Fotogaléria

Budete jazdiť s potešením

Vďaka kombinácii dôvtipného, moderného dizajnu s technikou slúžiacou vašim potrebám je nový Transit Courier úsporným úžitkovým automobilom a zároveň praktickou, komfortnou kanceláriou na kolesách. Prvotriedne moderné technológie tiež zvyšujú bezpečnosť jazdy a uľahčujú život, zatiaľ čo ďalšie systémy zaisťujú maximálnu úsporu paliva. Pripočítajte vynikajúcu manévrovateľnosť nového Transitu Courier a zistíte, že práve toto je tá správna dodávka pre vaše podnikanie.

 


Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Dômyselná hands-free technológia Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a telefonovať pomocou jednoduchých hlasových povelov v niektorom zo svetových jazykov. Ak máte napríklad vo svojich kontaktoch v mobile uloženú domácu adresu ako home, stačí povedať: Call home a systém automaticky vytočí požadované číslo. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3/Ipod zariadenia, poprípade k bezdrôtovému prehrávanie hudby z mobilov podporujúcich rozhranie Bluetooth®.

Bezpečné miesto pre vašu elektroniku

Inovatívny držiak a dokovacia stanica v jednom MyFord Dock slúži na uloženie prenosnej navigácie, chytrého telefónu či MP3 prehrávača v dosahu očí aj rúk. Praktický je aj vstup USB, ktorý je jeho súčasťou.

Pohodlie počas celého roka

Vo svojej dodávke nájdete vždy príjemné pracovné prostredie, či už vás čakajú chladné zimné rána alebo horúce letné dni. S voliteľným systémom automatickej elektronickej klimatizácie EATC si nastavíte teplotu, ktorá vám vyhovuje, a vyspelá samočinná klimatizácia ju bude automaticky udržiavať. Priobjednať si tiež môžete vyhrievanie oboch predných sedadiel.

Vyhrievané čelné sklo Quickclear

Elektricky vyhrievané čelné sklo s technológiou Quickclear umožňuje rýchly odchod aj v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a výnimočne tenké vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlenie na čelnom okne. Okno tak bude čisté behom niekoľkých málo desiatok sekúnd.

Sklopná prepážka pre prepravu dlhých predmetov

Táto prepážka nielenže umožňuje uloženie predmetov o dĺžke až 2,59 metra, ale tiež pomáha chrániť vodiča pred týmito predmetmi, ktoré ležia na sklopenom sedadle spolujazdca. Sklopná prepážka sa dodáva na želanie pre modely Van spoločne so sklopným sedadlom spolujazdca.

Kotviace body pre upevnenie nákladu

Kotviace body pre uviazanie nákladu sú umiestnené na bočniciach, takže podlaha zostáva hladká a rovná. Samozrejme zodpovedajú štandardným normám DIN a ISO. Ďalšie upevňovacie body sú rozmiestnené vo výške bokov a ramien. Každý z nich má nosnosť 30 kilogramov.

Lepšie osvetlený nákladový priestor

Lepšie osvetlený nákladový priestor znamená v každom úžitkovom vozidle ľahšiu a bezpečnejšiu manipuláciu s nákladom. Nové osvetlenie nákladového priestoru Transitu Courier je teraz dodávané štandardne. Môžete si zvoliť aj LED osvetlenie s vysokou svietivosťou.

Sami si vyberiete, ktoré dvere chcete zamknúť

Nový Ford Transit Courier má v štandardnej výbave diaľkovo ovládané centrálne zamykanie. A to je teraz ešte bezpečnejšie. Môžete sa totiž rozhodnúť, že odomknete len jedny dvere. Všetky ostatné zostanú zamknuté, pokým neaktivujete spínač na dverách vodiča. Tento praktický spínač riadi odomykanie a zamykanie všetkých dverí vozidla.

*Výraz Bluetooth® a príslušné logá majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a obchodné značky patria svojím právoplatným vlastníkom.

Stierače, ktoré sa automaticky prispôsobia dažďu

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania je ďalej automaticky regulovaná podľa intenzity dažďa. Sami si môžete zvoliť jednu zo šiestich úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače zapnú. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii na želanie spoločne s automatickými svetlometmi.

Predné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

Nový Transit Courier je vybavený senzormi, ktoré rozpoznajú pokles svetla pri západe slnka alebo pri náhlej zmene svetelných podmienok, napríklad keď vojdete do tunela. V takom prípade sa automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda je potom jednoduchšia a bezpečnejšia. Svetelný senzor je výbava na želanie a dodáva sa v kombinácii s dažďovým senzorom.

Systém Ford Easy-Fuel pre bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je tento systém bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže.

