Fotogaléria

FORD TRANSIT CUSTOM

Nový Ford Transit Custom prichádza, aby sa stal meradlom hospodárnosti a využiteľného nákladového priestoru. Okrem toho zvyšuje produktivitu a na vašich zákazníkov určite urobí ten správny dojem. Plným právom si teda zaslúži prestížne ocenenie Medzinárodná dodávka roka 2013. Transit Custom je tiež prvá dodávka vo svojom segmente, ktorá získala v hodnotení Euro NCAP plných 5 hviezdičiek. Dve z jeho inovatívnych technológií tiež získali ocenenie Euro NCAP Advance za technológiu, ako vôbec prvý úžitkový automobil v histórii. Transit Custom je v rade modelov Transit zástupcom strednej veľkosti. Pýši sa najhospodárnejšou prevádzkou vo svojej triede vďaka úsporným technológiám EcoNetic. V pohodlnom a odolnom interiéri sa vám bude lepšie a ľahšie pracovať. Ani veľkosť úložného priestoru nemá v tejto triede konkurenciu. A či už si vyberiete verziu Van, Kombi alebo DCiVan, vždy budete mať k dispozícii pokročilé technológie vrátane hlasového ovládania Ford SYNC s funkciou núdzovej asistencie.

 

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla Ford Transit Custom, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.

 

Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy modelu Transit Custom

alebo kontaktujte najbližšieho predajcu vozidiel Ford.

 


Elegantný dizajn

Nový Ford Transit Custom s elegantným a aj moderným vzhľadom posúva dizajn v rodine vozidiel Transit úplne novým smerom. Vylepšený, zaoblený, nový dizajn dodáva vozidlu rovnaký dynamický charakter, akým sa vyznačujú osobné vozidlá Ford.

Maximálne spoľahlivý

Nový Ford Transit Custom bol podrobený naozaj úplne komplexnému testovaniu úžitkových vozidiel. Overenie odolnosti trvalo 6 mesiacov a spočívalo v simulácii 10 rokov u extrémne náročného zákazníka, ktorý svoje vozidlo vôbec nešetrí.

Pohodlný interiér

Nový Ford Transit Custom ponúka elegantný interiér na úrovni osobných vozidiel v kombinácii s vyššou mierou komfortu, praktickosťou pri každodennom používaní a nadštandardným spracovaním. Vnáša do triedy jednotonových vozidiel nový stupeň príťažlivosti.

Technológia Ford SYNC

Hlasovým ovládaním Ford SYNC môžete ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov. SYNC tiež umožňuje prehrávanie skladieb z USB zariadenia alebo ich bezdrôtový prenos.

Prvotriedna kapacita

Pod štýlovým vzhľadom exteriéru zostal nový Transit Custom verný dedičstvu modelov z rady Transit. Má špičkové schopnosti prevozu nákladu, vrátane množstva inovatívnych nových funkcií. Okrem ponuky maximálneho objemu nákladu vo svojej triede, je nákladový priestor starostlivo optimalizovaný.

Najlepší v triede

Nákladový priestor nového Transitu Custom je najdlhší, najširší a vo svojej triede aj najvyšší. Tiež prístup do nákladového priestoru je najlepší, pretože nový Transit Custom má zo všetkých vozidiel tohto typu najširší otvor bočných dverí, najvyšší otvor zadných dverí a najnižšie položený prah.

Priečka s priechodom
pre dlhé predmety

Nákladový priestor nového Transitu Custom zväčšuje jedno dômyselné riešenie. Nákladový priestor je od kabíny oddelený prepážkou. Táto prepážka má však pri podlahe výklopný panel. Vďaka tomu je možné aj do krátkej verzie SWB naložiť predmety dlhé až 3 metre.

Lepšie ukotvenie
v nákladovom priestore

Úchyty pre ukotvenie nákladu sa často nachádzajú na podlahe. Pri zabezpečovaní nákladu k nim však nie je vždy ľahký prístup. Transit Custom má preto úchyty tesne nad podlahou na stenách nákladového priestoru. Ľahšie sa k nim dostanete a neprekážajú na podlahe.

Výkonný a hospodárny
dieselový motor

Transit Custom je dodávaný s vyspelým a úsporným motorom Duratorq TDCi s objemom 2,2 litra spolu so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies. Na výber máte z 3 konfigurácií výkonu. V kombinácii s technológiami Ford EcoNetic ponúkajú tieto motory nižšie celkové náklady na vlastníctvo.

Najdlhšie servisné
intervaly v triede

Vyspelé dieselové motory Duratorq, ktorými je nový Transit Custom vybavený, sú neobyčajne hospodárne, odolné a spoľahlivé. Diely pri ktorých sa predpokladá bežné opotrebenie, boli navrhnuté tak, aby slúžili čo najdlhšie bez nutnosti údržby. Vďaka tomu mohli byť servisné intervaly predĺžené na 50.000 km alebo 2 roky.

Päťhviezdičková
bezpečnosť vás chráni

Transit Custom je vôbec prvou dodávkou v tomto segmente, ktorá získala v oblasti bezpečnosti cestnej premávky Euro NCAP, plných 5 hviezdičiek. Okrem iných bezpečnostných inovácií je nový Ford Transit Custom taktiež prvým novým vozidlom vo svojom segmente, ktoré bolo vyvinuté so zohľadnením najnovších protokolov Euro NCAP pre úžitkové vozidlá.

Núdzový asistent
v prípade nehody

Ak by už došlo k dopravnej nehode, aktivuje sa vystrelením airbagov či prerušením prívodu paliva ocenená funkcia núdzového asistenta. Ak je k systému SYNC pripojený mobilný telefón, dokáže ho táto technológia použiť k priamemu spojeniu s linkou tiesňového volania, kde oznámi operátorovi základné informácie, ako sú GPS súradnice.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Hlasovým ovládaním Ford SYNC môžete ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov. SYNC tiež umožňuje prehrávanie skladieb z USB zariadenia alebo MP3 prehrávača alebo ich bezdrôtový prenos z mobilného telefónu. A to všetko opäť s použitím hlasového ovládania. Takže vy môžete stále držať volant oboma rukami a pozorne sledovať cestu pred sebou. Ďalšou významnou funkciou je núdzový asistent. Ak máte k systému SYNC pripojený mobilný telefón, dokáže ho táto technológia automaticky použiť k volaniu na tiesňovú linku krajiny v ktorej sa práve nachádzate.

Zábavy, koľko si budete priať

K dispozícii sú najmodernejšie komunikačné a zábavné systémy. Najobsiahlejšia dostupná audio súprava obsahuje DAB rádio, prehrávač CD, USB vstup a multifunkčný displej. K dispozicii je aj celoeurópsky navigačný systém, zadná parkovacia kamera, systém Ford SYNC a dômyselné usporiadanie reproduktorov.

Úplne nový systém vetrania a klimatizácie

K dispozícii sú dva úplne nové systémy. Ponúkajú podstatne vyšší prietok vzduchu a lepší výkon kúrenia či chladenia. Súčasťou elektronického ovládania sú tri otočné ovládače. Zákazníci si môžu zvoliť štandardné vyhrievanie s recirkuláciou alebo manuálnu klimatizáciu v prednej časti. Pre zadný priestor pri modeloch kombi je možné zvoliť samostatný klimatizačný systém. Medzi ďalšie prvky výbavy patrí nezávislé kúrenie pre zadnú časť vozidla.

Systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Ak zaznamená tento systém nechcené vybočenie z jazdného pruhu, okamžite vás upozorní vibráciami volantu a grafickým varovaním na displeji. Vibrácie si môžete nastaviť na jeden z troch stupňov citlivosti. Tento systém spolupracuje aj so systémom sledovania bdelosti vodiča.

