Fotogaléria

Skvelá hospodárnosť a ovládateľnosť

Nový Ford Transit Custom ponúka najlepšie jazdné vlastnosti a ovládateľnosť vo svojej triede, presné riadenie, vynikajúcu stabilitu a kontrolu nad vozidlom za všetkých situácií, a to v naloženom aj  prázdnom stave. Zážitok z jazdy je porovnateľný s osobnými vozidlami značky Ford. Nový Transit Custom si môžete vybrať podľa toho, aký pomer medzi dynamikou a spotrebou uprednostňujete. Môžete si byť istí, že nájdete kombináciu, ktorá bude presne vyhovovať požiadavkám vašej práce. Aby sa zabezpečilo, že sila ukrytá pod kapotou bude premenená na pokojnú a bezpečnú jazdu, vynaložili sme maximálne úsilie na zdokonalenie ovládateľnosti vozidla aj s využitím špičkových asistenčných systémov.

 


Výkonný a hospodárny dieselový motor

Transit Custom je dodávaný s vyspelým a úsporným motorom Duratorq TDCI s objemom 2,2 litra v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies. Na výber máte z troch konfigurácií výkonu, 74 kW (100 k), 92 kW (125 k) alebo 114 kW (155 k). Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek z nich, krútiaci moment aj jeho rozdelenie boli vylepšené tak, aby malo vozidlo dostatočnú dynamiku prázdne aj naložene, a to aj pri rozjazde. V kombinácii s technológiami Ford EcoNetic ponúkajú tieto motory nižšie celkové náklady na vlastníctvo a znižujú negatívny dopad na životné prostredie.

Šesťstupňová manuálna prevodovka

Nájdete ju v sériovej výbave naprieč celou radou modelov Transit. Šesťstupňová priamo radená prevodovka s hladkým chodom pomáha znižovať výdavky za pohonné hmoty a sprostredkováva uvoľnenejší pocit z jazdy aj v novom Transite Custom.

Zníženie spotreby paliva prostredníctvom funkcie Stop-Start

Táto technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio. Akonáhle sa budete chcieť znovu rozbehnúť, motor opäť automaticky naskočí. Tento systém je naozaj veľmi efektívny a oceníte ho predovšetkým pri častých jazdách mestom, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Dômyselnejší spôsob dobíjania batérie

Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Ak to nie je nevyhnutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. Takto sa ďalej šetrí palivo a znižujú emisie.

Regulácia zrýchlenia vám pomôže jazdiť úspornejšie

Táto nová funkcia reguluje úroveň zrýchlenie vozidla Transit Custom na základe toho, či je úplne alebo len čiastočne naložený. Vďaka tomu môžete znížiť spotrebu paliva až o 15% v závislosti na bežnom štýle jazdy. Táto technológia tiež znižuje opotrebenie motora, bŕzd a pneumatík a tým samozrejme aj vaše náklady na prevádzku.

Indikátor radenia pre úspornejšiu jazdu

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom, kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť náklady pri každej jazde len letmým pohľadom na prístrojový panel vozidla.

Minimalizovaný hluk motora

Pri novom Transite Custom bol minimalizovaný hluk motora a dosiahnutý zvukový charakter, ktorý je veľmi blízky benzínovým motorom. Vďaka novej kalibrácii motorov Duratorq je pocit y jazdy bez typického zvuku klepania naftového motora, ktoré môže byť vodičovi nepríjemné. A aj vďaka dlhším stálym prevodom sa znížili otáčky motora bez vplyvu jna dynamiku. Pri vysokých rýchlostiach tak motor vytvára oveľa menší hluk.

Integrovaný strešný nosič znižuje spotrebu

Jedinečný inovatívny strešný nosič je možné jednoducho sklopiť, keď ho práve nepotrebujete. Okrem toho, že odpadá prácna opakovaná montáž a demontáž ako pri bežných nosičoch, dá sa sklopením nosiča ľahko znížiť celková výška vozidla pod 2 metre. A pretože sa súčasne zníži odpor vzduchu, klesne spotreba paliva aj aerodynamický hluk vozidla.

Maximálne preverenie spoľahlivosti

Nový Ford Transit Custom bol podrobený doposiaľ najkomplexnejšiemu testovaniu úžizkových vozidiel. Overenie odolnosti trvalo 6 mesiacov a spočívalo v simulácii desiatich rokov u extrémne náročného zákazníka, ktorý svoje vozidlo vôbec nešetrí. Nový Transit Custom si počas šiestich mesiacov napríklad ani na minútu neoddýchol od ťahania naloženého prívesu. Počas dvoch mesiacov ho dokonca ťahal neustále pri maximálnej rýchlosti a na mesiac si vyskúšal nepretržitú jazdu do tvaru osmičky. Priamym výsledkom testovania je viac než 100 vylepšení vozidla. Môžete sa tak naňho maximálne spoľahnúť za každých podmienok.

Zážitok z jazdy vďaka precízne naladenému podvozku

S najvyššou starostlivosťou vyladený podvozok výrazne stužený na prednej aj zadnej osi je zárukou vynikajúcej stability a ovládania. Jeho účinok je ešte zvýraznený vďaka optimalizovanej a veľmi pevnej karosérii. A aj vďaka komfortným sedadlám budete mať pocit z jazdy ako v osobnom vozidle.

Väčšie a výkonnejšie brzdy

V novom Transite Custom sa nachádza nový, výkonnejší brzdový systém, ktorý je navrhnutý s cieľom zlepšiť výkon a pocit pri zaťaženom vozidle a zároveň zvýšiť životnosť. Väčší hlavný brzdový valec a posilňovač s vysokou účinnosťou spolu s dôkladným naladením zabezpečujú, že pocit pri stlačení brzdového pedála je výraznejší a približuje sa osobným vozidlám.

Menej únavné a menej nákladné cesty

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti automaticky udržuje prednastavenú rýchlosť vášho Transitu Custom. Tým šetrí palivo, obmedzuje riziko prekročenia rýchlostných limitov a rovnako ako všetky podobné systémy udržiava požadovanú rýchlosť za vás, takže na to nemusíte myslieť.

Systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Ak zaznamená tento systém nechcené vybočenie z jazdného pruhu, okamžite vás upozorní vibráciami volantu a grafickým varovaním na displeji. Vibrácie si môžete nastaviť na jeden z troch stupňov citlivosti. Tento systém spolupracuje aj so systémom sledovania bdelosti vodiča.

Maximálny záber pre väčšiu kontrolu

Náš pokročilý protipreklzový systém trakčnej kontroly TCS eliminuje pretáčanie kolies a zabezpečuje tak maximálnu záber, výkon a stabilitu práve vtedy, keď sú najviac potrebné. Tento systém neustále monitoruje a upravuje hnaciu silu aplikovanú na jednotlivé kolesá, čím zabezpečuje maximálny kontakt a záber pri zrýchlení vozidla.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný systém ESP priebežne monitoruje pohyb vášho vozidla. Rozpozná akékoľvek odchýlky od zvolenej jazdnej stopy, napríklad začínajúce šmyk, a automaticky koriguje jazdnú dráhu vozidla, aby ste si udržali nad ním plnú kontrolu. Táto technológia tiež skracuje brzdnú dráhu v krízových situáciách.

Systém aktívnej bezpečnosti, ktorý sa prispôsobí nákladu

Funkcia adaptácia na hmotnosť nákladu LAC upravuje zásahy systému ESP podľa toho, či je váš nový Transit Custom prázdny, alebo plne naložený. Kontrola nad vozidlom a stabilita tak zostávajú optimálna bez ohľadu na náklad a zaťaženie vozidla.

Nepretržitá ochrana proti prevráteniu

Funkcia ochrany proti prevráteniu vozidla ROM monitoruje polohu vášho Transitu Custom a identifikuje potencionálne nebezpečné situácie, ktoré by mohli viesť k prevráteniu vozidla. V takom prípade aktivuje elektronický stabilizačný systém ESP, ktorý upraví rýchlosť a obnoví stabilitu.

Príves ostane bezpečne v stope

Ak systém dynamickej stabilizácie prívesu TSA odhalí začínajúce rozkývanie prívesu, zníži rýchlosť, aby problém čo najskôr pominul. Vďaka tomu je jazda s prívesom bezpečnejšia. Spomalenie je dosiahnuté znížením krútiaceho momentu a postupným brzdením všetkých kolies. Postarané je teda o vás aj pri jazde s prívesom.

Asistent pre rozjazd do kopca

Asistent pre rozjazd do kopca HLA zabráni nechcenému cúvnutiu. Systém predĺži účinok brzdnej sily o 2,5 sekundy, čím získate čas pri presune chodidla z pedálu brzdy na plynový pedál. Táto funkcia vám príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Väčšia sila pre prudké zabrzdenie

Bezpečnostný brzdový asistent EBA pomáha vozidlu Transit Custom dosiahnuť maximálnu účinnosť bŕzd v krízových situáciách. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

Upozornenie na prudké brzdenie

Signalizácia prudkého brzdenia začne pri intenzívnom spomaľovaní automaticky blikať brzdovými svetlami, čím varuje vodiča za vami. Vy sa tak môžete naplno venovať dopravnej situácii či prekážkam v jazde pred vašim vozidlom.

Stierače, ktoré sa prispôsobia intenzite dažďa

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia v okamihu, keď zaznamenajú prvé kvapky dažďa na čelnom skle automobilu. Rýchlosť stierania je potom regulovaná automaticky podľa intenzity dažďa. Sami si môžete nastaviť šesť úrovní citlivosti, ktoré určujú pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače uvedú do činnosti. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii v kombinácii s automatickými prednými svetlometmi.

Predné svetlomety, ktoré sa sami rozsvietia

Nový Transit Custom je vybavený senzormi, ktoré rozpoznajú úbytok svetla a automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda za súmraku je tak jednoduchšia a bezpečnejšia. Rovnako sa svetlomety automaticky rozsvietia, keď vojdete s vozidlom do tunela. Automatické predné svetlomety sú k dispozícii spoločne so stieračmi s dažďovým senzorom.