Fotogaléria

FORD TOURNEO CUSTOM

Nový Ford Tourneo Custom nadväzuje na to najlepšie z tradície mikrobusov rady Tourneo a prináša celý rad vylepšení vrátane veľkorysého vnútorného priestoru a pohodlia až pre 9 cestujúcich v novej, atraktívnej karosérii. Vozidlo bolo navrhnuté tak, aby vás všetkých ochránilo, čo potvrdzuje aj najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti od Euro NCAP. Luxusný interiér je vybavený novým flexibilným systémom zadných sedadiel umožňujúcim až 30 rôznych konfigurácií. Vozidlo je vybavené špičkovými funkciami ako hlasové ovládanie Ford SYNC. Aerodynamický dizajn, ekonomický motor a technológie pre úsporu paliva robia z Tournea Custom jedno z najúspornejších vozidiel v triede. Nové Tourneo Custom je vhodné ako pre podnikanie, tak pre bezpečnú a luxusné prepravu rodiny a priateľov vrátane všetkej ich batožiny. Vybrať si môžete aj prevedenie s dlhým rázvorom, čím získate ešte väčší nákladový priestor.

 

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla Ford Tourneo Custom, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.

 

Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy modelu Tourneo Custom

alebo kontaktujte najbližšieho predajcu vozidiel Ford.

 


Dynamický vzhľad

Kultivovaný, aerodynamicky pôsobiaci vzhľad nového Fordu Tourneo Custom stelesňuje rovnaké princípy ako dizajn osobných áut Ford, vytvára silný dojem pohybu, aj keď vozidlo nehybne stojí. Tourneo Custom prináša do tejto triedy viacmiestnych áut niečo nové, svieže a dramatické.

Dve dĺžky karosérie

Ford Tourneo Custom je k dispozícii v osemmiestnej alebo deväťmiestnej verzii. Zákazníci si môžu vyberať aj z dvoch dĺžok rázvoru vozidla, pričom obe poskytujú dostatok priestoru pre všetkých cestujúcich aj ich batožinu. Model s predĺženým rázvorom potom ponúka ešte viac úložného priestoru.

Kvalitný interiér

V snahe zdôrazniť elegantný dizajn Tournea Custom sa pri návrhu interiéru dôsledne prihliadalo na kvalitu, aby sa materiály použité v kabíne vyznačovali kombináciou trvácnosti a odolnosti ako aj prvotriednym výzorom v štýle ostatných osobných vozidiel značky. V celej kabíne došlo k výraznému vylepšeniu povrchovej úpravy komponentov.

Pohodlnejšie sedadlá

Sedadlo vodiča je plne nastaviteľné, rovnako ako volant, takže ľahko nájdete optimálnu pozíciu. Je tu tiež vstavaná lakťová opierka a k dispozícii sú aj nastaviteľná bedrová opierka a vyhrievanie sedadiel. Sedadlá spĺňajú všetky požiadavky na ich maximálnu odolnosť, ale súčasne ponúkajú rovnakú úroveň pohodlia, na ako všetky osobné automobily Ford.

Inovatívne sedadlá

Flexibilné zadné sedadlá umožňujú nastavenie do 30 konfigurácií. Ak potrebujete maximálny priestor pre náklad, môžete sedadlá úplne vybrať. Cestujúcim ponúkajú sedadlá maximálne pohodlie a sú tiež vybavené úchytmi detských sedačiek ISOFIX.

Technológia Ford SYNC

Hlasovým ovládaním Ford SYNC môžete ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov. SYNC tiež umožňuje prehrávanie skladieb z USB zariadenia alebo ich bezdrôtový prenos.

Ľahký prístup

Nový Ford Tourneo Custom je štandardne vybavený dvojicou bočných posuvných dverí. Plošina uľahčuje prístup do zadného priestoru pre batožinu. Nastupovanie do vozidla je tak veľmi konfortné a je predzvesťou skvelého usadnutia do pohodlných sedadiel, či už na mieste vodiča alebo v zadnej časťi.

Bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je už prakticky vylúčené, aby ste natankovali do vášho Tournea Custom nesprávne palivo, pretože nesprávna tankovacia pištol jednoducho neprejde hrdlom nádrže. A pretože je systém Ford EasyFuel súčasne aj bez viečka palivovej nádrže, neušpiníte si pri tankovaní ruky.

Výkonný a hospodárny
dieselový motor

TourneoCustom je dodávané s vyspelým a úsporným motorom Duratorq TDCi s objemom 2,2 litra spolu so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies. Na výber máte z 3 konfigurácií výkonu. V kombinácii s technológiami Ford EcoNetic ponúkajú tieto motory nižšie celkové náklady na vlastníctvo.

Najdlhšie servisné
intervaly v triede

Vyspelé dieselové motory Duratorq, ktorými je nové Tourneo Custom vybavené, sú neobyčajne hospodárne, odolné a spoľahlivé. Diely pri ktorých sa predpokladá bežné opotrebenie, boli navrhnuté tak, aby slúžili čo najdlhšie bez nutnosti údržby. Vďaka tomu mohli byť servisné intervaly predĺžené na 50.000 km alebo 2 roky.

Päťhviezdičková
bezpečnosť vás chráni

Tourneo Custom je vôbec prvou dodávkou v tomto segmente, ktorá získala v oblasti bezpečnosti cestnej premávky Euro NCAP, plných 5 hviezdičiek. Okrem iných bezpečnostných inovácií je nový Ford Tourneo Custom taktiež prvým novým vozidlom vo svojom segmente, ktoré bolo vyvinuté so zohľadnením najnovších protokolov Euro NCAP pre úžitkové vozidlá.

Núdzový asistent
v prípade nehody

Ak by už došlo k dopravnej nehode, aktivuje sa vystrelením airbagov či prerušením prívodu paliva ocenená funkcia núdzového asistenta. Ak je k systému SYNC pripojený mobilný telefón, dokáže ho táto technológia použiť k priamemu spojeniu s linkou tiesňového volania, kde oznámi operátorovi základné informácie, ako sú GPS súradnice.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Hlasovým ovládaním Ford SYNC môžete ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov. SYNC tiež umožňuje prehrávanie skladieb z USB zariadenia alebo MP3 prehrávača alebo ich bezdrôtový prenos z mobilného telefónu. A to všetko opäť s použitím hlasového ovládania. Takže vy môžete stále držať volant oboma rukami a pozorne sledovať cestu pred sebou. Ďalšou významnou funkciou je núdzový asistent. Ak máte k systému SYNC pripojený mobilný telefón, dokáže ho táto technológia automaticky použiť k volaniu na tiesňovú linku krajiny v ktorej sa práve nachádzate.

Zábavy, koľko si budete priať

K dispozícii sú tie najmodernejšie komunikačné a zábavné systémy. Najobsiahlejšia dostupná audio súprava obsahuje DAB rádio, prehrávač CD, USB vstup a multifunkčný displej. K dispozicii je aj celoeurópsky navigačný systém, zadná parkovacia kamera, systém Ford SYNC a dômyselné usporiadanie reproduktorov.

Úplne nový systém vetrania a klimatizácie

V novom Forde Tourneo Custom sú k dispozícii dva úplne nové systémy. Ponúkajú podstatne vyšší prietok vzduchu a lepší výkon kúrenia či chladenia. Súčasťou elektronického ovládania sú tri otočné ovládače. Zákazníci si môžu zvoliť štandardné vyhrievanie s recirkuláciou alebo manuálnu klimatizáciu v prednej časti. Pre zadný priestor pri modeloch kombi je možné zvoliť samostatný klimatizačný systém.

Systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Ak zaznamená tento systém nechcené vybočenie z jazdného pruhu, okamžite vás upozorní vibráciami volantu a grafickým varovaním na displeji. Vibrácie si môžete nastaviť na jeden z troch stupňov citlivosti. Tento systém spolupracuje aj so systémom sledovania bdelosti vodiča.

Systém sledovania bdelosti vodiča

Pokrokový systém sledovania bdelosti vodiča priebežne monitoruje vaše správanie za volantom. Dokáže rozpoznať jeho zmeny, ktoré môžu byť spôsobené únavou. Ak takéto zmeny zaregistruje, na displeji sa objaví odporúčanie, aby ste prerušili jazdu a oddýchli si. Táto technológia získala cenu Euro NCAP Advanced pri jej predstavení vo Forde Focus.

Inovatívny systém zadných sedadiel

Nové flexibilné zadné sedadlá umožňujú nastavenie do 30 rôznych konfigurácií. Napríklad sedadlo, ktoré nie je obsadené môžete sklopiť a posunúť dopredu, čím získate ďalší priestor pre batožinu. Alebo ak potrebujú cestujúci stolík, možno sklopiť ľubovoľné sedadlo tak, že vznikne vodorovná plocha. A napokon, ak potrebujete maximálny priestor pre náklad, môžete zadné sedadlá úplne vybrať. Cestujúcim ponúkajú sedadlá maximálne pohodlie a to predovšetkým s výbavou na želanie ako sú sklopné sedadlá, lakťové opierky či kožené poťahy. Sedadlá sú tiež vybavené úchytmi detských sedačiek ISOFIX.

