Fotogaléria

Maximálne pohodlie v luxusnom prevedení

Štýlovo zariadená kabína a v nej použité špičkové technológie uľahčujú prácu vodiča, ktorý je tiež viac v kontakte a lepšie zvládne všetko potrebné. Cestujúci potom majú v priestrannom zadnom priestore maximálne pohodlie, ktoré možno ešte zvýšiť výbavou na želanie ako sú sklopné sedadlá či vstavané okenné rolety. Nové Tourneo Custom nie je len neobyčajne priestranný a praktický automobil, ale ponúka tiež maximálny luxus. Sedadlo vodiča a volant sú plne nastaviteľné, takže si ich ľahko nastavíte do optimálnej pozície. Na želanie je možné dodať aj vyhrievanie predných sedadiel. K dispozícii je aj hlasové ovládanie Ford SYNC, vďaka ktorému zostanete ľahko v kontakte alebo si len môžete spríjemniť atmosféru počúvaním hudby aj z USB zariadenia a nechať pritom ruky na volante.

 


Kvalitne spracovaný interiér

V snahe zdôrazniť elegantný dizajn nového Fordu Tourneo Custom sa pri návrhu interiéru dôsledne prihliadalo na kvalitu spracovania, aby sa materiály použité v kabíne vyznačovali kombináciou trvácnosti a odolnosti ako aj prvotriednym výzorom v štýle ostatných osobných vozidiel značky. V celej kabíne došlo k výraznému vylepšeniu povrchovej úpravy jednotlivých komponentov. Vozidlo sa popri tom vyznačuje vysokou odolnosťou.

Nové, pohodlnejšie predné sedadlá

Sedadlo vodiča je plne nastaviteľné, rovnako ako volant, takže ľahko nájdete optimálnu pozíciu. Je tu tiež vstavaná lakťová opierka a k dispozícii sú aj nastaviteľná bedrová opierka a vyhrievanie sedadiel. Sedadlá spĺňajú všetky požiadavky na ich maximálnu odolnosť, ale súčasne ponúkajú rovnakú úroveň pohodlia ako osobné automobily Ford. Či už teda budete auto využívať k dlhým alebo krátkym cestám, v pohodlných sedadlách sa budete cítiť lepšie.

Inovatívny systém zadných sedadiel

Nové flexibilné zadné sedadlá umožňujú nastavenie do 30 rôznych konfigurácií. Napríklad sedadlo, ktoré nie je obsadené môžete sklopiť a posunúť dopredu, čím získate ďalší priestor pre batožinu. Alebo ak potrebujú cestujúci stolík, možno sklopiť ľubovoľné sedadlo tak, že vznikne vodorovná plocha. A napokon, ak potrebujete maximálny priestor pre náklad, môžete zadné sedadlá úplne vybrať. Cestujúcim ponúkajú sedadlá maximálne pohodlie a to predovšetkým s výbavou na želanie ako sú sklopné sedadlá, lakťové opierky či kožené poťahy. Sedadlá sú tiež vybavené úchytmi detských sedačiek ISOFIX.

Všetko, čo potrebujete k práci na cestách

Kabína vozidla Tourneo Custom je vybavená radom funkcií, ktoré vám uľahčia prácu. Ak si napríklad vyberiete konfiguráciu so zdvojeným sedadlom spolujazdca, získate sklopením prostredného operadla stolík, na ktorý ľahko umiestnite svoj notebook alebo priečinok s dokumentmi. Vhod vám určite príde aj špičkové riešenie úložných priestorov, pod zdvojeným sedadlom spolujazdca je skrytá schránka s objemom 93 litrov, ďalšie skrytá schránka na mobilný telefón alebo prehrávač MP3 je v palubnej doske. Ďalej je tu odkladacia priehradka, do ktorej môžete zavesiť zložky formátu A4, a nechýbajú ani praktické držiaky na fľaše.

Minimalizovaný hluk motora

Pri novom Forde Tourmeo Custom bol minimalizovaný hluk motora a dosiahnutý zvukový charakter, ktorý je veľmi blízky benzínovým motorom. Vďaka novej kalibrácii motorov Duratorq je pocit z jazdy bez typického zvuku klepania naftového motora, ktoré môže byť vodičovi a ostatným pasažierom nepríjemné. A aj vďaka dlhším stálym prevodom sa znížili otáčky motora bez vplyvu na dynamiku. Pri vysokých rýchlostiach tak motor vytvára oveľa menší hluk.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Hlasovým ovládaním Ford SYNC môžete ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov. SYNC tiež umožňuje prehrávanie skladieb z USB zariadenia alebo MP3 prehrávača alebo ich bezdrôtový prenos z mobilného telefónu. A to všetko opäť s použitím hlasového ovládania. Takže vy môžete stále držať volant oboma rukami a pozorne sledovať cestu pred sebou. Ďalšou významnou funkciou je núdzový asistent. Ak máte k systému SYNC pripojený mobilný telefón, dokáže ho táto technológia automaticky použiť k volaniu na tiesňovú linku krajiny v ktorej sa práve nachádzate.

