Fotogaléria

Skvelá hospodárnosť a ovládateľnosť

Vďaka mimoriadne úsporným vznetovým a zážihovým motorom dosahuje nový Transit Courier najnižšie prevádzkové náklady vo svojej triede. Okrem 1,6-litrového vznetového a 1,0-litrového zážihového motora EcoBoost si zákazníci môžu zvoliť aj nový 1,5-litrový vznetový motor s výkonom 55 kW, ktorý prekonáva konkurenciu emisiami aj spotrebou. Súčasťou voliteľnej výbavy v celom modelovom rade je aj úsporný systém Auto-Start-Stop. Dômyselná konštrukcia podvozku a systému riadenia sa spoločne postarajú o to, aby ste si čas strávený za volantom vozidla Transit Courier maximálne užili.

 


Po tretíkrát držiteľom titulu motor roka

Malý zážihový motor, ktorý poháňa vozidlá značky Ford, vrátane nového Transitu Courier, prekonal konkurenciu zo strany luxusných značiek a supervozidiel a už tretí raz po sebe si odniesol Oscara vo svete motorov. Malý 1,0-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford, ktorý prináša úsporu paliva bez toho, aby utrpel jeho výkon, bol vyhlásený za Medzinárodný motor roka 2014. Ocenenie získal za svoje jazdné vlastnosti, výkon, úspornosť, kultivovanosť a technológiu. Stalo sa tak na veľtrhu motorov Engine Expo 2014 v nemeckom Stuttgarte, a to už tretí rok po sebe.

Vyťažte z benzínového motora maximum

Benzínový agregát 1.0 EcoBoost má výkon 74 kW/100 koní krútiaci moment 170 Nm. V spojení s ďalšími úspornými technológiami ako Auto-Start-Stop ponúka tento oceňovaný motor dynamiku, akú by ste očakávali od konvenčného agregátu s objemom 1,6 litra, ale pritom má asi o 24% nižšiu spotrebu paliva a o 25% nižšie emisie CO2. Tie činia len 119 g / km.

Silné a úsporné dieselové motory

Ak dávate prednosť naftovým motorom môžete si vybrať motor Duratorq TDCi s objemom 1,5 alebo 1,6 litra v rôznych výkonových variantách. Výkonnejší 70kW motor v spojení so systémom Auto-Start-Stop a obmedzovačom rýchlosti na 100 km/h má emisie CO2 iba 97 g / km, čo je najmenej v tejto triede.

So systémom Auto-Start-Stop ušetríte palivo

Keď vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia automaticky zhasne motor. Pritom stále dodáva elektrinu spotrebičom ako sú klimatizácia alebo rádio. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10 percent v mestskom cykle.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti pomáha udržiavať prednastavenú rýchlosť jazdy. Systém pomáha nielen šetriť spotrebované palivo, ale znižuje aj pravdepodobnosť neúmyselného prekročenia povolenej rýchlosti. Tempomat samozrejme dokáže tiež udržiavať nastavenú rýchlosť a uľahčiť tak dlhé presuny predovšetkým po diaľničných cestách.

Systém Ford Easy-Fuel pre bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže.

Istota v zložitých situáciách

 Elektronický stabilizačný program ESP v sebe zahŕňa množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať si kontrolu nad vozidlom a zostať v bezpečí. Jeho senzory napríklad nepretržite monitorujú rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, rovnako ako rýchlosť otáčania vozidla okolo zvislej osi a uhol natočenia volantu. Ak potrebujete prudko zatočiť doľava alebo doprava, napríklad kvôli prekážke, stabilizačný systém presne vyváži brzdný účinok medzi jednotlivými kolesami a podľa potreby môže tiež znížiť výkon motora. Tým potláča vznikajúcu nedotáčavosť alebo pretáčavosť, stabilizuje vozidlo a uľahčuje jeho ovládanie. ESP s reguláciou preklzu kolies dokáže tiež zabrániť pretáčaniu kolies na mokrom alebo namrznutom povrchu.

Maximálny záber s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies TCS eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík pri akcelerácii.

Ľahká práca v zákrutách

Polomer otáčania je približne 10,5 metra a medzi krajnými polohami volantu pritom napočítate len 2,6 otáčky. Výsledkom je jednoduchšie parkovanie v stiesnenom priestore a lepšia manévrovateľnosť v úzkych uliciach. Ideálne pre menšie úžitkové vozidlo na prácu v meste.

Pokročilé systémy pre kontrolovanejšie brzdenie

Protiblokovací systém bŕzd ABS a elektronický rozdeľovač brzdného tlaku EBD navzájom spolupracujú a zaisťujú tak maximálne kontrolované brzdenie pre nový Ford Transit Courier.

Nepretržitá ochrana proti prevráteniu

Funkcia ochrany proti prevráteniu Roll-over Mitigation (ROM) monitoruje polohu dodávky a identifikuje nebezpečné situácie, ktoré by mohli viesť k prevráteniu vozidla. V takom prípad aktivuje elektronický stabilizačný systém ESP, ktorý upraví rýchlosť a obnoví stabilitu vozidla.

Viac istoty pri rozbiehaní do kopca

Asistent pri rozbiehaní do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na pedál plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Väčšia sila pre rýchle zabrzdenie

Brzdový asistent EBA pomáha dosiahnuť pri prudkom brzdení maximálneho spomaľovacieho účinku. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave pre bezpečné zastavenie vozidla.

Upozornenie na prudké brzdenie

Signalizácie prudkého brzdenia EBL v novom Forde Transit Courier rozbliká výstražné osvetlenie a upozorní tak vodiča za vami, že prudko brzdíte. Aj toto je jeden z mnohých našich systémov, ktoré predchádzajú kolíziam a tým spôsobeným škodám na vašom vozidle.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a najbližšou prekážkou. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skrátení vzdialenosti od prekážky.