Fotogaléria

V štýle osobných vozidiel

Elegantný a moderný dizajn interiéru nového Transitu Custom preberá značne expresívnejší dizajnový jazyk najnovších osobných vozidiel Ford skonštruovaných v zmysle filozofie kinetického dizajnu. Interiér dostal reálny nádych osobného vozidla zameraného na vodiča, a to prostredníctvom charakteristických tvarov a nápadných grafických prvkov. Vlastnosti ako typicky lichobežníkový tvar kombinovaného prístroja a prístrojová doska pripomínajúca krídlo dodávajú interiéru vozidla jedinečný, veľmi moderný vzhľad.

 


Pohodlný interiér pre váš pracovný deň

Nový Ford Transit Custom ponúka elegantný interiér na úrovni osobných vozidiel v kombinácii s vyššou mierou komfortu, úžasnou praktickosťou pri každodennom používaní a nadštandardným spracovaním. Vnáša do svojej triedy nový stupeň príťažlivosti pre vodiča. Vďaka vylepšenej kultivovanosti a plynulému jazdnému štýlu je kabína nového Transitu Custom dostatočne pohodlná, aby ste bez problémov mohli stráviť dlhý pracovný deň za volantom.

Nové, pohodlnejšie predné sedadlá

Sedadlo vodiča je plne nastaviteľné, rovnako ako volant, takže ľahko nájdete optimálnu pozíciu. Je tu tiež vstavaná lakťová opierka a k dispozícii sú aj nastaviteľná bedrová opierka a vyhrievanie sedadiel. Sedadlá spĺňajú všetky požiadavky na odolnosť pri použití v úžitkovom vozidle, ale súčasne ponúkajú rovnakú úroveň pohodlia, na akú ste zvyknutí z osobného automobilu. Či už teda budete auto využívať k dlhým alebo krátkym a častým cestám, v pohodlnom sedadle sa budete cítiť lepšie.

Všetko, čo potrebujete k práci na cestách

Kabína vozidla Transit Custom je vybavená radom funkcií, ktoré vám uľahčia prácu. Ak si napríklad vyberiete konfiguráciu so zdvojeným sedadlom spolujazdca, získate sklopením prostredného operadla stolík, na ktorý ľahko umiestnite svoj notebook alebo priečinok s dokumentmi. Vhod vám určite príde aj špičkové riešenie úložných priestorov, pod zdvojeným sedadlom spolujazdca je skrytá schránka s objemom 93 litrov, ďalšie skrytá schránka na mobilný telefón alebo prehrávač MP3 je v palubnej doske. Ďalej je tu odkladacia priehradka, do ktorej môžete zavesiť zložky formátu A4, a nechýbajú ani praktické držiaky na fľaše.

Minimalizovaný hluk motora

Pri novom Transite Custom bol minimalizovaný hluk motora a dosiahnutý zvukový charakter, ktorý je veľmi blízky benzínovým motorom. Vďaka novej kalibrácii motorov Duratorq je pocit y jazdy bez typického zvuku klepania naftového motora, ktoré môže byť vodičovi nepríjemné. A aj vďaka dlhším stálym prevodom sa znížili otáčky motora bez vplyvu jna dynamiku. Pri vysokých rýchlostiach tak motor vytvára oveľa menší hluk.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Hlasovým ovládaním Ford SYNC môžete ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov. SYNC tiež umožňuje prehrávanie skladieb z USB zariadenia alebo MP3 prehrávača alebo ich bezdrôtový prenos z mobilného telefónu. A to všetko opäť s použitím hlasového ovládania. Takže vy môžete stále držať volant oboma rukami a pozorne sledovať cestu pred sebou. Ďalšou významnou funkciou je núdzový asistent. Ak máte k systému SYNC pripojený mobilný telefón, dokáže ho táto technológia automaticky použiť k volaniu na tiesňovú linku krajiny v ktorej sa práve nachádzate.

Vyhrievané čelné sklo

Elektrické vyhrievanie čelného skla technológiou Quickclear, známou z osobných vozidiel Ford, urobí v zime krátky proces prácnemu a nepohodlnému odstraňovaniu námrazy. S týmto systémom stačí nastúpiť do vozidla stlačiť tlačidlo a vstavané výhrevné telieska v skle odstránia námrazu za vás.

Úplne nový systém vetrania a klimatizácie

K dispozícii sú dva úplne nové systémy. Ponúkajú podstatne vyšší prietok vzduchu a lepší výkon kúrenia či chladenia. Súčasťou elektronického ovládania sú tri otočné ovládače. Zákazníci si môžu zvoliť štandardné vyhrievanie s recirkuláciou alebo manuálnu klimatizáciu v prednej časti. Pre zadný priestor pri modeloch kombi je možné zvoliť samostatný klimatizačný systém. Medzi ďalšie prvky výbavy patrí nezávislé kúrenie pre zadnú časť vozidla.

Pri cúvaní využijete zadnú parkovaciu kameru

Pätníky, koše alebo múriky, zadná parkovacia kamera vám presne ukáže, čo je za vami na obrazovke vstavanej do vnútorného spätného zrkadla. Okrem toho, že vám ukáže veci, ktoré sa inak dajú ľahko prehliadnuť, vám parkovanie uľahčí tiež zobrazením virtuálnych čiar, ktoré vás bezpečne navedú aj do toho najmenšieho priestoru. Aby to bolo ešte pohodlnejšie, uvedie sa zadná parkovacia kamera do chodu automaticky, akonáhle zaradíte spiatočku.

Zábavy, koľko si budete priať

K dispozícii sú najmodernejšie komunikačné a zábavné systémy. Najobsiahlejšia dostupná audio súprava obsahuje DAB rádio, prehrávač CD, USB vstup a multifunkčný displej. K dispozicii je aj celoeurópsky navigačný systém, zadná parkovacia kamera, systém Ford SYNC a dômyselné usporiadanie reproduktorov.

Menej únavné a menej nákladné cesty

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti automaticky udržuje prednastavenú rýchlosť vášho Transitu Custom. Tým šetrí palivo, obmedzuje riziko prekročenia rýchlostných limitov a rovnako ako všetky podobné systémy udržiava požadovanú rýchlosť za vás, takže na to nemusíte myslieť.

Indikátor radenia pre úspornejšiu jazdu

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť náklady pri každej jazde len letmým pohľadom na prístrojový panel.

Systém sledovania bdelosti vodiča

Pokrokový systém sledovania bdelosti vodiča priebežne monitoruje vaše správanie za volantom. Dokáže rozpoznať jeho zmeny, ktoré môžu byť spôsobené únavou. Ak takéto zmeny zaregistruje, na displeji sa objaví odporúčanie, aby ste prerušili jazdu a oddýchli si. Táto technológia získala cenu Euro NCAP Advanced pri jej predstavení vo Forde Focus.

Systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Ak zaznamená tento systém nechcené vybočenie z jazdného pruhu, okamžite vás upozorní vibráciami volantu a grafickým varovaním na displeji. Vibrácie si môžete nastaviť na jeden z troch stupňov citlivosti. Tento systém spolupracuje aj so systémom sledovania bdelosti vodiča.

Núdzový asistent v prípade nehody

Ak by už došlo k dopravnej nehode, aktivuje sa vystrelením airbagov či prerušením prívodu paliva ocenená funkcia núdzového asistenta. Ak je k systému SYNC pripojený mobilný telefón, dokáže ho táto technológia použiť k priamemu spojeniu s linkou tiesňového volania, kde oznámi operátorovi základné informácie, ako sú GPS súradnice vašej pozície. Prípadne môžete potom hovor prevziať sami. Služba Núdzový asistent získala ocenenie aj na udeľovaní cien Global Mobile Awards 2012.

Pokročilý elektronický kľúč zvyšuje bezpečnosť

Odcudzenie vozidla Transit Custom teraz značne komplikuje nový elektronický kľúč, ktorý vysiela na dvoch kanáloch, to prakticky znemožňuje prípadné zachytenie a skopírovanie signálu zlodejom. Dobíjací kľúč je vodotesný a odolný proti neoprávnenej manipulácii aj náročným podmienkam pracovného prostredia. Takže po uzamknutí vozidla je o jeho náklad postarané.

Jednoduchšie manévrovanie v noci

Ak potrebujete v noci prejsť ostrou zákrutou, pomôže vám Transit Custom odbočovacími svetlami. Tie sa aktivujú v rýchlostiach pod 30 km/h pri otočení volantu alebo zapnutí smerových svetiel. Odbočovacie svetlá sú umiestnené nad hlavnými svetlometmi a automaticky nasvietia príslušnú stranu vozovky, aby ste mali lepší prehľad. Jazda zákrutami je vďaka tomu ešte jednoduchšia.

Prvotriedna prepravná kapacita

Pod štýlovým vzhľadom exteriéru zostal nový Transit Custom verný dedičstvu modelov z rady Transit. Ponúka prvotriedne schopnosti prevážania nákladu, vrátane množstva inovatívnych nových funkcií v nákladovom priestore. Okrem ponuky maximálneho objemu nákladu vo svojej triede, je nákladový priestor Transitu Custom starostlivo optimalizovaný tak, aby ponúkal väčší priestor a viac flexibility, než ktorékoľvek iné vozidlo.

Unikátne riešený nákladový priestor

Nákladový priestor nového Transitu Custom je najdlhší, najširší a vo svojej triede má aj najvyšší nákladový priestor. Vďaka tomu ľahko pojme aj štandardné stavebné dosky alebo tri euro palety. Celkovo má nákladný priestor kratšej verzie s inštalovanou prepážkou kapacitu úctyhodných 6 metrov kubických. Verzia s dlhým rázvorom ponúka až 6,8 metrov kubických. Tiež prístup do nákladového priestoru je bezkonkurenčný, pretože Transit Custom má zo všetkých vozidiel tohto typu najširší otvor bočných dverí, najvyšší otvor zadných dverí.

Nákladový priestor s priechodom pre dlhé predmety

Nákladový priestor nového Transitu Custom zväčšuje jedno dômyselné riešenie. Nákladový priestor je od kabíny oddelený celoplošnou prepážkou. Táto prepážka má však pri podlahe výklopný panel. Vďaka tomu je možné aj do verzie s krátkym rázvorom naložiť zadnými dverami predmety dlhé až 3 metre, ktoré pretiahnete otvorom v prepážke pod zdvojené sedadlo spolujazdca. Vďaka tomuto šikovnému vylepšeniu môžete cenné materiály bezpečne zamknúť v aute, namiesto toho, aby boli na streche všetkým na očiach.

Špeciálne navrhnutá podlaha nákladového priestoru

Ľahko umývateľná podlahová krytina je ponúkaná ako výbava na želanie, takže nemusíte inštalovať dodatočne vlastný kryt podlahy. Špeciálna krytina odoláva opotrebeniu, ľahko sa po nej posúva náklad a jednoducho a rýchlo sa čistí. Pomáha tak udržať zostatkovú hodnotu vozidla na maximálnej úrovni.

Lepšie osvetlenie pre jednoduchšie zaobchádzanie s nákladom

Ak pracujete za zhoršenej viditeľnosti, výkonné a energeticky úsporné osvetlenie nákladového priestoru riešené LED diódami vám príde určite vhod. Táto súčasť výbavy na želanie je príkladom jednoduchého, ale užitočného zlepšenia pre vašu prácu.

Praktickejšie a bezpečnejšie ukotvenie nákladu

Úchyty pre ukotvenie nákladu sa často nachádzajú na podlahe. Pri zabezpečovaní nákladu k nim však nie je vždy ľahký prístup. Transit Custom má preto úchyty tesne nad podlahou na stenách nákladového priestoru. Ľahšie sa k nim dostanete, neprekážajú na podlahe a nezostávajú v nich nečistoty. Ďalšie úchytky sa nachádzajú vo výške pása a ramien. Sú zabudované do karosérie vozidla a každý z nich má nosnosť 30 kilogramov.