Stvorený pre rodinný život

Rodinný život býva často hektický. Preto sme navrhli nový Ford C-MAX, aby bola každá vaša cesta s ním čo najviac upokojujúca. Päťmiestny kompakt C-MAX s alebo sedemmiestny Grand C-MAX ponúka úplne novú úroveň flexibility, praktickosti a hospodárnosti. Pridajte k tomu skvelú dynamiku, precíznu ovládateľnosť aj celú radu pokrokových technológií a možno zistíte, že ste práve našli vaše ideálne rodinné vozidlo. 

POHODLNÝ C-MAX

Nové inteligentné technológie šetriace čas aj námahu sú súčasťou tohto flexibilného a priestranného rodinného automobilu. Vozidlo si môžete vybaviť napríklad bezdotykovým ovládaním piatych dverí. K ich otvoreniu alebo zatvoreniu stačí naznačiť pohyb zodpovedajúci kopnutiu v oblasti pod zadným nárazníkom. Ideálne, keď máte práve plné ruky.

FLEXIBILNÝ GRAND C-MAX

Ak ale požadujete maximálnu všestrannosť, nemusíte hľadať ďalej. Nový Grand C-MAX má priechodnú uličku pre prístup k sedadlám v treťom rade a variabilný interiér, ktorý je stvorený pre rodinný život. Ponúka tiež rad funkcií, systémov a technológií, ktoré vám uľahčia život. Napríklad aktívny parkovací asistent vám pomôže zaparkovať bez stresu.

Cestujte štýlovo a bez starostí

Dynamický, športový, sofistikovaný, tieto vlastnosti sa zvyčajne nespájajú s rodinnými vozidlami. Ale náš nový Ford C-MAX bol navrhnutý tak, aby bol iný. Flexibilita, praktickosť a hospodárnosť nikdy nevyzerali tak dobre. Takisto priestranný, komfortný a vzdušný interiér, priestor pre hlavu a pre nohy ... v novom Forde C-MAX alebo Grand C-MAX toto všetko nájdete. Je v ňom tiež viac než dosť priestoru pre všetky nevyhnutnosti, ktoré so sebou beriete na cesty. Posaďte sa a užívajte si jazdu s technológiami umiestnenými na dosah ruky.

Uhladený dizajn exteriéru

Nový C-MAX prešiel zmenou dizajnu a odráža globálny dizajnový jazyk One Ford. Vozidlá sú v ponuke v nových farbách karosérie, červenej Red Rush a štýlovom hnedosivom odtieni s názvom Caribou. Dynamická úprava prináša výraznejšiu, elegantnejšiu prednú časť s mriežkou chladiča v tvare obráteného lichobežníka, ktorá je charakteristická pre značku Ford. Dýzy ostrekovačov sú ukryté pod čelným sklom, čo dodáva novému dizajnu kapoty čistejší vzhľad.

Ľahké nastupovanie zo všetkých strán

Posuvné zadné dvere po oboch stranách vozidla uľahčujú cestujúcim nastupovanie a vystupovanie do nového Fordu Grand C-MAX. Toto inteligentné riešenie zároveň zabraňuje tomu, aby dvere v úzkom parkovacom mieste narážali do iného vozidla alebo do steny.

Piate dvere, ktoré sa automaticky otvoria aj zatvoria

Bezdotykové ovládanie piatych dverí je na nezaplatenie, ak máte práve plné ruky. Ak máte pri sebe, napríklad vo vrecku alebo kabelke, kľúč systému KeyFree, stačí naznačiť pohyb zodpovedajúci kopnutiu v oblasti pod zadným nárazníkom a piate dvere sa automaticky otvoria alebo zatvoria.

Provtriedny dizajn interiéru

V prednej časti sú interiéry vozidiel C-MAX a Grand C-MAX totožné. Líšia sa ale v priestore zadných sedadiel, čo vyplýva z rozdielneho počtu miest. Elegantné krivky stredovej konzoly v spojení s prepychovými materiály vytvárajú pocit ozajstného luxusu. Nové LED osvetlenie interiéru dodáva vnútornému priestoru na modernosti a zdôrazňuje prémiové ambície vozidla. Výsledná umiernená elegancia harmonicky ladí s najmodernejšou technológiou.

Pohodlie na palube

Nový C-MAX sa ľahko prispôsobí potrebám vašej rodiny a ponúka veľkorysý priestor až piatim ľuďom. Štýlový, športový a elegantný interiér ťaží z atmosféry priestoru a vzdušnosti, ktorú vo vnútri vytvára panoramatická strecha. Tri samostatné zadné vyberateľné sedadlá možno vďaka systému diagonálneho posúvania ľahko prekonfigurovať do luxusnejšieho usporiadanie 2+2, ktoré poskytuje viac priestoru pre nohy cestujúcim na zadných sedadlách.

Atraktívna paleta farieb

Vyberte si z našej ponuky jedenástich moderných farieb. Vozidlá sú v ponuke aj v úplne nových
farbách karosérie, červenej Red Rush a štýlovom hnedosivom odtieni s názvom Caribou.

Frozen White

Absolute Black

Red Rush

Race Red

Magnetic

Tectonic Silver

Blazer Blue

Caribou

Iceberg

Moondust Silver

Deep Impact Blue

Odtiene podľa vášho vkusu

Každý detail, každý steh, každý kúsok látky a kože v novom Forde C-MAX aj Grand C-MAX bol spracovaný
s dokonalou precíznosťou, aby dotvárali elegantný a moderný dizajn interiéru.

Látka Tetra / Charcoal Black

Látka Groove / Lux Charcoal Black

Koža Pearl / Torino Charcoal Black

Štýlové a elegantné disky kolies

Ponúkame vám široký výber elegantných a originálnych diskov z ľahkých zliatin,
ktoré vášmu novému Fordu C-MAX a Grand C-MAX dodajú osobitý charakter. 

16" oceľové disky 
s krytmi kolies

16" disky z ľahkej 
zliatiny s 5 lúčmi

16" disky z ľahkej
zliatiny s 5x2 lúčmi

17" disky z ľahkej 
zliatiny s 5x2 lúčmi

16" disky z ľahkej
zliatiny s 5x2 lúčmi

17" disky z ľahkej 
zliatiny s 10x2 lúčmi

16" disky z ľahkej 
zliatiny s 10 lúčmi

17" disky z ľahkej 
zliatiny s 15 lúčmi

Dynamika, ktorá vás bude baviť

Nový Ford C-MAX je poháňaný technicky vyspelými a úspornými motormi. Preferujete benzín, alebo naftu? Vyberte si, v ponuke motorizácií s rôznym výkonom určite nájdete pohonnú jednotku, ktorá dokonale spĺňa vaše požiadavky. Spolu s prvotriednymi motormi sa v rodine automobilov Ford C-MAX môžete tešiť na najlepšiu dynamiku jazdy vo svojej triede. A celé je to podporené špičkovými jazdnými vlasnosťami.

Získajte zo svojho motora ešte viac

Revolučný trojvalcový zážihový motor Ford 1.0 EcoBoost s výkonom 125 koní / 92kW produkuje emisie CO2 iba 117 / Compact C-MAX, respektíve 119 / Grand C-MAX g/km. Taký výkon zodpovedá motorom o objeme 1.6 litra, ale spotreba paliva a emisie CO2 sú oveľa nižšie. Motor 1.0 EcoBoost zvíťazil tri roky po sebe v ankete International Engine of the Year 2012, 2013 a 2014 čo plne vystihuje jeho výnimočný charakter konštrukcie aj prevádzky.

Dynamika a hospodárnosť bez kompromisov

Motor 1.5 EcoBoost je novinkou úspešného radu motorov EcoBoost. Nadväzuje na svojho predchodcu s vyšším objemom, motor 1.6 EcoBoost, avšak zaisťuje ešte nižšie emisie aj spotrebu paliva bez obmedzenia výkonu a dynamiky. K dispozícii je vo variante 150 koní v kombinácií so šesťstupňovou manuálnou a automatickou prevodovkou alebo 182 koní s automatom.

Nový dieselový motor

1.5 Duratorq TDCi je nový motor vychádzajúci z motora 1.6 Duratorq TDCi. Ponúka rovnaký výkon 95 koní v základnej verzii, ale je ponúkaný tiež so zvýšeným výkonom 120 koní / namiesto pôvodných 115 koní, a to pri maximálnej úspore paliva a produkcií nižšieho množstva emisií CO2. K dispozícii je so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo automatickou dvojspojkovou prevodovkou PowerShift.

Silný diesel s nízkymi emisiami

Nový je aj vznetový motor 2.0 Duratorq TDCi. K dispozícii je s výkonom 150 koní / 110 kW so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou dvojspojkovou prevodovkou PowerShift. Dostupná je aj silnejšía verzia s výkonom 170 koní / 125 kW s automatickou dvojspojkovou prevodovkou PowerShift.

Automatická prevodovka PowerShift

Táto šesťstupňová dvojspojková prevodovka kombinuje pohodlie automatickej prevodovky s výhodami manuálneho radenia. Radenie je bleskovo rýchle a hladké, takže jazda je nielen plynulejšia a príjemnejšia, ale aj ekonomickejšia a s nižšími emisiami CO2 ako u tradičných automatov.

Vďaka systému Start-Stop spotrebujete menej paliva

Táto úsporná technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio či systém SYNC. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jedničku ako obvykle a motor naštartuje. Systém Auto-Start-Stop je efektívny najmä v mestách.

Úspornejšie dobíjanie akumulátora

Systém inteligentného dobíjania akumulátora dobíja kapacitu batérie v novom Forde C-MAX iba vtedy, keď je to potrebné a keď je to ekonomicky výhodné.Tým je možné ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.

Dokonalejšia aerodynamika znižuje spotrebu paliva

Aktívna mriežka chladiča zostáva pri pomalej jazde otvorená, aby chladila motor, ale so zvýšením rýchlosti sa automaticky uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva. Postupom času môže táto technológia ušetriť nemalé množstvo paliva.

Inteligentný informačný systém EcoMode

Systém Ford EcoMode nepretržite vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu paliva. Posudzuje rýchlosť jazdy, stratégiu radenia, brzdenia a predvídavosť, rovnako ako frekvenciu krátkych jázd. Inteligentný softvér vám potom dokáže poradiť, ako znížiť spotrebu v závislosti na vašom štýle jazdy.

Technológie k vašim službám

Akékoľvek technológie by mali mať svoj účel. V novom Forde C-MAX a Grand C-MAX je ich účelom postarať sa čo najlepšie o vaše maximálne pohodlie, bezpečnosť a tiež spojenie s vaším svetom rodiny a priateľov. Zoznámte s celým radom najmodernejších, úžasných technológií, ktoré vám uľahčia život a ľahko sa ovládajú.

Najmodernejšie hands-free technológie

Systém SYNC s hlasovým ovládaním a dotykovou obrazovkou predstavuje novú úroveň komunikačných a zábavných systémov. Na želanie je k dispozícii s farebnou 8" dotykovou obrazovkou. Táto obrazovka s vysokým rozlíšením umožňuje intuitívne hlasové alebo dotykové ovládanie najdôležitejších funkcií ako je telefón, audio, klimatizácia alebo navigácia.

