Fotogaléria

Náklady na údržbu a servis

Náklady na servis, údržbu a opravy sú tiež dôležitým aspektom, pretože váš automobil môže ročne najazdiť veľa kilometrov. Preto bol nový Ford Transit Custom navrhnutý tak, aby celkové náklady na jeho vlastníctvo boli čo najnižšie. Tomu zodpovedajú aj servisné intervaly 50 000 km alebo dva roky. Nový Transit Custom vám tak nielen pomôže lepšie zvládať najrôznejšie problémy pracovného dňa, ale z dlhodobého hľadiska vám ušetrí aj nemalé množstvo peňazí.

 

Vysoká zostatková hodnota vozidla

Modely z radu Transit sú známe svojou popularitou na trhu s ojazdenými vozidlami. Ich vlastníci tak môžu profitovať z veľkej zostatkovej hodnoty. Nový Transit Custom nie je výmimkou, má atraktívny a funkčný dizajn a mimoriadnu životnosť. Tieto vlastnosti získal už pri svojom návrhu, takže je predurčený, aby sa stal ďalším Transitom, ktorý bude zákazníkov priťahovať rovnako v bazári, ako keď bol nový.

Presvedčivá záruka na prehrdzavenie

Nový Ford Transit Custom pokrýva presvedčivá dvanásťročná záruka na prehrdzavenie karosérie. Všetky hlavné diely podvozka sú vyrobené z pozinkovanej ocele. Osobitná pozornosť bola venovaná najzraniteľnejším oblastiam. Pozinkované sú schodíky v prednej časti, bočné schodíky, pozdĺžne prvky podvozka, krížne prvky a blatníky zadných kolies. Antikorózna ochrana je teraz ešte viac vylepšená.

Najdlhšie servisné intervaly v triede

Vyspelé dieselové motory Duratorq, ktorými je nový Transit Custom vybavený, sú neobyčajne hospodárne, odolné a spoľahlivé. Diely pri ktorých sa predpokladá bežné opotrebenie, boli navrhnuté tak, aby slúžili čo najdlhšie bez nutnosti údržby. Vďaka tomu mohli byť servisné intervaly predĺžené na 50 000 km alebo dva roky.

Chránený voči nehodám v meste

Pri vývoji nového Transitu Custom sa kládol veľký dôraz na ochranu vozidla proti typickým mestským nárazom v nízkej rýchlosti. Motiváciou bolo obmedzenie účtov za opravy po nehode a zníženie nákladov na poistenie vozidla. Medzi vykonané opatrenia patrí umiestnenie drahých dielov systémov predného nárazníka, konštrukcie karosérie a svetlometov mimo dosahu malých nehôd. Takisto zadný nárazník sa skladá z viacerých častí, čo šetrí náklady na drobné opravy.

Na pravidelnú údržbu nezabudnete

Konštrukcia motora bola optimalizovaná s cieľom znížiť potrebu skorej údržby a možnosti používania cenovo dostupnejších minerálnych olejov na mazanie pohonnej jednotky. Systém monitoruje stav a kondíciu oleja. Ak olej vyžaduje výmenu ešte pred servisným intervalom, na prístrojovej doske sa rozsvieti kontrolka. Rovnaký zmysel pre detail sa využíva aj v prípade brzdového systému. V prípade potreby výmeny brzdových doštičiek sa rozsvietia indikátory ich opotrebenia. Tieto opatrenia zabezpečujú, aby sa počas údržby nevyskytli zbytočné úkony a výmeny dielov.

Maximálne preverenie spoľahlivosti

Nový Ford Transit Custom bol podrobený doposiaľ najkomplexnejšiemu testovaniu úžizkových vozidiel. Overenie odolnosti trvalo 6 mesiacov a spočívalo v simulácii desiatich rokov u extrémne náročného zákazníka, ktorý svoje vozidlo vôbec nešetrí. Nový Transit Custom si počas šiestich mesiacov napríklad ani na minútu neoddýchol od ťahania naloženého prívesu. Počas dvoch mesiacov ho dokonca ťahal neustále pri maximálnej rýchlosti a na mesiac si vyskúšal nepretržitú jazdu do tvaru osmičky. Priamym výsledkom testovania je viac než 100 vylepšení vozidla. Môžete sa tak naňho maximálne spoľahnúť aj po rokoch usilovnej prevádzky.