Fotogaléria

Tlačové správy o novom Transite Custom

Byť neustále informovaný o zaujímavých veciach, ktoré sa dejú v súvislosti s modelom Transit Custom na celom svete, je veľmi jednoduché. Získajte všetky informácie o modeli Transit Custom a s ním spojených novinkách, špeciálnych akciách, nadchádzajúcich podujatiach a špeciálnych ponukách.

 

Dodávka roka 2013 vedie v predajnosti

13. novembra 2013 – Spoločnosť Ford dosiahla počas prvých deviatich mesiacov roka 2013 najvyšší podiel na európskom trhu so stredne veľkými dodávkam za viac ako 10 rokov, pričom predala 106 800 kusov vozidiel Transit a Transit Custom a zákazníci si kúpili novú dodávku strednej veľkosti Ford každé 4 minúty. O zvýšenie podielu sa najviac zaslúžil nový Transit Custom, Medzinárodná dodávka roka 2013. Do konca septembra tohto roka sa ho predalo už viac ako 24 500 kusov. Podiel značky Ford v uvedenom segmente vrátane modelov Transit a Transit Custom vzrástol v septembri na 14,3 percenta, čo v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2012 predstavuje nárast o 1,4 percenta.

Prečítajte si celý článok

Transit Custom s vysokou strechou

25. októbra 2013 – Zákazníci si odteraz môžu objednávať novú verziu jednotonového úžitkového vozidla Transit Custom s vysokou strechou, ktoré ponúka o 20 percent väčší nákladný priestor než model s nízkou strechou. Objednané vozidlá budú dodané ku koncu tohto roka. Nová verzia držiteľa titulu Medzinárodná dodávka roka 2013 je určená najmä pre zákazníkov pracujúcich v stavebníctve a špedičných službách. Ponúka o 370 mm vyšší nákladný priestor, ktorý zvyšuje vzdialenosť od podlahy po strop na 1,78 metra, a maximálny objem nákladného priestoru až 8,3 m3 s plnou priečkou. Model s vysokou strechou je unikátny vo svojej kategórii vďaka celooceľovej konštrukcii strechy, ktorá je odolnejšia než kompozitné strešné panely.

Prečítajte si celý článok

Transit Custom na výstave v Birminghame 2013

9. apríla 2013 – Na výstave úžitkových vozidiel v Birminghame bude mať dnes svetovú premiéru úplne nová kompaktná a hospodárna dodávka Transit Courier značky Ford. Spoločnosť tak po prvýkrát predstaví ucelený rad štyroch modelov nasledujúcej generácie úžitkových vozidiel radu Transit. Transit Courier, ponúkajúci najväčší nákladový priestor, najnižšie prevádzkové náklady a najlepšie bezpečnostné prvky v danej triede, je najmenším členom radu modelov Transit. Spoločne s vozidlami Transit Connect, Transit Custom a Transit vytvorí doposiaľ najucelenejší rad modelov s označením Transit. poločnosť Ford pomocou štyroch úplne nových špičkových vozidiel Transit, určených pre európskych zákazníkov, úplne prepracovala rad svojich úžitkových vozidiel, povedala Barb Samardzich, viceprezidentka oddelenia vývoja produktov v spoločnosti Ford of Europe.

Prečítajte si celý článok

Komplexné testovanie dodávky roka

26. februára 2013 – Konštruktéri modelu Ford Transit sú známi svojím nadšením pre úžitkové vozidlá. V prípade úplne nového vozidla Transit Custom s hmotnosťou jednej tony sa to skôr podobá na krkavčiu lásku. Viac než 150 profesionálnych testovacích vodičov spolu s vodičmi zo zákazníckych vozidlových parkov a konštruktérmi spoločnosti Ford pripravili modelu Transit Custom krušné chvíle. Musel zvládnuť vzdialenosť, ktorá zodpovedá 5 miliónom extrémne náročných kilometrov. Súčasťou testovania bol maratón sústavného jazdenia, ktorý sa náročnosťou vyrovnáva nekompromisnému desaťročnému používaniu. Toto všetko muselo vozidlo zvládnuť za šesť mesiacov.

Prečítajte si celý článok

Ocenenia Euro NCAP pre vozidlá Ford

4. februára 2013 - Spoločnosť Ford Motor Company vyhrala tri z možných siedmich ocenení Euro NCAP 2012 v kategórii Najvyššia bezpečnosť v triede, viac, než ktorýkoľvek iný výrobca. Ocenenia získali nová Kuga, nový Transit Custom a nový B-MAX. Nová Kuga triumfovala v triede SUV, Transit Custom triumfoval v triede Firemné a rodinné dodávky a B-MAX sa podelil o víťazstvo v kategórii malých MPV. Bezpečnosť považujeme v spoločnosti Ford za kľúčovú hodnotu, povedal Stuart Southgate, riaditeľ oddelenia bezpečnosti automobilov v spoločnosti Ford.

Prečítajte si celý článok

Najvyššie hodnotenie Euro NCAP pre Custom

12. decembra 2012 – Úplne nový model Transit Custom ako prvý vo svojej triede vkročil na panenskú pôdu a získal päťhviezdičkové hodnotenie nezávislej organizácie Euro NCAP, ktorá vykonáva skúšky bezpečnosti vozidiel. Rovnaké hodnotenie sa dostalo aj celkom novému mikrobusu Tourneo Custom. Držiteľ titulu Medzinárodná dodávka roka 2013 získal po absolvovaní nových nárazových skúšok organizácie Euro NCAP s ťažkými nákladnými vozidlami až 77-percentné hodnotenie v kategórii celkovej bezpečnosti. Model získal bezkonkurenčne najlepšie hodnotenia vo svojej triede vozidiel v kategórii ochrany detí (90 percent), v kategórii ochrany dospelých (84 percent), ako aj v oblasti bezpečnostných prvkov (71 percent).

Prečítajte si celý článok

Transit Custom sa stal dodávkou roka 2013

18. septembra 2012 – Úplne nový Ford Transit Custom získal na výstave úžitkových vozidiel IAA v Hannoveri titul Medzinárodná dodávka roka 2013, čím sa stal už štvrtým členom rodiny Transit, ktorý získal toto prestížne ocenenie. Transit Custom získal od poroty pozostávajúcej z 24 odborných novinárov 117 z možných 133 bodov, čo je viac, než získali dokopy Dacia Dokker na druhom a Mercedes-Benz Citan na treťom mieste. Po úspechoch modelov Transit (2001), Transit Connect (2003) a Transit (2007) tak ide o rekordné, štvrté víťazstvo pre rodinu Ford Transit vo 22-ročnej histórii tohto ocenenia.

Prečítajte si celý článok

Výstava úžitkových vozidiel v Birminghame

24. apríla 2012 – Spoločnosť Ford je na výstave úžitkových vozidiel CV Show v Birminghame pripravená obsadiť titulné stránky: v doteraz najväčšom stánku Ford na tejto výstave zažiari vo svetovej premiére úplne nový model Ford Transit Custom. Okrem tejto novinky nájdeme v pozoruhodnej, 18-člennej skupine vystavovaných vozidiel nový, dynamický Ford Tourneo Custom, všetky tri karosárske verzie kompletne vynoveného pickupu Ford Ranger a zatiaľ najhospodárnejšie dodávkové vozidlo značky Ford, nový Fiesta Van ECOnetic Technology.

Prečítajte si celý článok