Jednoduché ovládanie navigácie hlasom

Zjednodušený je aj spôsob zadávania adresy pre navigačný systém. Namiesto postupného vymenovávania položiek adresy môžete odteraz vysloviť celú adresu naraz a systém SYNC vám ponúkne trasy, akými je možné dostať sa do cieľa. V prípade bodov záujmu dokonca nemusíte ani zadávať adresu, jednoducho vyslovíte názov dominanty. Navigačný systém SYNC využíva podporu mapových služieb HERE, ktorá umožňuje trojrozmerné zobrazovanie.

Piate dvere, ktoré sa automaticky otvoria aj zatvoria

Bezdotykové ovládanie piatych dverí je na nezaplatenie, ak máte práve plné ruky. Ak máte pri sebe, napríklad vo vrecku alebo kabelke, kľúč systému KeyFree, stačí naznačiť pohyb zodpovedajúci kopnutiu v oblasti pod zadným nárazníkom a piate dvere sa automaticky otvoria alebo zatvoria.

Parkovanie bude ešte jednoduchšie

Zdokonalený parkovací asistent vám pomôže zaparkovať do radu pozdĺžne stojacich vozidiel a odteraz si poradí aj s priečnym parkovaním, ktoré býva bežné v nákupných centrách alebo v podzemných garážach. Senzory vyhľadajú parkovacie miesto a potom vozidlo prevezme kontrolu nad volantom, na vás zostane len obsluha pedálov. Súčasťou je aj asistent pre výjazd.

Komfortné a flexibilné sklápanie sedadiel

Nový Ford C-MAX v prevedení Compact odvezie pohodlne päťčlennú rodinu. V prípade potreby je možné zadné samostatné sedadlá v druhom rade sklopiť do roviny a vytvoriť tak väčší batožinový priestor. Sedemmiestny Grand C-MAX naviac umožňuje rýchlo zložiť prostredné sedadlo v druhom rade pod pravé sedadlo. Vďaka tomuto dômyselnému usporiadanie 2 + 2 + 2 môžete vytvoriť priechodnú uličku k sedadlám v treťom rade.

Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom systém sám udržiava. Ak jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vozidlo automaticky spomalí, aby bol zachovaný bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém znovu zrýchli na nastavenú rýchlosť.

Volant, s ktorým máte všetko na dosah ruky

Trojramenný volant, navrhnutý špeciálne pre nový Ford C-MAX je veľmi ergonomický. Každé tlačidlo je na dosah ruky, poskytuje vynikajúce pohodlie vodičovi a zároveň zvýšuje bezpečnosť jazdy. Možnosť flexibilného nadtavenia volantu uľahčuje a zlepšuje viditeľnosť palubnej dosky. V chladných dňioch sa vám určite zíde aj voliteľný vyhrievaný volant.

Kultivovanejšia jazda pre všetkých cestujúcich

Štandardne dodávaná viacprvková zadná náprava Control Blade zaisťuje hladkú jazdu, precízne reakcie, dokonalú spätnú väzbu a tichú jazdu za všetkých okolností pre všetkých členov posádky nového Fordu C-MAX.

Premyslené odkladacie priestory pre vašu elektroniku

Úplne nanovo navrhnutá stredová konzola vo Forde C-MAX medzi prednými sedadlami obsahuje priestor pre chytré telefóny a ďalšie mobilné zariadenia. Má USB vstup a gumené dno, aby sa v nej predmety nešmýkali.

Zdieľanie vozidla vďaka technológií MyKey

S touto technológiou môžete nastaviť maximálnu rýchlosť, výstrahu pri nezapnutých bezpečnostných pásov, alebo dokonca aj úroveň hlasitosti audio systému. Systém MyKey bol navrhnutý tak, aby vám zaisťoval pokoj, keď požičiate auto známemu alebo členovi rodiny. A ľahko sa používa. Stačí vložiť kľúč do zapaľovania, naštartovať auto a postupovať podľa jednoduchých pokynov pre naprogramovanie obmedzenia, ktoré chcete pre kľúč nastaviť.

