Inteligentný, veľkopriestorový Tourneo Connect 

Či už sa obzeráte po päťmiestnom alebo sedemmiestnom vozidle, ktoré vás odvezie z pracovného dňa v ústrety odpočinkovému času, nové Tourneo Connect vždy predčí vaše očakávania. Ponúka dômyselne riešené sedadlá, ktoré možno preklápať do rôznych konfigurácií. Pýši sa tiež rozsiahlym zoznamom štandardných či na želanie dodávaných technológií, ktoré by ste čakali skôr v prémiových vozidlách. Vyspelé a užívateľsky prívetivé systémy zaisťujú hands-free komunikáciu, pomáhajú vám dodržiavať a sledovať rýchlosť a dokonca aj chránia chodcov okolo. S modernizovaným exteriérom, vylepšeným interiérom a hospodárnosťou prevádzky predstavuje nové Tourneo Connect skvelú voľbu pre všetky vaše cesty.

Pomôže vám neprekračovať rýchlostné obmedzenia

Tourneo Connect prichádza s inteligentným obmedzovačom rýchlosti, dohliadajúcim na dodržiavanie povolenej rýchlosti, aby ste sa mohli viac sústrediť na dianie na ceste. Kamera snímajúca dopravné značenie obmedzujúce rýchlosť detekuje, ak je funkcia aktivovaná, obmedzenia v danom mieste, načo systém prispôsobí vašu rýchlosť danému limitu.

Handsfree zážitok so systémom SYNC 3

Pokročilý systém Ford SYNC 3 umožňuje pripojenie a pohodlné ovládanie telefónu, hudby či navigácie. Urobiť tak môžete buď hlasovo alebo prostredníctvom 6" dotykovej farebnej obrazovky podporujúcej intuitívne gestá ťahania a odďaľovania či približovanie pomocou prstov. Napríklad vyvolať zoznam miestnych reštaurácií môžete pohodlne jednoduchým vyslovením Mám hlad.

Dynamický a úsporný motor

Prvotriedne vznetové motory Ford EcoBlue vynikajú citeľným zvýšením efektivity, výkonu aj kultivovanosti. Nové motory sú k dispozícii vo verziách s výkonom 100 alebo 120 koní. Disponujú pružnejšími reakciami a tichším prejavom než ich predchodcovia TDCi.

Systém pomáhajúci ochrane chodcov

Systém pokročilého núdzového brzdenia detekuje vozidlá a chodcov na vozovke pred vami. Dokonca dokáže rozpoznať chodcov s úmyslom vstúpiť na cestu do dráhy vozidla. Prostredníctvom varovania upozorní na potenciálnu kolíziu a v prípade nereagovania zo strany vodiča automaticky aplikuje brzdové systémy. Táto technológia pomáha znížiť závažnosť nehôd alebo im umožňuje dokonca úplne zabrániť, pričom funguje pri rýchlostiach do 80 km/h.

Flexibilné sedadlá

Zadné sedadlá u päťmiestnej verzie Tourneo Connect sú delené v pomere 60/40. So sklopenými operadlami možno celé sedadlo posunúť vpred pre maximalizáciu batožinového priestoru vozidla.


So sedemmiestnou verziou Grand Tourneo Connect získate systém Ford Fold Flat pre ešte väčšiu flexibilitu. Tento sofistikovaný systém umožňuje druhý rad sedadiel, delenú v pomere 60/40, zložiť a posunutím čiastočne zapustiť do priestoru pre nohy a vytvoriť tak rovnú plochu batožinového priestoru. Taktiež tretí rad sedadiel, delený v pomere 50/50 je možné sklopiť.

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: