Predstavujeme nový EcoSport

Jeho robustný, moderný vzhľad a štýl tu kráča ruka v ruke s praktickosťou a všestrannosťou. Atraktívny, hodnotne spracovaný a inteligentne navrhnutý interiér dopĺňa bohatá paleta nenahraditeľných inteligentných technológií. Je naozaj svieži a neprehliadnuteľný s jeho športovým vzhľadom.

EcoSport Titanium plný moderných technológií

Multimediálny systém Ford SYNC 3 s hlasovým ovládaním a 8" dotykovou obrazovkou, 17" kolesá z ľahkých zliatin, chrómované detaily, bezkľúčové štartovanie, kombinované čalúnenie sedadie, výbava Titanium naozaj disponuje rozsiahlou paletou funkcií a chytrých technológií. Zároveň na vás zapôsobí vysoko kvalitným spracovaním a moderným dizajnom.

Bezplatná starostlivosť o vaše vozidlo

FORD GRÁTIS SERVIS je komplexné riešenie starostlivosti pre vaše vozidlo Ford, vďaka ktorému už neplatíte žiadne neočakávané jednorazové poplatky za údržbu vozidla.

Súčasťou programu je 5 ročný servis zdarma, ktorý je kombinovaný s 5 ročnou originálnou továrenskou zárukou Ford Protect.

Pre osobné vozidlá Ford program zahŕňa pravidelné servisné prehliadky povinnej údržby podľa plánu údržby výrobcu, pričom služba platí počas prvých 5-tich rokov od prvej registrácie vozidla, alebo prvých 5-tich servisných prehliadok, maximálne však do nájazdenia 120 000 kilometrov.

EcoSport ST-Line v športovom dizajne

Vyberte si z pestrej palety farieb v kombinácii s kontrastnou strechou, zadným spojlerom a vonkajšími spätnými zrkadlami a z atraktívnych kolies z ľahkých zliatin. Výbava ST-Line v sebe spája všetky praktické vlastnosti nového Fordu EcoSport a navyše oslní jedinečným vzhľadom a jazdnými vlastnosťami športových automobilov. Sada exteriérových prvkov, unikátna mriežka chladiča, 17" kolesá z ľahkých zliatin, športové odpruženie, to všetko tvorí jedinečnú kombináciu praktických funkcií a atraktívneho vzhľadu.

Naozaj sebaistý vďaka technológiám

Akonáhle si sadnete za volant nového Fordu EcoSport, máte k dispozícii celý rad pokročilých asistenčných systémov, ktoré zaisťujú dokonalú ovládateľnosť vozidla za akýchkoľvek podmienok. Medzi tieto systémy patrí napríklad inteligentný pohon všetkých kolies AWD, asistent rozjazdu do kopca či automatické svetlomety.

Výkonný a zároveň efektívny

Vybrať si môžete z troch moderných motorov. Nový Ford EcoSport je k dispozícii s benzínovým motorom 1.0 EcoBoost, šesťnásobným víťazom ankety Medzinárodný motor roka. Výkon tohto motora je 125 koní a dodáva sa s manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Ďalej sú dostupné dieselové motory 1.5 TDCi s výkonom 95 koní a úplne nový 1.5 Ecoblue AWD a s výkonom 125 koní.

Účelný a zároveň inteligentný

Všetky použité technológie boli už od základu navrhnuté tak, aby spríjemnili vašu jazdu. Systém Ford SYNC 3 umožňuje ovládať telefón, hudobný prehrávač a navigáciu intuitívnymi hlasovými pokynmi alebo prostredníctvom dotykovej obrazovky. Vďaka prémiovému audiosystému B&O PLAY s 10 reproduktormi budete ohromení zvukom svojej obľúbenej hudby. Vaše pohodlie zaručia aj premyslené detaily interiéru, ako sú napríklad vyhrievané sedadlá či volant.

Myslí na vašu bezpečnosť

Vaša bezpečnosť je vždy na prvom mieste. Preto je nový Ford EcoSport množstvom systémov, ktoré chránia ako vás, tak váš automobil. Elektronický stabilizačný systém ESC v sebe zahŕňa množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať kontrolu nad vozidlom aj v kritických situáciách. Medzi tieto technológie patrí napríklad riadenie stability RSC alebo asistent rozjazdu do svahu HLA.

Všetok priestor ktorý potrebujete

Nový Ford EcoSport vás prekvapí svojim priestranným interiérom v segmente malých SUV. Priestor je šikovne rozvrhnutý, obsahuje aj množstvo odkladacích priehradiek. Pohodlne tak môžete naložiť všetkú batožinu, podlahu batožinového priestoru možno navyše nastaviť v troch rôznych polohách.