Bez kľúča znamená bez starostí

Systém Ford KeyFree vám odomkne aj zamkne váš nový Ford C-MAX alebo Grand C-MAX bez toho aby ste museli vyťahovať kľúč z vrecka či kabelky. Istotne vám tak ušetrí veľa starostí, keď máte práve plné ruky. Súčasťou je aj bezdotykové ovládanie piatych dverí podkopnutím pod nárazníkom.

Vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním

Pri jazde v noci určite nestojíte o oslňovanie svetlami auta, ktoré ide za vami. Toto inovatívne vnútorné spätné zrkadlo v novom Forde C-MAX automaticky stmavne, keď zistí zdroj oslnenia. Vďaka tomu budete mať lepší prehľad o situácii za svojím vozidlom a dorazíte do cieľa cesty menej unavení.

Ford Easy Fuel pre tankovanie bez starostí

Načerpať nesprávny druh paliva je prakticky nemožné, pretože tankovacia pištol skrátka neprejde nesprávnym hrdlom nádrže. A vzhľadom k tomu, že Ford Easy Fuel je bezviečkový, už nikdy si neušpiníte ruky od poliateho viečka.

Komfortné a flexibilné sklápanie sedadiel

Nový Ford C-MAX v prevedení Compact odvezie pohodlne päťčlennú rodinu. V prípade potreby je možné zadné samostatné sedadlá v druhom rade sklopiť do roviny a vytvoriť tak väčší batožinový priestor. Sedemmiestny Grand C-MAX naviac umožňuje rýchlo zložiť prostredné sedadlo v druhom rade pod pravé sedadlo. Vďaka tomuto dômyselnému usporiadanie 2 + 2 + 2 môžete vytvoriť priechodnú uličku k sedadlám v treťom rade.

Naštartujete stlačením tlačidla

Kľúč nepotrebujete ani pri štartovaní nového Fordu C-MAX a Grand C-MAX. Jednoducho stlačíte štartovacie tlačidlo pri zošliapnutej spojke resp. brzde, pri vozidlách s automatickou prevodovkou a motor sa prebudí k životu.

Jasné a úsporné bixenónové svetlomety

Bixenónové svetlomety s adaptívnym svietením prispôsobujú svetelný kužeľ aktuálnym jazdným podmienkam. Automaticky tak zaisťujú optimálne nasvietenie priestoru pred vozidlom v okolitom prostredí, od diaľnice až po ulice miest. Súčasťou tejto funkcie je aj funkcia automatického prepínania diaľkových svetiel. Celkovo fungujú svetlá v 6-tich režimoch.

Rýchle a presné radenie končekmi prstov

K automatickej prevodovke si môžete objednať pádla pod volant pre športovejší zážitok z jazdy. Pádla sú umiestnené na oboch stranách zadnej časti volantu. Pravým sa radí nahor, ľavým sa podraďuje. Rýchlostné stupne tak môžete meniť rýchlo končekmi prstov, a to napríklad aj v zákrute.

Ešte ľahšie cúvanie

Po zaradení spiatočky sa obraz zadnej parkovacej kamery automaticky zobrazí na farebnom multifunkčnom displeji audiosystému a umožní vodičovi sledovať objekty za vozidlom. Špeciálne grafické symboly označujú šírku a stredovú čiaru vozidla podľa uhla natočenia volantu a ovládanie vozidla je tak oveľa bezpečnejšie a jednoduchšie.

Vyhrievané čelné sklo vás ušetrí ranného škrabania

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

Stierače, ktoré automaticky reagujú na dážď

Automatické stierače s dažďovým senzorom sa samy spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne, a dokonca automaticky regulujú rýchlosť stierania podľa intenzity dažďa. Zvoliť si môžete zo šiestich úrovní citlivosti. Tým stanovíte, pri akej miere vlhkosti sa majú stierače spustiť.