Systém sledovania bdelosti vodiča

Pokrokový systém sledovania bdelosti vodiča priebežne monitoruje vaše správanie za volantom. Dokáže rozpoznať jeho zmeny, ktoré môžu byť spôsobené únavou. Ak takéto zmeny zaregistruje, na displeji sa objaví odporúčanie, aby ste prerušili jazdu a oddýchli si. Táto technológia získala cenu Euro NCAP Advanced pri jej predstavení vo Forde Focus.

Nákladový priestor s priechodom pre dlhé predmety

Nákladový priestor nového Transitu Custom zväčšuje jedno dômyselné riešenie. Nákladový priestor je od kabíny oddelený celoplošnou prepážkou. Táto prepážka má však pri podlahe výklopný panel. Vďaka tomu je možné aj do verzie s krátkym rázvorom naložiť zadnými dverami predmety dlhé až 3 metre, ktoré pretiahnete otvorom v prepážke pod zdvojené sedadlo spolujazdca. Vďaka tomuto šikovnému vylepšeniu môžete cenné materiály bezpečne zamknúť v aute, namiesto toho, aby boli na streche všetkým na očiach.

Lepšie osvetlenie v nákladovom priestore

Ak pracujete za zhoršenej viditeľnosti, výkonné a energeticky úsporné osvetlenie nákladového priestoru riešené LED diódami vám príde určite vhod. Táto súčasť výbavy na želanie je príkladom jednoduchého, ale užitočného zlepšenia pre vašu prácu.

Stierače, ktoré sa prispôsobia intenzite dažďa

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia v okamihu, keď zaznamenajú prvé kvapky dažďa na čelnom skle automobilu. Rýchlosť stierania je potom regulovaná automaticky podľa intenzity dažďa. Sami si môžete nastaviť šesť úrovní citlivosti, ktoré určujú pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače uvedú do činnosti. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii v kombinácii s automatickými prednými svetlometmi.

Predné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

Nový Transit Custom je vybavený senzormi, ktoré rozpoznajú úbytok svetla a automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda za súmraku je tak jednoduchšia a bezpečnejšia. Rovnako sa svetlomety automaticky rozsvietia, keď vojdete s vozidlom do tunela. Automatické predné svetlomety sú k dispozícii spoločne so stieračmi s dažďovým senzorom.

Chráni vás päťhviezdičková bezpečnosť

Transit Custom je vôbec prvou dodávkou v tomto segmente, ktorá získala v hodnotení poprednej nezávislej organizácie v oblasti bezpečnosti cestnej premávky Euro NCAP, plných 5 hviezdičiek. Okrem iných bezpečnostných inovácií je nový Ford Transit Custom taktiež prvým novým vozidlom vo svojom segmente, ktoré bolo vyvinuté so zohľadnením najnovších protokolov Euro NCAP pre úžitkové vozidlá. Tento protokol stanovuje nové prísne normy pre hodnotenie bezpečnosti vozidiel tejto kategórie, vrátane ochrany chodcov.

Maximálna ochrana vďaka tuhej karosérii

Nový Transit Custom je vôbec prvý Transit, pri ktorého konštrukcii sa uplatnila vysokopevnostná oceľ s prímesou bóru. Bórová oceľ a ďalšie vysokopevnostné prímesy ocele tvoria cez 40% karosérie, a to vrátane komponentov tvoriacich ochranný rám okolo priestoru pre cestujúcich. Vďaka tomu je karoséria veľmi ľahká a súčasne robustná. Celá konštrukcia karosérie bola optimalizovaná s využitím viac ako 4500 počítačových simulácií a reálnych 30 bariérových skúšok celého vozidla.