Integrovaný strešný nosič znižuje spotrebu

Jedinečný inovatívny strešný nosič je možné jednoducho sklopiť, keď ho práve nepotrebujete. Okrem toho, že odpadá prácna opakovaná montáž a demontáž ako pri bežných nosičoch, dá sa sklopením nosiča ľahko znížiť celková výška vozidla pod 2 metre. A pretože sa súčasne zníži odpor vzduchu, klesne spotreba paliva aj aerodynamický hluk vozidla.Nosič má tiež úctihodnú nosnosť až 130 kilogramov.

Predné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

Nový Ford Tourneo Custom je vybavený senzormi, ktoré rozpoznajú úbytok svetla a automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda za súmraku je tak jednoduchšia a bezpečnejšia. Rovnako sa svetlomety automaticky rozsvietia, keď vojdete s vozidlom do tunela. Automatické predné svetlomety sú k dispozícii spoločne so stieračmi s dažďovým senzorom.

Automatické prepínanie diaľkových svetiel

Je to veľmi užitočná pomôcka pre nočné jazdy na novom Forde Tourneo Custom. Systém automatického prepínania diaľkových svetiel dočasne stlmí diaľkové svetlá, aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel a vozidiel idúcich pred vami. Akonáhle je pred vami opäť voľno, diaľkové svetlá sa rozsvietia, aby ste mali lepší rozhľad.

Stierače, ktoré sa prispôsobia intenzite dažďa

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia v okamihu, keď zaznamenajú prvé kvapky dažďa na čelnom skle automobilu. Rýchlosť stierania je potom regulovaná automaticky podľa intenzity dažďa. Sami si môžete nastaviť šesť úrovní citlivosti, ktoré určujú pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače uvedú do činnosti. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii v kombinácii s automatickými prednými svetlometmi.

Chráni vás päťhviezdičková bezpečnosť

Noví Ford Tourneo Custom získal v hodnotení poprednej nezávislej organizácie v oblasti bezpečnosti cestnej premávky Euro NCAP, plných 5 hviezdičiek. Okrem iných bezpečnostných inovácií je nový Ford Tourneo Custom taktiež prvým novým vozidlom vo svojom segmente, ktoré bolo vyvinuté so zohľadnením najnovších protokolov Euro NCAP . Tento protokol stanovuje nové prísne normy pre hodnotenie bezpečnosti vozidiel tejto kategórie.

Núdzový asistent v prípade nehody

Ak by už došlo k dopravnej nehode, aktivuje sa vystrelením airbagov či prerušením prívodu paliva ocenená funkcia núdzového asistenta. Ak je k systému SYNC pripojený mobilný telefón, dokáže ho táto technológia použiť k priamemu spojeniu s linkou tiesňového volania, kde oznámi operátorovi základné informácie, ako sú GPS súradnice vašej pozície. Prípadne môžete potom hovor prevziať sami. Služba Núdzový asistent získala ocenenie aj na udeľovaní cien Global Mobile Awards 2012.

Maximálna ochrana vďaka tuhej karosérii

Pri konštrukii nového Tournea Custom sa uplatnila vysokopevnostná oceľ s prímesou bóru. Bórová oceľ a ďalšie vysokopevnostné prímesy ocele tvoria cez 40% karosérie, a to vrátane komponentov tvoriacich ochranný rám okolo priestoru pre cestujúcich. Vďaka tomu je karoséria veľmi ľahká a súčasne robustná. Celá konštrukcia karosérie bola optimalizovaná s využitím viac ako 4500 počítačových simulácií a reálnych 30 bariérových skúšok celého vozidla.

Zdokonalený systém airbagov

Nové Tourneo Custom je vybavený čelnými, bočnými aj stropnými airbagmi pre vodiča a spolujazdca. Airbagy majú zdokonalený systém aktivácie. Rovnako ako v najnovších osobných vozidlách Ford sa vo výbave nachádza aj neosový stĺpik riadenia s možnosťou nastavenia, ktorý v prípade čelného nárazu vo vysokej rýchlosti pomáha znížiť riziko zranenia vodiča.

Chránený voči nehodám v meste

Pri vývoji Tournea Custom sa kládol dôraz na ochranu vozidla proti typickým mestským nárazom v nízkej rýchlosti. Motiváciou bolo obmedzenie účtov za opravy po nehode a zníženie nákladov na poistenie vozidla. Medzi vykonané opatrenia patrí umiestnenie drahých dielov systémov predného nárazníka, konštrukcie karosérie a svetlometov mimo dosahu malých nehôd. Takisto zadný nárazník sa skladá z viacerých častí, čo šetrí náklady na opravy.

