Praktická dodávka Transit Connect

Atraktívny vzhľad, prepracovaný interiér a vyspelejšie asistenčné technológie prináša Transit Connect. Zachoval si vyhlásenú robustnosť, odolnosť a funkčnosť radu vozidiel Transit vrátane dômyselného otvoru v prepážke oddeľujúcej, nákladový priestor a flexibilného riešenia predných sedadiel. K dispozícii sú varianty s krátkym aj dlhým rázvorom s maximálnym objemom nákladového priestoru až 3,6 m³, užitočným zaťažením od 520 do 890 kg a karosériami typu Van alebo Kombi. Predstavuje tiež príkladne sofistikovanú dodávku vybavenú užitočnými asistenčnými technológiami, ktoré v niektorých prípadoch nie sú zatiaľ dostupné ani u osobných vozidiel. Ponúka najmä pokročilú konektivitu vrátane handsfree, pomáha sledovať a regulovať rýchlosť vozidla, a dokonca prispieva k ochrane chodcov. Prináša tiež technológie, ktoré znižujú spotrebu a emisie, čo zároveň znamená nižšie prevádzkové náklady.

Pomôže vám neprekračovať rýchlosť

Transit Connect prináša inteligentný obmedzovač rýchlosti, dohliadajúci na dodržiavanie povolenej rýchlosti, aby ste sa mohli viac sústrediť na dianie na ceste. Kamera snímajúca dopravné značenie obmedzujúce rýchlosť detekuje, ak je funkcia aktivovaná, obmedzenia v danom mieste, načo systém prispôsobí vašu rýchlosť danému limitu.

Motor, ktorý pracuje s vysokým nasadením, ako vy

Prvotriedne vznetové motory EcoBlue o výkonoch 75, 100 alebo 120 koní sú veľmi pokročilé preplňované jednotky s citeľným zvýšením efektivity, výkonu a kultivovanosti. Tieto nové motory vykazujú vyššiu hospodárnosť prevádzky, disponujú pružnejšími reakciami a tichším prejavom než ich predchodcovia TDCi.

SYNC 3 pre nerušený handsfree zážitok

Pokročilý systém Ford SYNC 3 umožňuje pripojenie a pohodlné ovládanie telefónu, hudby či navigácie. Urobiť tak môžete buď hlasovo alebo prostredníctvom 6" dotykovej farebnej obrazovky podporujúcej intuitívne gestá ťahania a odďaľovania či približovania pomocou prstov. Napríklad vyvolať zoznam miestnych reštaurácií môžete pohodlne jednoduchým vyslovením vety Mám hlad.

Systém pomáhajúci ochrane chodcov

Systém pokročilého núdzového brzdenia detekuje vozidlá a chodcov na vozovke pred vami. Dokonca dokáže rozpoznať chodcov s úmyslom vstúpiť do vozovky do dráhy vozidla. Prostredníctvom varovania upozorní na potenciálnu kolíziu a v prípade nereagovania zo strany vodiča automaticky aplikuje brzdové systémy. Táto technológia pomáha znížiť závažnosť nehôd alebo im umožňuje dokonca úplne zabrániť, pričom funguje pri rýchlostiach do 80 km/h.

Prepážka s otvorom pre uloženie dlhých predmetov

Vo verzii Van s dvojsedadlom spolujazdca oceníte dômyselný otvor v prepážke umožňujúci prevoz predmetov v dĺžke až 3 metre u vozidiel s krátkym rázvorom L1 alebo dokonca 3,4 metra pre vozidlá s dlhým rázvorom L2. Prepážka obsahuje v spodnej časti poklop umožňujúci vsunutie dlhých predmetov do priestoru pod sedadlom spolujazdca. Za samotnou prepážkou je priestor pre dve europalety pri verzii L2.

Aj vo verzii s 3-valcovým 1-litrovým motorom EcoBoost

1.0-litrový EcoBoost získal za dobu svojej výroby už 11 cien IEPOTY za najlepší motor a celkové pohonné ústrojenstvo roka, prešiel početnými konštrukčnými vylepšeniami a dnes poskytuje bezkonkurenčnú spotrebu a výbornú dynamiku aj vďaka funkciám ako vypínanie valca, OverBoost či mildHybrid. To všetko navyše s nízkymi nákladmi na servis.

Viac informácií 

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: