Fotogaléria

Náklady na údržbu a servis

Náklady na servis, údržbu a opravy sú tiež dôležitým aspektom, pretože váš automobil môže ročne najazdiť veľa kilometrov. Preto bol nový Ford Tourneo Custom navrhnutý tak, aby celkové náklady na jeho vlastníctvo boli čo najnižšie. Tomu zodpovedajú aj servisné intervaly 50.000 km alebo dva roky. Nové Tourneo Custom vám tak nielen pomôže lepšie zvládať náročné diaľkové trasy, ale z dlhodobého hľadiska vám ušetrí aj nemalé množstvo peňazí.

 

Vysoká zostatková hodnota vozidla

Modely z radu Tourneo takisto patria medzi populárne vozidlá na trhu s ojazdenými motorovými vozidlami, rovnako ako jeho úžizková verzia Transit. Ich vlastníci tak môžu profitovať z veľkej zostatkovej hodnoty vozidla. Nové Tourneo Custom nie je výmimkou, má atraktívny a funkčný dizajn a mimoriadnu životnosť. Tieto vlastnosti získal už pri svojom návrhu, takže je predurčený, aby zákazníkov priťahoval rovnako silno v bazári, ako keď bol nový.

Presvedčivá záruka na prehrdzavenie

Nové Tourneo Custom pokrýva dvanásťročná záruka na prehrdzavenie karosérie. Všetky hlavné diely podvozka sú vyrobené z pozinkovanej ocele. Osobitná pozornosť bola venovaná najzraniteľnejším oblastiam. Pozinkované sú schodíky v prednej časti, bočné schodíky, pozdĺžne prvky podvozka, krížne prvky a blatníky zadných kolies. Antikorózna ochrana je teraz ešte viac vylepšená pomocou nových výrobných procesov. Napríklad aplikácia vosku do dutín je automatizovaná.

Výkonný a hospodárny dieselový motor

Nový Ford Tourneo Custom je dodávaný s vyspelým a úsporným motorom Duratorq TDCI s objemom 2,2 litra v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies. Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek z troch výkonnostných možností, krútiaci moment aj jeho rozdelenie boli vylepšené tak, aby malo vozidlo dostatočnú dynamiku prázdne aj naložene, a to aj pri rozjazde. V kombinácii s technológiami Ford EcoNetic ponúkajú tieto motory nižšie celkové náklady na vlastníctvo a znižujú negatívny dopad na životné prostredie.

Najdlhšie servisné intervaly v triede

Vyspelé dieselové motory Duratorq, ktorými je nové Tourneo Custom vybavené, sú neobyčajne hospodárne, odolné a spoľahlivé. Diely pri ktorých sa predpokladá bežné opotrebenie, boli navrhnuté tak, aby slúžili čo najdlhšie bez nutnosti údržby. Vďaka tomu mohli byť servisné intervaly predĺžené na 50 000 km alebo dva roky.

Chránený voči nehodám v meste

Pri vývoji nového Fordu Toourneo Custom sa kládol veľký dôraz na ochranu vozidla proti typickým mestským nárazom v nízkej rýchlosti. Motiváciou bolo obmedzenie účtov za opravy po nehode a zníženie nákladov na poistenie vozidla. Medzi vykonané opatrenia patrí umiestnenie drahých dielov systémov predného nárazníka, konštrukcie karosérie a svetlometov mimo dosahu malých nehôd. Takisto zadný nárazník sa skladá z viacerých častí, čo šetrí náklady na drobné opravy.

Na pravidelnú údržbu nezabudnete

Konštrukcia motora bola optimalizovaná s cieľom znížiť potrebu skorej údržby a možnosti používania cenovo dostupnejších minerálnych olejov na mazanie pohonnej jednotky. Systém monitoruje stav a kondíciu oleja. Ak olej vyžaduje výmenu ešte pred servisným intervalom, na prístrojovej doske sa rozsvieti kontrolka. Rovnaký zmysel pre detail sa využíva aj v prípade brzdového systému. V prípade potreby výmeny brzdových doštičiek sa rozsvietia indikátory ich opotrebenia. Tieto opatrenia zabezpečujú, aby sa počas plánovanej údržby nevyskytli zbytočné úkony údržby.