Fotogaléria

Maximalizovaný nákladový priestor

Produktívna dodávka je zisková dodávka. Preto nový Transit Courier umožňuje maximálne využiť celý nákladový priestor. Ak si zvolíte sklopnú prepážku a sklopné sedadlo spolujazdca, predĺžite tým využiteľnú úložnú plochu z 1,62 metra, ktorá je už ajtak najdlhšia vo svojej triede, na 2,59 metra. To vám umožní prevážať aj dlhé predmety ako rebríky, rúrky alebo dosky a fošne bezpečne vo vnútri. Vozidlo je riešený tak, aby manipulácia s nákladom bola čo najjednoduchšia a najbezpečnejšia. Transit Courier je k dispozícii s jednou dĺžkou karosérie a jednou výškou v prevedení Van.

 


Nový Transit Courier v prevedení karosérie Van

Priestranný, rozumne rozvrhnutý a vysoko funkčný, to je nový Ford Transit Courier Van. Nákladový priestor má sklopnú celoplošnú prepážku a vpredu miesta pre vodiča aj spolujazdca. Posuvné bočné dvere môžu byť na oboch stranách vozidla. Miesto štandardne dodávaných dvojkrídlových závesných zadných dverí si môže zvoliť výklopné dvere.

Rozmery a objem karosérie Van

Celková dĺžka vozidla: 4157 mm
Celková šírka vrátane spätných zrkadiel: 2060 mm
Celková šírka bez spätných zrkadiel: 1976 mm
Celková výška vozidla: 1747 mm
Objem nákladového priestoru: 2,6 m3

Rozmery nákladového priestoru karosérie Van
Maximálna dĺžka priestoru: 1620 mm
Dĺžka priestoru s otvorom v priečke: 2593 mm
Maximálna šírka priestoru: 1488 mm
Celková výška priestoru: 1244 mm

Rozmery nakladacích dverí karosérie Van
Šírka bočných posuvných dverí: 601 mm
Šírka zadných dverí: 1104 mm
Výška bočných posuvných dverí: 1044 mm
Výška zadných dverí: 1100 mm

Všetky rozmery podliehajú výrobným toleranciám a zahŕňajú minimálnu výbavu vozidla a neobsahujú žiadnu dodatočnú výbavu na prianie. Výškové rozmery vozidla uvádzajú interval minima a maxima plne naloženého vozidla s najnižšou užitočnou nosnosťou po nenaložené vozdilo s najvyššou užitočnou nosnosťou. Objemy nákladného priestoru sú merané jednotnou metódou SAE, ktorá spočíva v odmeraní objemu nákladového priestoru pomocou jemného zrnitého materiálu ako je piesok alebo ryža, ktorým sa príslušný meraný priestor zaplní.

Prvotriedna prepravná kapacita

Pod štýlovým vzhľadom exteriéru zostal nový Ford Transit Courier verný dlhoročnému dedičstvu modelov z rady vozidiel Transit. Ponúka prvotriedne schopnosti prevážania nákladu, vrátane množstva inovatívnych nových funkcií v nákladovom priestore. Okrem ponuky maximálneho objemu nákladu vo svojej triede, je nákladový priestor nového Transitu Courier starostlivo optimalizovaný tak, aby ponúkal väčší priestor a viac flexibility, než ktorékoľvek iné vozidlo.

Sklopná prepážka pre prepravu dlhých predmetov

Táto prepážka nielenže umožňuje uloženie predmetov o dĺžke až 2,59 metra, ale tiež pomáha chrániť vodiča pred týmito predmetmi, ktoré ležia na sklopenom sedadle spolujazdca. Sklopná prepážka sa dodáva na želanie pre modely Van spoločne so sklopným sedadlom spolujazdca.

Kotviace body pre upevnenie nákladu

Kotviace body pre uviazanie nákladu sú umiestnené na bočniciach, takže podlaha zostáva hladká a rovná. Samozrejme zodpovedajú štandardným normám DIN a ISO. Ďalšie upevňovacie body sú rozmiestnené vo výške bokov a ramien. Každý z nich má nosnosť 30 kilogramov.

Ľahko udržiavateľná ochrana podlahy

Gumené rohože pomáhajú udržovať kabínu v čistote, zatiaľ čo záťažová podlahová krytina a obloženie bočníc v nákladovom priestore chráni vašu dodávku aj náklad pred odreninami a škrabancami.

Lepšie osvetlený nákladový priestor

Lepšie osvetlený nákladový priestor znamená  v každom úžitkovom vozidle ľahšiu a bezpečnejšiu manipuláciu s nákladom. Nové osvetlenie nákladového priestoru Transitu Courier je teraz dodávané štandardne. Môžete si zvoliť aj LED osvetlenie s vysokou svietivosťou.

Praktické a bezpečné úložné miesto

Ako každé dobré pracovisko je aj nový Transit Courier vybavený dômyselnými úložnými priestormi. V stredovej konzole nájdete miesto pre zložky formátu A4, takže budete mať potrebné dokumenty vždy po ruke. Do priehradky pod sedadlom zase bezpečne uložíte menší notebook tak, aby nebol vidieť. Dokonca aj panely predných dverí výborne využívajú priestor. Nájdete tu držiak na fľaše na každej strane a praktickú priehradku na mince na strane vodiča.