Núdzový asistent v prípade nehody

Ak by už došlo k dopravnej nehode, aktivuje sa vystrelením airbagov či prerušením prívodu paliva ocenená funkcia núdzového asistenta. Ak je k systému SYNC pripojený mobilný telefón, dokáže ho táto technológia použiť k priamemu spojeniu s linkou tiesňového volania, kde oznámi operátorovi základné informácie, ako sú GPS súradnice vašej pozície. Prípadne môžete potom hovor prevziať sami. Služba Núdzový asistent získala ocenenie aj na udeľovaní cien Global Mobile Awards 2012.

Zdokonalený systém airbagov

Nový Transit Custom je vybavený čelnými, bočnými aj stropnými airbagmi pre vodiča a spolujazdca. Airbagy majú zdokonalený systém aktivácie. Rovnako ako v najnovších osobných vozidlách Ford sa vo výbave nachádza aj neosový stĺpik riadenia s možnosťou nastavenia, ktorý v prípade čelného nárazu vo vysokej rýchlosti pomáha znížiť riziko zranenia hlavy a hrudníka vodiča.

Menej únavné a bezpečnejšie cesty

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti automaticky udržuje prednastavenú rýchlosť vášho Transitu Custom. Tým šetrí palivo, obmedzuje riziko prekročenia rýchlostných limitov a rovnako ako všetky podobné systémy udržiava požadovanú rýchlosť za vás, takže na to nemusíte myslieť, čím prispieva aj k vašej bezpečnosti.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný systém ESP priebežne monitoruje pohyb vášho vozidla. Rozpozná akékoľvek odchýlky od zvolenej jazdnej stopy, napríklad začínajúce šmyk, a automaticky koriguje jazdnú dráhu vozidla, aby ste si udržali nad ním plnú kontrolu. Táto technológia tiež skracuje brzdnú dráhu.

Bezpečnejšie brzdenie bez ohľadu na zaťaženie

V novom Transite Custom nájdete protiblokovací systém bŕzd ABS v kombinácii so systémom elektronického rozdeľovania brzdnej sily medzi prednú a zadnú nápravu EBD podľa toho, či je vozidlo prázdne, alebo plne naložené. Výsledkom je efektívnejšie brzdenie a stabilné riadenie, čo je obzvlášť dôležité pri brzdení v zákrute. Systém tiež skracuje brzdnú dráhu.

Väčšia sila pre prudké zabrzdenie

Bezpečnostný brzdový asistent EBA pomáha vozidlu Transit Custom dosiahnuť maximálnu účinnosť bŕzd v krízových situáciách. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

Záväzok do budúcnosti

Systematicky sa usilujeme o zníženie vplyvu nášho podnikania na životné prostredie. Prakticky celé naše automobily či ich súčasti sa dajú opätovne použiť pri výrobe nových vozidiel alebo v inej časti výrobného procesu. A Transit Custom sa môže pochváliť najhospodárnejšou prevádzkou vo svojej kategórii. Skvelé hodnoty spotreby a emisii sú výsledkom kombinácie hospodárneho motora s radom technológií EcoNetic.

Zníženie spotreby paliva prostredníctvom funkcie Stop-Start

Táto technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio. Akonáhle sa budete chcieť znovu rozbehnúť, motor opäť automaticky naskočí. Tento systém je naozaj veľmi efektívny a oceníte ho predovšetkým pri častých jazdách mestom, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Dômyselnejší spôsob dobíjania batérie

Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Ak to nie je nevyhnutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. Takto sa ďalej šetrí palivo a znižujú emisie.

Regulácia zrýchlenie vám pomôže jazdiť úspornejšie

Táto nová funkcia reguluje úroveň zrýchlenie vozidla Transit Custom na základe toho, či je úplne alebo len čiastočne naložený. Vďaka tomu môžete znížiť spotrebu paliva až o 15% v závislosti na bežnom štýle jazdy. Táto technológia tiež znižuje opotrebenie motora, bŕzd a pneumatík a tým samozrejme aj vaše náklady na prevádzku.

Indikátor radenia pre úspornejšiu jazdu

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť náklady pri každej jazde len letmým pohľadom na prístrojový panel.