Najvyššia úroveň bezpečnosti

Spoľahnúť sa môžete na širokú paletu bezpečnostných prvkov. Ich účelom je zabezpečiť maximálnu ochranu vám aj vašim spolucestujúcim. Nová rodina vozidiel C-MAX je vybavená vyspelými technológiami, ktoré pomáhajú vodičom zabrániť nehodám, alebo aspoň zmierniť ich dôsledky, od škrabancov alebo miernych nárazov pri parkovaní až po vážnejšie zrážky pri vyšších rýchlostiach. 

Ocenenie za inovatívne bezpečnostné prvky

Nový Ford C-MAX je vybavený technológiami, ktoré v minulosti získali ocenenie Euro NCAP Advanced, udeľované nezávislou európskou organizáciou zameranou na hodnotenie bezpečnosti automobilov. Toto ocenenie môžu získať len tie najpokročilejšie bezpečnostné systémy. Ford ho dostal za systémy Active City Stop, varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDW, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu LKA a sledovanie bdelosti vodiča DIM.

Systém SYNC s automatickým núdzovým volaním

Dôležitou súčasťou systému SYNC, ktorá môže zachrániť život, je funkcia automatického núdzového volania. V prípade dopravnej nehody, kedy dôjde k aktivácii airbagov alebo bezpečnostnému odpojeniu palivového čerpadla, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Toto volanie môžete zrušiť alebo môžete s linkou tiesňového volania hovoriť aj sami. Najdôležitejšie je to, že systém dokáže poskytnúť informácie, ako súradnice GPS v lokálnom jazyku*

Bezpečnostné systémy reagujúce v zlomku sekundy

Nový Ford C-MAX disponuje systémom inteligentnej ochrany Ford IPS, ktorý koordinuje činnosť mnohých bezpečnostných technológií, aby tak chránil vás aj vašich spolucestujúcich. Okrem robustnej karosérie sa o bezpečnosť posádky stará tiež kompletná zostava airbagov, ktorá chráni cestujúcich zo všetkých strán. Stĺpik riadenia aj pedálová skupina sa pri nehode riadene deformujú smerom od vodiča a znižujú tak riziko poranenia.

Istota v zložitých situáciách

Súčasťou elektronického stabilizačného systému ESC je množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať kontrolu nad vozidlom aj v kritických situáciách. Senzory monitorujú náhle zmeny v riadení, brzdení alebo správaní vozidla, ktoré by mohli spôsobiť stratu kontroly. V prípade potreby ESC presne upraví rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, stabilizuje vozidlo a zabráni šmyku. ESC zahŕňa asistent pre rozjazd do svahu HSA, bezpečnostný brzdový asistent EBA, protiprešmykový asistent TA a protiblokovací brzdový systém ABS.

Funkcia rozpoznávania dopravných značiek

Či už sa jedná o značky umiestnené vedľa vozovky alebo nad ňou, či ide o stále alebo dočasné dopravné značenie, systém rozpoznávania dopravných značiek ich zaznamená. Na prístrojovom paneli sa potom rozsvieti kontrolka sa symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania.

Pomoc s brzdením vo vyšších rýchlostiach

Funkcia autonómneho núdzového brzdenia je inovatívna bezpečnostná funkcia, ktorá pracuje v rýchlostiach vyšších ako 50 km/h, t.j. napríklad na diaľnici. Pomocou radaru sníma priestor pred vozidlom a ak zistí nebezpečenstvo zrážky, upozorní vodiča akustickými a vizuálnymi signálmi. Ak vodič nereaguje, systém pripraví brzdovú sústavu a potom začne sám brzdiť.

Systém sledovania bdelosti vodiča

Tento systém nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy a dokáže rozpoznať príznaky nastupujúcej únavy. V takom prípade sa na palubnej doske zobrazí varovný symbol a odporučí vám prestávku v jazde. Táto technológia bola ocenená prestížnou cenou v oblasti bezpečnosti Euro NCAP Advanced.

