Fotogaléria

Nový, atraktívny vzhľad exteriéru

Nový Ford Transit Custom vás okamžite očarí svojim vzrušujúcim exteriérom. Ten má mnoho spoločných dizajnových prvkov s najnovšou rodinou osobných vozidiel Ford s kinetickým dizajnom, ktorý bol však v prípade úžitkového vozidla použitý po prvýkrát. Už prvý pohľad na výraznú spodnú mriežku lichobežníkového tvaru a obrovské dozadu pretiahnuté svetlomety plynulo prechádzajúce do mohutnej vystupujúcej bočnej línie vám prezradia, že ide o úplne nový typ vozidla z rady Transit. Vďaka športovejšiemu a dynamickejšiemu charakteru potvrdzuje, že aj úžitkové vozidlo môže byť atraktívne.

 

Pochválte sa Vašim novým úžitkovým vozidlom

Ford Transit Custom s elegantným a moderným vzhľadom posúva dizajn rodiny vozidiel Transit úplne novým smerom. Vylepšený zaoblený dizajn dodáva vozidlu rovnaký dynamický charakter, akým sa vyznačujú osobné vozidlá Ford vyrobené v duchu kinetického dizajnu automobilky, avšak bez kompromisov z hľadiska výnimočnej prepravnej kapacity, ktorá je pre modelový rad Transit typická.

Špičková úroveň spracovania exteriéru

Nový Ford Transit Custom ponúka naozaj špičkovú úroveň spracovania exteriéru. Bolo vynaložené veľké úsilie na to, aby sa maximálne znížil počet deliacich čiar a vozidlo získalo jednoliaty moderný vzhľad. Špičkovú úroveň spracovania sa podarilo dosiahnuť aj vďaka tomu, že každý prvok exteriéru dokonale zapadá na svoje miesto a má kvalitnú povrchovú úpravu. To sa prejavuje na súdržnosti celej karosérie, typickej hlavne pre osobné vozidlá značky Ford.

Prvotriedna prepravná kapacita

Pod štýlovým vzhľadom exteriéru zostal nový Transit Custom verný dedičstvu modelov z rady Transit. Ponúka prvotriedne schopnosti prevážania nákladu, vrátane množstva inovatívnych nových funkcií v nákladovom priestore. Okrem ponuky maximálneho objemu nákladu vo svojej triede, je nákladový priestor Transitu Custom starostlivo optimalizovaný tak, aby ponúkal väčší priestor a viac flexibility, než ktorékoľvek iné vozidlo.

Zážitok z jazdy vďaka precízne naladenému podvozku

S najvyššou starostlivosťou vyladený podvozok výrazne stužený na prednej aj zadnej osi je zárukou vynikajúcej stability a ovládania. Jeho účinok je ešte zvýraznený vďaka optimalizovanej a veľmi pevnej karosérii. A aj vďaka komfortným sedadlám budete mať pocit z jazdy ako v osobnom vozidle.

Ford EasyFuel pre bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je už prakticky vylúčené, aby ste natankovali do vášho Transitu Custom nesprávne palivo, pretože nesprávna tankovacia pištol jednoducho neprejde hrdlom nádrže. A pretože je systém Ford EasyFuel súčasne aj bez viečka palivovej nádrže, neušpiníte si pri tankovaní ruky.

Vonkajšie spätné zrkadlá, ktorá sa chránia pred poškodením

Na želanie dodávané elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sa po stlačení tlačidla sklopia, čo ich chráni pred náhodným poškodením. Tieto zrkadlá sú tiež vyhrievané, takže zostávajú čisté aj za nižších teplôt. Navyše majú integrované smerové svetlá, čo prispieva k vašej bezpečnosti na cestách.

Integrovaný strešný nosič znižuje spotrebu

Jedinečný inovatívny strešný nosič je možné jednoducho sklopiť, keď ho práve nepotrebujete. Okrem toho, že odpadá prácna opakovaná montáž a demontáž ako pri bežných nosičoch, dá sa sklopením nosiča ľahko znížiť celková výška vozidla pod 2 metre. A pretože sa súčasne zníži odpor vzduchu, klesne spotreba paliva aj aerodynamický hluk vozidla.

Stierače, ktoré sa prispôsobia intenzite dažďa

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia v okamihu, keď zaznamenajú prvé kvapky dažďa na čelnom skle automobilu. Rýchlosť stierania je potom regulovaná automaticky podľa intenzity dažďa. Sami si môžete nastaviť šesť úrovní citlivosti, ktoré určujú pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače uvedú do činnosti. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii v kombinácii s automatickými prednými svetlometmi.

Predné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

Nový Transit Custom je vybavený senzormi, ktoré rozpoznajú úbytok svetla a automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda za súmraku je tak jednoduchšia a bezpečnejšia. Rovnako sa svetlomety automaticky rozsvietia, keď vojdete s vozidlom do tunela. Automatické predné svetlomety sú k dispozícii spoločne so stieračmi s dažďovým senzorom.

Automatické prepínanie diaľkových svetiel

Aby ste v noci lepšie videli, ale neoslňovali ostatné vozidlá, nový Transit Custom ponúka jednu užitočnú pomôcku pre riadenie v noci. Systém automatického prepínania diaľkových svetiel sa sám postará o čo najlepšie osvetlenie vozovky.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Na želanie dodávané parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a akoukoľvek prekážkou vpredu alebo vzadu. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite spolu so skracujúcou sa vzdialenosťou od prekážky. Funkcia slúži k tomu, aby ste mohli parkovať rýchlo a bezpečne.