Robustný, ale kultivovaný vzhľad

Nový EcoSport je na prvý pohľad SUV a vyžaruje z neho robustnosť. Avšak čisté, ostro rezané línie a elegantná silueta z neho robia automobil, ktorý je tiež štýlový, sofistikovaný a neprehliadnuteľný všade, kde sa objaví. Takisto čisté, jednoduché a ničím nerušené plochy sú vyvážené premyslenými a starostlivo spracovanými detailmi v celom interiéri. Posaďte sa, uvoľnite sa a užite si v úplnom pohodlí pohľad na svet z jeho vyvýšeného sedadla.

Robustný vzhľad SUV

V prípade objednania oceľovej rezervy, bude náhradné koleso namontované na piatych dverách. Vozidlo tak získa ešte robustnejší vzhľad. Pokiaľ si náhradné koleso neželáte, bude vaše vozidlo štandardne vybavený súpravou na opravu pneumatík.

Svetlejší a vzdušnejší interiér

Ak chcete mať kabínu nového Fordu EcoSport vzdušnejšiu a plnú svetla, objednajte si elektricky ovládané strešné okno. Špeciálna reflexná vrstva na skle pritom zabraňuje prehrievaniu interiéru a súčasne vás chráni pred škodlivými UV lúčmi. V prípade potreby možno cez okno natiahnuť kryciu roletu.

Dômyselné sklopné sedadlá

Vďaka premyslenej konštrukcii možno zadné sedadlá nového Fordu EcoSport sklopiť a vytvoriť tak batožinový priestor s objemom až 1238 litrov. Tieto zadné sedadlá sú delené v pomere 60:40 a v prípade potreby možno všetky preklopiť dopredu.

Nastaviteľná podlaha batožinového priestoru

Podlahu batožinového priestoru nového Fordu EcoSport možno nastaviť do troch rôznych výšok. Keď nastavíte najvyššiu možnú polohu a zároveň sklopíte zadné sedadlá, získate veľmi objemný nákladový priestor.

Môžete toho odviezť ešte viac

Nový Ford Ecosport vám umožní prepraviť veľké množstvo vecí pomocou strešných lyžín alebo odnímateľného ťažného zariadenia. Viac nájdete v našom katalógu príslušenstva

Vhodný do mesta

Vysoké obrubníky, výmole, práce na ceste, spomaľovacie prahy ... Mesto a mestské ulice môžu byť zákerné. Nový Ford EcoSport si vďaka zvýšenému podvozku dokáže so všetkými mestskými prekážkami veľmi hravo poradiť.

Ľahšie manévrovanie

Na rozdiel od tradičných, rozmerných SUV má nový Ford EcoSport malý polomer otáčania, iba 5,3 metra. To umožňuje rýchlejšie a ľahšie otáčanie do protismeru v rušných uliciach, aj keď sú po oboch stranách zaparkované vozidlá.

Už žiadne prekážky

Nový Ford EcoSport má nájazdové uhly 21 stupňov vpredu a až 33,3 vzadu. Prechodový uhol nezaťaženého vozidla činí 23,3 stupňa. Tieto hodnoty vyjadrujú, pod akými uhlami môže vozidlo prekonať prekážku, bez toho aby o ňu zavadilo spodnými partiami. Je to jedna z najdôležitejších vlastností moderného SUV.

Atraktívna paleta farieb

Pre nový EcoSport sme pripravili ponuku dvanástich atraktívnych farebných vzorov, ktoré majú mnoho spoločných znakov so súčasnou módou
a moderným interiérovým dizajnom. Vyberte si z farieb, ktoré budú odzrkadľovať váš charakter a všetko, čo milujete.

Frozen White

Magnetic

Race Red

Absolute Black

Blazer Blue

Ruby Red

Moondust Silver

Skvelé kombinácie podporené dizajnom

Pripravili sme pre vás paletu atraktívnych, moderných farebných vzorov, ktoré viac pripomínajú výtvory svetových módnych návrhárov než tradičný dizajn automobilových interiérov. Tieto elegantné, príjemne mäkké materiály ideálne dopĺňajú dizajnové prvky v interiéri nového Fordu EcoSport.