Upozorní vás na nebezpečenstvo

Predné a zadné parkovacie senzory boli rozšírené o bočné senzory, ktoré znižujú výskyt prípadov poškriabania a odretia o predmety, ktoré vodič pri manévrovaní ľahko prehliadne. Počas parkovania sú využívané senzory na zadnom nárazníku na detekciu nebezpečenstva po oboch stranách. Ak sa zistí nebezpečenstvo, systém vodiča upozorní akustickými a vizuálnymi signálmi.

Všimne si áut, ktoré ste mohli prehliadnuť

Varovanie ped jazdiacimi automobily pri cúvaní z parkovacieho miesta Cross Traffic Alert je úplne nová funkcia dodávaná ako súčasť systému BLIS. Keď cúvate z parkovacieho miesta a máte obmedzený výhľad do strán, tento systém zaznamená vozidlá prichádzajúce z ktorejkoľvek strany až do vzdialenosti 40 metrov a upozorní vás na ne akustickými signálmi a vizuálne pomocou kontrolky v spätnom zrkadle na tej strane, odkiaľ sa vozidlo blíži.

Maximálna istota v zákrutách

Systém stranového presmerovania krútiaceho momentu v novom Forde C-MAX a Grand C-MAX rozdeľuje hnaciu aj brzdnú silu medzi predné kolesá podľa povrchu vozovky a momentálnych podmienok. Reaguje až stokrát za sekundu, je teda 33x rýchlejší ako žmurknutie oka. Výsledkom je lepšia priľnavosť a mimoriadne precízna ovládateľnosť, čo môžete zaznamenať v momente, keď pri výjazde zo zákruty pridáte plyn.

Zrkadlá, ktorá uvidia aj to, čo vy vidieť nemôžete

Systém pre stráženie mŕtveho uhla BLIS prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov pomocou radarových senzorov. Ak sa vo vašom mŕtvom uhle ocitne iné vozidlo, ktoré nemôžete vidieť, systém vás na neho upozorní rozsvietením oranžového indikátora v spätnom zrkadle na príslušnej strane.

Pre bezpečnejšiu jazdu mestom

Nehody v pomalej prevádzke pri častom rozbiehaní a zastavovaní sú veľmi časté, najmä v rušných mestských uliciach. Systém prevencie nárazu Active City Stop im dokáže zabrániť, prípadne aspoň zmierniť ich následky. Ak systém zaznamená, že vozidlo vpredu náhle zastavilo a vy sa pohybujete rýchlosťou nižšou ako 50 km/h, automaticky aktivuje brzdy. Dokladom účinnosti systému Active City Stop je aj to, že získal ocenenie Euro NCAP Advanced.

Aby ste zostali vždy v správnom pruhu

Ak začnete vychádzať z jazdného pruhu bez použitia odbočovacieho svetla, systém varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDW novom Forde C-MAX a Grand C-MAX vás na to upozorní vibráciami volantu a grafickým symbolom na informačnom displeji. Ak na upozornenie reagujete pomaly, alebo dokonca vôbec, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu LKA vozidlo navedie späť do správneho smeru.

Spätné zrkadlá, ktoré sa sami chránia

Elektricky nastaviteľné a sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sa po zaparkovaní automaticky sklopia, aby boli chránené pred náhodným poškodením. Okrem samotných zrkadiel sú takto chránené zároveň aj štýlové ukazovatele smeru.

Upozornenie na defekt pneumatiky

Ak začne v niektorej pneumatike klesať tlak, systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPMS vás na to okamžite upozorní rozsvietením výstražnej kontrolky na prístrojovom paneli. Vďaka tomu získate dostatok času bezpečne zastaviť a problém s pneumatikou pohodlne vyriešiť.

ZÍSKAJTE ZIMNÝ BONUS

ZÍSKAJTE ZIMNÝ BONUS

Viac
Rodinné MPV vozidlá

Rodinné MPV vozidlá

Viac
Zimné pneumatiky so zľavou až 50%

Zimné pneumatiky so zľavou až 50%

Viac