Dva typy alarmu

Voliteľný obvodový alarm sa rozoznie pri násilnom otvorení dverí alebo kapoty. Pre ešte vyššiu úroveň ochrany si môžete zvoliť priestorový alarm. Jedná sa o vyspelý systém, ktorý sa automaticky uvedie do pohotovostného stavu pri zamknutí vozidla a rozoznie silnú sirénu, ak zaznamená násilný prienik do vozidla, pokus o odtiahnutie alebo akýkoľvek pohyb vo vozidle.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a najbližšou prekážkou. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skrátení vzdialenosti od prekážky.

Vyťažte z benzínového motora maximum

Benzínový agregát 1.0 EcoBoost má výkon 74 kW/100 koní krútiaci moment 170 Nm. V spojení s ďalšími úspornými technológiami ako Auto-Start-Stop ponúka tento oceňovaný motor dynamiku, akú by ste očakávali od konvenčného agregátu s objemom 1,6 litra, ale pritom má asi o 24% nižšiu spotrebu paliva a o 25% nižšie emisie CO2. Tie činia len 119 g / km.

Silné a úsporné dieselové motory

Ak dávate prednosť naftovým motorom môžete si vybrať motor Duratorq TDCi s objemom 1,5 alebo 1,6 litra v rôznych výkonových variantách. Výkonnejší 70kW motor v spojení so systémom Auto-Start-Stop a obmedzovačom rýchlosti na 100 km/h má emisie CO2 iba 97 g / km, čo je najmenej v tejto triede.

So systémom Auto-Start-Stop ušetríte palivo

Keď vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia automaticky zhasne motor. Pritom stále dodáva elektrinu spotrebičom ako sú klimatizácia alebo rádio. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10 percent v mestskom cykle.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti pomáha udržiavať prednastavenú rýchlosť jazdy. Systém pomáha nielen šetriť spotrebované palivo, ale znižuje aj pravdepodobnosť neúmyselného prekročenia povolenej rýchlosti. Tempomat samozrejme dokáže tiež udržiavať nastavenú rýchlosť a uľahčiť tak dlhé presuny predovšetkým po diaľničných cestách.

Istota v zložitých situáciách

 Elektronický stabilizačný program ESP v sebe zahŕňa množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať si kontrolu nad vozidlom a zostať v bezpečí. Jeho senzory napríklad nepretržite monitorujú rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, rovnako ako rýchlosť otáčania vozidla okolo zvislej osi a uhol natočenia volantu. Ak potrebujete prudko zatočiť doľava alebo doprava, napríklad kvôli prekážke, stabilizačný systém presne vyváži brzdný účinok medzi jednotlivými kolesami a podľa potreby môže tiež znížiť výkon motora. Tým potláča vznikajúcu nedotáčavosť alebo pretáčavosť, stabilizuje vozidlo a uľahčuje jeho ovládanie. ESP s reguláciou preklzu kolies dokáže tiež zabrániť pretáčaniu kolies na mokrom alebo namrznutom povrchu.

Pokročilé systémy pre kontrolovanejšie brzdenie

Protiblokovací systém bŕzd ABS a elektronický rozdeľovač brzdného tlaku EBD navzájom spolupracujú a zaisťujú tak maximálne kontrolované brzdenie pre nový Ford Transit Courier.

Maximálny záber s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies TCS eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík pri akcelerácii.

Upozorní vás na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak v pneumatikách nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k spusteniu airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie, ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

Zdokonalený systém airbagov

Nový Ford Transit Courier je k dispozícii s čelnými, bočnými aj stropnými airbagmi na strane vodiča aj spolujazdca. Na dôležitých miestach vo vozidle sú rozmiestnené vyspelé senzory, ktoré zaisťujú rýchlu a kontrolovanú reakciu airbagov práve vtedy, keď je to od nich potrebné.

Nepretržitá ochrana proti prevráteniu

Funkcia ochrany proti prevráteniu Roll-over Mitigation (ROM) monitoruje polohu dodávky a identifikuje nebezpečné situácie, ktoré by mohli viesť k prevráteniu vozidla. V takom prípad aktivuje elektronický stabilizačný systém ESP, ktorý upraví rýchlosť a obnoví stabilitu vozidla.

Viac istoty pri rozbiehaní do kopca

Asistent pri rozbiehaní do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na pedál plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Väčšia sila pre rýchle zabrzdenie

Brzdový asistent EBA pomáha dosiahnuť pri prudkom brzdení maximálneho spomaľovacieho účinku. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave pre bezpečné zastavenie vozidla.

Upozornenie na prudké brzdenie

Signalizácie prudkého brzdenia EBL v novom Forde Transit Courier rozbliká výstražné osvetlenie a upozorní tak vodiča za vami, že prudko brzdíte. Aj toto je jeden z mnohých našich systémov, ktoré predchádzajú kolíziam a tým spôsobeným škodám na vašom vozidle.

*Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením airbagu s výnimkou kolenného alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.