestách.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a najbližšou prekážkou. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skrátení vzdialenosti od prekážky.

*Výraz Bluetooth® a príslušné logá majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a obchodné značky patria svojím právoplatným vlastníkom.

Tá správna hudba na každú cestu

Vybrať si môžete z viacerých sád zábavy do automobilu, všetky s AM/FM rádiom a USB/audio vstupom, takže si každú cestu môžete spríjemniť hudbou alebo môžete počúvať správy či aktuálne dopravné informácie. Predné reproduktory vyšších systémov ICE  sú delené dvojpásmovo. Výškové reproduktory sú usadené v prednom stĺpiku tak, aby produkovali zvuk prvotriednej kvality.

Pohodlie počas celého roka

Vo svojej dodávke nájdete vždy príjemné pracovné prostredie, či už vás čakajú chladné zimné rána alebo horúce letné dni. S voliteľným systémom automatickej elektronickej klimatizácie EATC si nastavíte teplotu, ktorá vám vyhovuje, a vyspelá samočinná klimatizácia ju bude automaticky udržiavať. Priobjednať si tiež môžete vyhrievanie oboch predných sedadiel.

Vyhrievané čelné sklo Quickclear

Elektricky vyhrievané čelné sklo s technológiou Quickclear umožňuje rýchly odchod aj v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a výnimočne tenké vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlenie na čelnom okne. Okno tak bude čisté behom niekoľkých málo desiatok sekúnd.

So systémom Auto-Start-Stop ušetríte palivo

Keď vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia automaticky zhasne motor. Pritom stále dodáva elektrinu spotrebičom ako sú klimatizácia alebo rádio. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10 percent v mestskom cykle.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k spusteniu airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie, ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

Sami si vyberiete, ktoré dvere chcete zamknúť

Nový Ford Transit Courier má v štandardnej výbave diaľkovo ovládané centrálne zamykanie. A to je teraz ešte bezpečnejšie. Môžete sa totiž rozhodnúť, že odomknete len jedny dvere. Všetky ostatné zostanú zamknuté, pokým neaktivujete spínač na dverách vodiča. Tento praktický spínač riadi odomykanie a zamykanie všetkých dverí vozidla.

Upozorní vás na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak v pneumatikách nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.

*Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením airbagu s výnimkou kolenného alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.

Prvotriedna prepravná kapacita

Pod štýlovým vzhľadom exteriéru zostal nový Ford Transit Courier verný dlhoročnému dedičstvu modelov z rady vozidiel Transit. Ponúka prvotriedne schopnosti prevážania nákladu, vrátane množstva inovatívnych nových funkcií v nákladovom priestore. Okrem ponuky maximálneho objemu nákladu vo svojej triede, je nákladový priestor nového Transitu Courier starostlivo optimalizovaný tak, aby ponúkal väčší priestor a viac flexibility, než ktorékoľvek iné vozidlo.

Sklopná prepážka pre prepravu dlhých predmetov

Táto prepážka nielenže umožňuje uloženie predmetov o dĺžke až 2,59 metra, ale tiež pomáha chrániť vodiča pred týmito predmetmi, ktoré ležia na sklopenom sedadle spolujazdca. Sklopná prepážka sa dodáva na želanie pre modely Van spoločne so sklopným sedadlom spolujazdca.

Kotviace body pre upevnenie nákladu

Kotviace body pre uviazanie nákladu sú umiestnené na bočniciach, takže podlaha zostáva hladká a rovná. Samozrejme zodpovedajú štandardným normám DIN a ISO. Ďalšie upevňovacie body sú rozmiestnené vo výške bokov a ramien. Každý z nich má nosnosť 30 kilogramov.

Ľahko udržiavateľná ochrana podlahy

Gumené rohože pomáhajú udržovať kabínu v čistote, zatiaľ čo záťažová podlahová krytina a obloženie bočníc v nákladovom priestore chráni vašu dodávku aj náklad pred odreninami a škrabancami.

Lepšie osvetlený nákladový priestor

Lepšie osvetlený nákladový priestor znamená v každom úžitkovom vozidle ľahšiu a bezpečnejšiu manipuláciu s nákladom. Nové osvetlenie nákladového priestoru Transitu Courier je teraz dodávané štandardne. Môžete si zvoliť aj LED osvetlenie s vysokou svietivosťou.

Praktické a bezpečné úložné miesto

Ako každé dobré pracovisko je aj nový Transit Courier vybavený dômyselnými úložnými priestormi. V stredovej konzole nájdete miesto pre zložky formátu A4, takže budete mať potrebné dokumenty vždy po ruke. Do priehradky pod sedadlom zase bezpečne uložíte menší notebook tak, aby nebol vidieť. Dokonca aj panely predných dverí výborne využívajú priestor. Nájdete tu držiak na fľaše na každej strane a praktickú priehradku na mince na strane vodiča.