Fotogaléria

Nový, atraktívny vzhľad exteriéru

Nový Ford Tourneo Custom vás okamžite očarí svojim vzrušujúcim a moderne navrhnutým exteriérom. Ten má mnoho spoločných dizajnových prvkov s najnovšou rodinou osobných vozidiel Ford s kinetickým dizajnom, ktorý bol však v prípade vozidiel z radu Tourneo použitý po prvýkrát. Už prvý pohľad na výraznú spodnú mriežku lichobežníkového tvaru nového Tournea Custom a obrovské dozadu pretiahnuté svetlomety plynulo prechádzajúce do mohutnej vystupujúcej bočnej línie vám prezradia, že ide o úplne nový typ vozidla z rady Tourneo. Vďaka športovejšiemu a dynamickejšiemu charakteru potvrdzuje, že aj minivan určený na prepravu väčšieho počtu osôb môže byť atraktívny.

 

Dynamický, nový vzhľad

Kultivovaný, aerodynamicky pôsobiaci vzhľad nového Fordu Tourneo Custom stelesňuje rovnaké dynamické princípy ako kinetický dizajn osobných modelov značky Ford, vytvára silný dojem pohybu, aj keď vozidlo nehybne stojí. Tourneo Custom so svojím športovým postojom, výraznou líniou bokov a zapusteným bočným presklením prináša do tejto triedy vozidiel niečo svieže a dramatické. Aplikovaním najnovších princípov kinetického dizajnu získal automobil nový štýl.

Prvotriedna úroveň spracovania

Nový Ford Tourneo Custom ponúka naozaj špičkovú úroveň spracovania exteriéru. Bolo vynaložené veľké úsilie na to, aby sa maximálne znížil počet deliacich čiar a vozidlo získalo jednoliaty moderný vzhľad. Špičkovú úroveň spracovania sa podarilo dosiahnuť aj vďaka tomu, že každý prvok exteriéru dokonale zapadá na svoje miesto a má kvalitnú povrchovú úpravu. To sa prejavuje na súdržnosti celej karosérie, typickej pre osobné vozidlá.

Zážitok z jazdy vďaka precízne naladenému podvozku

S najvyššou starostlivosťou vyladený podvozok výrazne stužený na prednej aj zadnej osi je zárukou vynikajúcej stability a ovládania. Jeho účinok je ešte zvýraznený vďaka optimalizovanej a veľmi pevnej karosérii. A aj vďaka komfortným sedadlám budete mať skutočne dobrý pocit z jazdy.

Ľahký prístup zo všetkých strán

Nový Ford Tourneo Custom je štandardne vybavený dvojicou bočných posuvných dverí so spodnými stupačkami pre jednoduchý nástup do vozidla. Zadná plošina uľahčuje prístup do zadného priestoru pre batožinu. Nastupovanie do vozidla je tak veľmi konfortné a je predzvesťou skvelého usadnutia do pohodlných sedadiel, či už na mieste vodiča alebo v zadnej časťi.

Ford EasyFuel pre bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je už prakticky vylúčené, aby ste natankovali do vášho Tournea Custom nesprávne palivo, pretože nesprávna tankovacia pištol jednoducho neprejde hrdlom nádrže. A pretože je systém Ford EasyFuel súčasne aj bez viečka palivovej nádrže, neušpiníte si pri tankovaní ruky.

Vonkajšie spätné zrkadlá, ktorá sa chránia pred poškodením

Na želanie dodávané elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sa po stlačení tlačidla sklopia, čo ich chráni pred náhodným poškodením. Tieto zrkadlá sú tiež vyhrievané, takže zostávajú čisté aj za nižších teplôt. Navyše majú integrované smerové svetlá, čo prispieva k vašej bezpečnosti na cestách.

Integrovaný strešný nosič znižuje spotrebu

Jedinečný inovatívny strešný nosič je možné jednoducho sklopiť, keď ho práve nepotrebujete. Okrem toho, že odpadá prácna opakovaná montáž a demontáž ako pri bežných nosičoch, dá sa sklopením nosiča ľahko znížiť celková výška vozidla pod 2 metre. A pretože sa súčasne zníži odpor vzduchu, klesne spotreba paliva aj aerodynamický hluk vozidla.Nosič má tiež úctihodnú nosnosť až 130 kilogramov.

Predné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

Nový Ford Tourneo Custom je vybavený senzormi, ktoré rozpoznajú úbytok svetla a automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda za súmraku je tak jednoduchšia a bezpečnejšia. Rovnako sa svetlomety automaticky rozsvietia, keď vojdete s vozidlom do tunela. Automatické predné svetlomety sú k dispozícii spoločne so stieračmi s dažďovým senzorom.

Automatické prepínanie diaľkových svetiel

Je to veľmi užitočná pomôcka pre nočné jazdy na novom Forde Tourneo Custom. Systém automatického prepínania diaľkových svetiel dočasne stlmí diaľkové svetlá, aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel a vozidiel idúcich pred vami. Akonáhle je pred vami opäť voľno, diaľkové svetlá sa rozsvietia, aby ste mali lepší rozhľad.

Stierače, ktoré sa prispôsobia intenzite dažďa

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia v okamihu, keď zaznamenajú prvé kvapky dažďa na čelnom skle automobilu. Rýchlosť stierania je potom regulovaná automaticky podľa intenzity dažďa. Sami si môžete nastaviť šesť úrovní citlivosti, ktoré určujú pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače uvedú do činnosti. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii v kombinácii s automatickými prednými svetlometmi.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Na želanie dodávané parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a akoukoľvek prekážkou vpredu alebo vzadu. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite spolu so skracujúcou sa vzdialenosťou od prekážky. Táto funkcia bola navrhnutá k tomu, aby ste mohli parkovať bezpečne.