Menej únavné a menej nákladné cesty

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti automaticky udržuje prednastavenú rýchlosť vášho Tournea Custom. Tým šetrí palivo, obmedzuje riziko prekročenia rýchlostných limitov a rovnako ako všetky podobné systémy udržiava požadovanú rýchlosť za vás, takže na to nemusíte myslieť.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný systém ESP priebežne monitoruje pohyb vášho vozidla. Rozpozná akékoľvek odchýlky od zvolenej jazdnej stopy, napríklad začínajúce šmyk, a automaticky koriguje jazdnú dráhu vozidla, aby ste si udržali nad ním plnú kontrolu. Táto technológia tiež skracuje brzdnú dráhu v krízových situáciách.

Maximálny záber pre väčšiu kontrolu

Náš pokročilý protipreklzový systém trakčnej kontroly TCS eliminuje pretáčanie kolies a zabezpečuje tak maximálnu záber, výkon a stabilitu práve vtedy, keď sú najviac potrebné. Tento systém neustále monitoruje a upravuje hnaciu silu aplikovanú na jednotlivé kolesá, čím zabezpečuje maximálny kontakt a záber pri zrýchlení vozidla.

Bezpečnejšie brzdenie bez ohľadu na zaťaženie

V novom Forde Tourneo Custom nájdete protiblokovací systém bŕzd ABS v kombinácii so systémom elektronického rozdeľovania brzdnej sily medzi prednú a zadnú nápravu EBD podľa toho, či je vozidlo prázdne, alebo plne naložené. Výsledkom je efektívnejšie brzdenie a stabilné riadenie, čo je obzvlášť dôležité pri brzdení v zákrute. Systém tiež skracuje brzdnú dráhu.

Väčšia sila pre prudké zabrzdenie

Bezpečnostný brzdový asistent EBA pomáha vozidlu Tourneo Custom dosiahnuť maximálnu účinnosť bŕzd v krízových situáciách. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

Bezpečnejší systém centrálneho zamykania

Nový Ford Tourneo Custom je štandardne dodávaný so systémom diaľkového centrálneho zamykania. A tento systém je teraz ešte bezpečnejší. Teraz totiž môžete otvoriť iba jedny dvere bez toho, aby boli automaticky odomknuté aj ostatné. Ostatné dvere zostanú bezpečne uzamknuté až do okamihu, keď stlačíte prepínač vo dverách na strane vodiča. Tento prepínač môžete tiež použiť na ovládanie zamykania a odomykania všetkých dverí vozidla. Takisto sú zámky všetkých dverí vybavené ochranou proti odvŕtaniu alebo vylomeniu.

Pokročilý elektronický kľúč zvyšuje bezpečnosť

Odcudzenie vozidla teraz značne komplikuje nový elektronický kľúč, ktorý vysiela na dvoch kanáloch, to prakticky znemožňuje prípadné zachytenie a skopírovanie signálu zlodejom. Dobíjací kľúč je vodotesný a odolný proti neoprávnenej manipulácii aj náročným podmienkam pracovného prostredia. Takže po uzamknutí vozidla je o cennosti vo vozidle postarané.

Záväzok do budúcnosti

Systematicky sa usilujeme o zníženie vplyvu nášho podnikania na životné prostredie. Prakticky celé naše automobily či ich súčasti sa dajú opätovne použiť pri výrobe nových vozidiel alebo v inej časti výrobného procesu. A Tourneo Custom sa môže pochváliť najhospodárnejšou prevádzkou vo svojej kategórii. Skvelé hodnoty spotreby a emisii sú výsledkom kombinácie hospodárneho motora s radom technológií EcoNetic.

Zníženie spotreby paliva prostredníctvom funkcie Stop-Start

Táto technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio. Akonáhle sa budete chcieť znovu rozbehnúť, motor opäť automaticky naskočí. Tento systém je naozaj veľmi efektívny a oceníte ho predovšetkým pri častých jazdách mestom, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Integrovaný strešný nosič znižuje spotrebu

Jedinečný inovatívny strešný nosič je možné jednoducho sklopiť, keď ho práve nepotrebujete. Okrem toho, že odpadá prácna opakovaná montáž a demontáž ako pri bežných nosičoch, dá sa sklopením nosiča ľahko znížiť celková výška vozidla pod 2 metre. A pretože sa súčasne zníži odpor vzduchu, klesne spotreba paliva aj aerodynamický hluk vozidla.Nosič má tiež úctihodnú nosnosť až 130 kilogramov.

Dômyselnejší spôsob dobíjania batérie

Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Ak to nie je nevyhnutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. Takto sa ďalej šetrí palivo a znižujú emisie.

Indikátor radenia pre úspornejšiu jazdu

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť náklady pri každej jazde len letmým pohľadom na prístrojový panel.