Vyhrievané čelné sklo

Elektrické vyhrievanie čelného skla technológiou Quickclear, známou z osobných vozidiel Ford, urobí v zime krátky proces prácnemu a nepohodlnému odstraňovaniu námrazy. S týmto systémom stačí nastúpiť do vozidla stlačiť tlačidlo a vstavané výhrevné telieska v čelnom skle rýchlo odstránia námrazu.

Úplne nový systém vetrania a klimatizácie

V novom Forde Tourneo Custom sú k dispozícii dva úplne nové systémy. Ponúkajú podstatne vyšší prietok vzduchu a lepší výkon kúrenia či chladenia. Súčasťou elektronického ovládania sú tri otočné ovládače. Zákazníci si môžu zvoliť štandardné vyhrievanie s recirkuláciou alebo manuálnu klimatizáciu v prednej časti. Pre zadný priestor pri modeloch kombi je možné zvoliť samostatný klimatizačný systém.

Pri cúvaní využijete zadnú parkovaciu kameru

Pätníky, koše alebo múriky, zadná parkovacia kamera vám presne ukáže, čo je za vami na obrazovke vstavanej do vnútorného spätného zrkadla. Okrem toho, že vám ukáže veci, ktoré sa inak dajú ľahko prehliadnuť, vám parkovanie uľahčí tiež zobrazením virtuálnych čiar, ktoré vás bezpečne navedú aj do toho najmenšieho priestoru. Aby to bolo ešte pohodlnejšie, uvedie sa zadná parkovacia kamera do chodu automaticky, akonáhle zaradíte spiatočku.

Zábavy, koľko si budete priať

K dispozícii sú tie najmodernejšie komunikačné a zábavné systémy. Najobsiahlejšia dostupná audio súprava obsahuje DAB rádio, prehrávač CD, USB vstup a multifunkčný displej. K dispozicii je aj celoeurópsky navigačný systém, zadná parkovacia kamera, systém Ford SYNC a dômyselné usporiadanie reproduktorov.

Menej únavné a menej nákladné cesty

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti automaticky udržuje prednastavenú rýchlosť vášho Tournea Custom. Tým šetrí palivo, obmedzuje riziko prekročenia rýchlostných limitov a rovnako ako všetky podobné systémy udržiava požadovanú rýchlosť za vás, takže na to nemusíte myslieť.

Indikátor radenia pre úspornejšiu jazdu

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť náklady pri každej jazde len letmým pohľadom na prístrojový panel.

Systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Ak zaznamená tento systém nechcené vybočenie z jazdného pruhu, okamžite vás upozorní vibráciami volantu a grafickým varovaním na displeji. Vibrácie si môžete nastaviť na jeden z troch stupňov citlivosti. Tento systém spolupracuje aj so systémom sledovania bdelosti vodiča.

Systém sledovania bdelosti vodiča

Pokrokový systém sledovania bdelosti vodiča priebežne monitoruje vaše správanie za volantom. Dokáže rozpoznať jeho zmeny, ktoré môžu byť spôsobené únavou. Ak takéto zmeny zaregistruje, na displeji sa objaví odporúčanie, aby ste prerušili jazdu a oddýchli si. Táto technológia získala cenu Euro NCAP Advanced pri jej predstavení vo Forde Focus.

Jednoduchšie manévrovanie v noci

Ak potrebujete v noci prejsť ostrou zákrutou, pomôže vám Tourneo Custom odbočovacími svetlami. Tie sa aktivujú v rýchlostiach pod 30 km/h pri otočení volantu alebo zapnutí smerových svetiel. Odbočovacie svetlá sú umiestnené nad hlavnými svetlometmi a automaticky nasvietia príslušnú stranu vozovky, aby ste mali lepší prehľad. Jazda zákrutami je vďaka tomu ešte jednoduchšia.

Automatické prepínanie diaľkových svetiel

Je to veľmi užitočná pomôcka pre nočné jazdy na novom Forde Tourneo Custom. Systém automatického prepínania diaľkových svetiel dočasne stlmí diaľkové svetlá, aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel a vozidiel idúcich pred vami. Akonáhle je pred vami opäť voľno, diaľkové svetlá sa opäť rozsvietia, aby ste mali najlepší rozhľad.

Pokročilý elektronický kľúč zvyšuje bezpečnosť

Odcudzenie vozidla teraz značne komplikuje nový elektronický kľúč, ktorý vysiela na dvoch kanáloch, to prakticky znemožňuje prípadné zachytenie a skopírovanie signálu zlodejom. Dobíjací kľúč je vodotesný a odolný proti neoprávnenej manipulácii aj náročným podmienkam pracovného prostredia. Takže po uzamknutí vozidla je o cennosti vo vozidle postarané.