Kompaktný a úsporný Transit Courier

Nový, obratný Transit Courier je najkompaktnejšou dodávkou z radu Ford Transit, napriek tomu prináša praktickosť veľkých dodávok. Ponúka napríklad najväčší nákladový priestor v danej triede, ktorý pojme až 2,3 m3 nákladu. Nový Transit Courier je tiež vybavený veľkorysou výbavou a pokročilými funkciami, ktoré vám pomôžu udržiavať spojenie s okolitým svetom, či kontrolovať vašu rýchlosť. Zdokonalené verzie motorov nového Transitu Courier povýšili ekonomickosť jazdy na úplne novú úroveň.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat umožňuje nastaviť požadovanú rýchlosť, ktorú potom automaticky udržuje, kým nezačnete sami brzdiť alebo zrýchľovať. Tlačidlá na volante umožňujú úpravu nastavenej rýchlosti aj počas jazdy. Nechýba ani nastaviteľný obmedzovač rýchlosti, ktorý pomáha dodržiavať prednastavenú maximálnu rýchlosť. Pomáha tak šetriť palivo a znižuje pravdepodobnosť neúmyselného prekročenia rýchlosti. Popri praktických výhodách prispievajú obe technológie k zníženiu vašej únavy na dlhých cestách.

Šesťstupňová prevodovka ušetrí palivo 

Nový Transit Courier je vybavený šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá umožňuje pohodlnejšiu a úspornejšiu jazdu. Po dosiahnutí dostatočnej rýchlosti stačí preradiť na 6-ty prevodový stupeň a môžete si začať užívať jazdu a zároveň šetriť palivo. Radenie medzi jednotlivými stupňami je tiež teraz hladšie a rýchlejšie.

Pokročilá hands-free technológia SYNC 3

Systém SYNC 3 s hlasovým ovládaním a dotykovou obrazovkou predstavuje novú úroveň komunikačných a zábavných systémov. Táto 6'' dotyková obrazovka umožňuje intuitívne hlasové alebo dotykové ovládanie najdôležitejších funkcií ako je telefón, audio alebo navigácia. Napríklad vyvolať zoznam reštaurácií v okolí možno jednoduchým vyslovením povelu Mám hlad.

Budete mať všetko pod kontrolou

Elektronický stabilizačný systém a pokročilý systém regulácie preklzu kolies nepretržite monitorujú jazdu. Ak zaznamenajú začínajúcu stratu priľnavosti, cieleným pribrzdením jednotlivých kolies obnovia smerovú stabilitu. Tým zaisťujú najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete.

Kompaktný a priestranný úložný priestor

Aj cez malé rozmery vozidla máte k dispozícii úložný priestor s objemom 2,3 m3, čo je o 10% viac miesta pre náklad než u ostatných vozidiel v tejto triede. Do priestoru za štandardnú prepážku ľahko umiestnite jednu europaletu s nákladom až o hmotnosti 600 kg. Dômyselné prvky chránia vozidlo aj náklad pred úskaliami pracovného života. A pretože je táto dodávka skonštruovaná podľa prísnych štandardov pre úžitkové vozidlá, nielenže ponúka vysokú trvácnosť, ale má tiež veľmi nízke prevádzkové náklady.

Aj vo verzii s 3-valcovým 1-litrovým motorom EcoBoost

1.0-litrový EcoBoost získal za dobu svojej výroby už 11 cien IEPOTY za najlepší motor a celkové pohonné ústrojenstvo roka, prešiel početnými konštrukčnými vylepšeniami a dnes poskytuje bezkonkurenčnú spotrebu a výbornú dynamiku aj vďaka funkciám ako vypínanie valca, OverBoost či mildHybrid. To všetko navyše s nízkymi nákladmi na servis.

Viac informácií 

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: