Fotogaléria

NOVÝ FORD TRANSIT COURIER

Schopný, spoľahlivý a s nízkou spotrebou, ako vlastne každý Transit. Pohodlný, dobre ovládateľný a nabitý vyspelými technológiami, ako každý automobil značky Ford. Taký je nový Ford Transit Courier. Kompaktná veľkosť mu dodáva dobré manévrovacie schopnosti. Nemusíte sa teda báť úzkych rušných uličiek ani tesných miest na zaparkovanie. Nenechajte sa však malými vonkajšími rozmermi Transitu Courier zmiasť, úložný priestor o objeme 2,3 metrov kubických znamená o 10% viac miesta pre náklad ako u ostatných vozidiel v tejto triede. Ak si objednáte sklopnú prepážku a sklopné sedadlo spolujazdca, predĺžite tým využiteľnú úložnú plochu na 2,59 metrov kubických. A zo všetkých možných zastávok po ceste ich bude minimum pripadať na tankovanie. To preto, že oceňovaný benzínový motor EcoBoost s výkonom 74 kW/100 k a vyspelé dieselové jednotky Duratorq s objemom 1,5 alebo 1,6 l vynikajú veľmi nízkou spotrebou aj nízkou produkciou emisií CO2.

 

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla nový Ford Transit Courier, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.

 

Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy pre nový Transit Courier

alebo kontaktujte najbližšieho predajcu vozidiel Ford.

 


Pochválte sa s ním

Nový Ford Transit Courier s elegantným a moderným vzhľadom posúva dizajn rodiny vozidiel Transit úplne novým smerom. Vylepšený zaoblený dizajn dodáva vozidlu rovnaký dynamický charakter, akým sa vyznačujú osobné vozidlá Ford, avšak bez kompromisov z hľadiska výnimočnej prepravnej kapacity, ktorá je pre Transity typická.

Prvotriedna kapacita

Pod štýlovým vzhľadom exteriéru zostal nový Ford  Transit Courier verný svojmu dedičstvu modelov z rady modelov Transit. Spolu s prvotriednymi schopnosťami prevozu nákladu, vrátane množstva inovatívnych nových funkcií v nákladovom priestore, bol nákladový priestor starostlivo optimalizovaný tak, aby ponúkal väčší priestor a viac flexibility.

Vaša dodávka,
vaša kancelária

Vďaka prispôsobeniu kabíny nového Transitu Courier k mobilnému pripojeniu  je správa vašich záležitostí na cestách ešte jednoduchšia. V kabíne nájdete prvky navrhnuté tak, aby ste mali vždy všetko ľahko po ruke. Napríklad držiaky šálok alebo miesto pre notebook.

Sklopná prepážka pre
dlhé predmety

Táto prepážka umožňuje uloženie predmetov o dĺžke až 2,59 metra, ale tiež pomáha chrániť vodiča pred týmito predmetmi, ktoré ležia na sklopenom sedadle spolujazdca. Sklopná prepážka sa dodáva na želanie pre modely Van spoločne so sklopným sedadlom spolujazdca.

Dôkladne otestovaný

Všetky materiály použité v interiéri boli podrobené náročným testom, aby bola zaistená ich maximálna životnosť. Prevencia pred aj menším opotrebením znamená, že si vozidlo dlhšie uchová svoj elegantný a profesionálny vzhľad.

Ford SYNC

Ford SYNC vám umožňuje ovládať hudbu a telefonovať pomocou jednoduchých hlasových povelov. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3/Ipod® zariadenia, poprípade k bezdrôtovému prehrávaniu cez Bluetooth®.

MyFord Dock

Inovatívny držiak a dokovacia stanica v jednom MyFord Dock slúži na uloženie či už vašej prenosnej navigácie, chytrého telefónu či MP3 prehrávača v dosahu očí aj rúk. Veľmi praktický je aj vstup cez USB rozhranie, ktorý je jeho súčasťou.

Menej únavné cesty

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti vám pomáha udržiavať prednastavenú rýchlosť. Systém pomáha nielen šetriť palivo, ale zároveň znižuje pravdepodobnosť prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti s vozidlom.

Silné a úsporné dieselové motory

Ak dávate prednosť naftovým motorom môžete si vybrať motor Duratorq TDCi s objemom 1,5 alebo 1,6 litra v rôznych variantách výkonu. Výkonnejší 70kW motor v spojení so systémom Auto-Start-Stop a obmedzovačom rýchlosti má najnižšie emisie vo svojej triede.

Účinný systém
Ford
Easy-Fuel 

S týmto účinným systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A pretože systém Ford Easy-Fuel je aj bezviečkový, nemusíte teda manipulovať so špinavým viečkom.

Po tretíkrát držiteľom
titulu motor roka

Malý benzínový motor, ktorý poháňa vozidlá značky Ford, vrátane Transitu Courier, prekonal konkurenciu zo strany supervozidiel a už tretí raz po sebe si odniesol Oscara vo svete motorov. Malý 1,0-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford, ktorý prináša úsporu paliva bez straty výkonu, bol vyhlásený za motor roka 2014.

Dlhé servisné intervaly,
menej nákladov

Všetky súčasti nových Transitov Courier sú vyrobené s ohľadom na maximálnu trvanlivosť a minimálne nároky na údržbu. Preto sme mohli stanoviť interval údržby až na 30 000 km alebo jeden rok. Diely pri ktorých sa predpokladá bežné opotrebenie, boli navrhnuté tak, aby slúžili čo najdlhšie bez nutnosti údržby.

Zdokonalený
systém airbagov

Nový Ford Transit Courier je k dispozícii s čelnými, bočnými ale aj stropnými airbagmi na strane vodiča aj spolujazdca. Na dôležitých miestach sú rozmiestnené vyspelé senzory, ktoré zaisťujú rýchlu a kontrolovanú reakciu airbagov práve vtedy, keď je to od nich potrebné.

Ford SYNC
s tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V prípade dopravnej nehody vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom.

*Výraz Bluetooth® a príslušné logá majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a obchodné značky patria svojím právoplatným vlastníkom.
**Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením airbagu s výnimkou kolenného alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Dômyselná hands-free technológia Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a telefonovať pomocou jednoduchých hlasových povelov v niektorom zo svetových jazykov. Ak máte napríklad vo svojich kontaktoch v mobile uloženú domácu adresu ako home, stačí povedať: Call home a systém automaticky vytočí požadované číslo. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3/Ipod zariadenia, poprípade k bezdrôtovému prehrávanie hudby z mobilov podporujúcich rozhranie Bluetooth®.

Pohodlie počas celého roka

Vo svojej dodávke nájdete vždy príjemné pracovné prostredie, či už vás čakajú chladné zimné rána alebo horúce letné dni. S voliteľným systémom automatickej elektronickej klimatizácie EATC si nastavíte teplotu, ktorá vám vyhovuje, a vyspelá samočinná klimatizácia ju bude automaticky udržiavať. Priobjednať si tiež môžete vyhrievanie oboch predných sedadiel.

Vyhrievané čelné sklo Quickclear

Elektricky vyhrievané čelné sklo s technológiou Quickclear umožňuje rýchly odchod aj v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a výnimočne tenké vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlenie na čelnom okne. Okno tak bude čisté behom niekoľkých málo desiatok sekúnd.

Ľahká práca v zákrutách

Polomer otáčania je približne 10,5 metra a medzi krajnými polohami volantu pritom napočítate len 2,6 otáčky. Výsledkom je jednoduchšie parkovanie v stiesnenom priestore a lepšia manévrovateľnosť v úzkych uliciach. Ideálne pre menšie úžitkové vozidlo na prácu v meste.

So systémom Auto-Start-Stop ušetríte palivo

Keď vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia automaticky zhasne motor. Pritom stále dodáva elektrinu spotrebičom ako sú klimatizácia alebo rádio. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10 percent v mestskom cykle.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti pomáha udržiavať prednastavenú rýchlosť jazdy. Systém pomáha nielen šetriť spotrebované palivo, ale znižuje aj pravdepodobnosť neúmyselného prekročenia povolenej rýchlosti. Tempomat samozrejme dokáže tiež udržiavať nastavenú rýchlosť a uľahčiť tak dlhé presuny predovšetkým po diaľničných cestách.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a najbližšou prekážkou. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skrátení vzdialenosti od prekážky.

Sklopná prepážka pre prepravu dlhých predmetov

Táto prepážka nielenže umožňuje uloženie predmetov o dĺžke až 2,59 metra, ale tiež pomáha chrániť vodiča pred týmito predmetmi, ktoré ležia na sklopenom sedadle spolujazdca. Sklopná prepážka sa dodáva na želanie pre modely Van spoločne so sklopným sedadlom spolujazdca.

*Výraz Bluetooth® a príslušné logá majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a obchodné značky patria svojím právoplatným vlastníkom.

Zdokonalený systém airbagov

Nový Ford Transit Courier je k dispozícii s čelnými, bočnými aj stropnými airbagmi na strane vodiča aj spolujazdca. Na dôležitých miestach vo vozidle sú rozmiestnené vyspelé senzory, ktoré zaisťujú rýchlu a kontrolovanú reakciu airbagov práve vtedy, keď je to od nich potrebné.

Bezpečné miesto pre vašu elektroniku

Inovatívny držiak a dokovacia stanica v jednom MyFord Dock slúži na uloženie prenosnej navigácie, chytrého telefónu či MP3 prehrávača v dosahu očí aj rúk. Praktický je aj vstup USB, ktorý je jeho súčasťou.

Sami si vyberiete, ktoré dvere chcete zamknúť

Nový Ford Transit Courier má v štandardnej výbave diaľkovo ovládané centrálne zamykanie. A to je teraz ešte bezpečnejšie. Môžete sa totiž rozhodnúť, že odomknete len jedny dvere. Všetky ostatné zostanú zamknuté, pokým neaktivujete spínač na dverách vodiča. Tento praktický spínač riadi odomykanie a zamykanie všetkých dverí vozidla.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k spusteniu airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie, ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

Istota v zložitých situáciách

 Elektronický stabilizačný program ESP v sebe zahŕňa množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať si kontrolu nad vozidlom a zostať v bezpečí. Jeho senzory napríklad nepretržite monitorujú rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, rovnako ako rýchlosť otáčania vozidla okolo zvislej osi a uhol natočenia volantu. Ak potrebujete prudko zatočiť doľava alebo doprava, napríklad kvôli prekážke, stabilizačný systém presne vyváži brzdný účinok medzi jednotlivými kolesami a podľa potreby môže tiež znížiť výkon motora. Tým potláča vznikajúcu nedotáčavosť alebo pretáčavosť, stabilizuje vozidlo a uľahčuje jeho ovládanie. ESP s reguláciou preklzu kolies dokáže tiež zabrániť pretáčaniu kolies na mokrom alebo namrznutom povrchu.

Nepretržitá ochrana proti prevráteniu

Funkcia ochrany proti prevráteniu Roll-over Mitigation (ROM) monitoruje polohu dodávky a identifikuje nebezpečné situácie, ktoré by mohli viesť k prevráteniu vozidla. V takom prípad aktivuje elektronický stabilizačný systém ESP, ktorý upraví rýchlosť a obnoví stabilitu vozidla.

Väčšia sila pre rýchle zabrzdenie

Brzdový asistent EBA pomáha dosiahnuť pri prudkom brzdení maximálneho spomaľovacieho účinku. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave pre bezpečné zastavenie vozidla.

Maximálny záber s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies TCS eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík pri akcelerácii.

Upozorní vás na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak v pneumatikách nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.

*Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením airbagu s výnimkou kolenného alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.

Záväzok do budúcnosti

Systematicky sa usilujeme o zníženie vplyvu nášho podnikania na životné prostredie. Prakticky celé naše automobily či ich súčasti sa dajú opätovne použiť pri výrobe nových vozidiel alebo v inej časti výrobného procesu. Akustickú izoláciu vyrábame z použitých textílií, napríklad džínsoviny alebo reklamovaného čalúnenia. A naše nové spoľahlivé motory, ktoré plnia emisnú normu Euro V, patria k najšetrnejším pohonným jednotkám v triede.

So systémom Auto-Start-Stop ušetríte palivo

Keď vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia automaticky zhasne motor. Pritom stále dodáva elektrinu spotrebičom ako sú klimatizácia alebo rádio. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10 percent v mestskom cykle.

Upozorní vás na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak v pneumatikách nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.

Viacdielny nárazník pre jednoduchšie opravy

Na rozdiel od iných dodávok v tejto triede nie je nutné vymieňať celý nárazník, ak dôjde k jeho poškodeniu iba na jednom mieste. A to preto, že nárazník sa dômyselne skladá z troch samostatných dielov, ktoré sa dajú v prípade potreby vymeniť za zlomok ceny celého nárazníka.