Látka Dwell vo farbe Ebony

Koža/Látka Groove vo farbe Ebony

Koža/Velúr Dinamica vo farbe Ebony

Koža Salerno vo farbe Ebony

Disky kolies, ktoré podporia dynamický vzhľad

Ponúkame vám široký výber elegantných a originálnych diskov z ľahkých zliatin, ktoré vášmu 
Fordu EcoSport dodajú osobitý charakter a podporia jeho dynamické línie. 


16" oceľové disky s krytmi kolies

17" disky z ľahkých zliatin s 5x2 lúčmi

16" disky z ľahkých zliatin Magnetic

17" disky z ľahkých zliatin s 5Y lúčmi

16" disky z ľahkých zliatin so 7 lúčmi

18" disky z ľahkých zliatin Shadow Black

17" disky z ľahkých zliatin Dark Tarnish

18" disky z ľahkých zliatin s 5Y lúčmi

Pre skutočne dokonalý zážitok z jazdy

Najlepšie technológie sú také, ktoré prinášajú do vášho sveta niečo pozitívne, riešia problém a majú jasný prínos. Presne také nájdete v novom Forde EcoSport. Od inteligentného pohonu všetkých kolies cez asistent pre rozjazd do kopca až po multimediálny systém Ford SYNC 3. Spoznajte technológie, ktoré uľahčia riadenie a spríjemnia vám život.

Istota v nepredvídateľných situáciách

Inteligentný pohon všetkých kolies iAWD dokáže meniť rozdelenie hnacej sily podľa toho, či zrovna idete po mokrom, suchom alebo namrznutom povrchu. Jedná sa o inteligentnú technológiu, ktorá dokáže rozdeľovať hnaciu silu medzi predné a zadné kolesá podľa aktuálnej situácie. Systém pripája zadné kolesá samočinne, čo prináša ľahkú ovládateľnosť, vyššiu bezpečnosť a ľahkosť riadenia.

Viac istoty pri rozjazdoch do kopca

Asistent rozjazdu do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o čas 2,5 sekundy, čím získate možnosť k presunu chodidla z brzdového pedálu na pedál plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Variabilný posilňovač riadenia

Riadenie s elektrickým posilňovačom EPAS sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a prevádzkovým podmienkam. V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko a zľahka, aby uľahčilo manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie stuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže elektrický posilňovač riadenia tiež reagovať na poryvy bočného vetra a tlmiť nechcené vibrácie volantu na rozbitej ceste.

Zrkadlá, ktorá uvidia to, čo vy vidieť nemôžete

Systém stráženia mŕtveho uhla BLIS prispieva k bezpečnejšiemu prechádzaniu medzi jednotlivými jazdnými pruhmi. Jeho radarové senzory totiž sledujú oblasť mŕtvych uhlov na oboch stranách vozidla. Ak zaznamenajú vozidlo, ktorá vám zostáva skryté, rozsvieti sa v spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane oranžová kontrolka.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vás informujú o vzdialenosti k najbližšej prekážke vpredu aj vzadu. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skracujúcej sa vzdialenosti od prekážky.

Nižšia spotreba, väčšie pohodlie

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti automaticky udržuje prednastavenú rýchlosť. Tým šetrí palivo, obmedzuje riziko prekročenia povolenej rýchlosti a rovnako ako všetky podobné systémy udržiava požadovanú rýchlosť za vás.

LED pásy denného svietenia

LED pásy denného svietenia sa vyznačujú ďaľeko jasnejším svetlom a nižšou spotrebou energie oproti konvečným svetlám. Vaše vozidlo bude vďaka nim viditeľnejšie vo dne aj v noci.

Jednoduchšie a bezpečnejšie cúvanie

Pätníky, zábradlia, nízke múriky ... zadná parkovacia kamera vám ukáže všetko, čo sa deje za vozidlom. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spiatočky a jej obraz sa prenáša priamo na obrazovku v stredovej konzole. Navyše zobrazuje virtuálne navádzacie línie, ktoré vám pomôžu zájsť aj do tých najtesnejších miest.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou časťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V prípade dopravnej nehody, kedy dôjde k aktivácii airbagu alebo núdzovému odpojeniu prívodu paliva, vám táto technológia pomôže nadviazať priame spojenie so záchrannými zložkami. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Najdôležitejšie je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie ako GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

Skvelá dynamika a hospodárnosť

Oceňovaný zážihový motor 1.0 EcoBoost je dokonalým príkladom toho, ako konštrukcia motorov pokročila. Vyznačuje sa ideálnym spojením výkonu, dynamiky a nízkych emisií. EcoBoost je motor budúcnosti, ktorý môžete mať vo svojom vozidle už dnes.

Získajte zo svojho motora ešte viac

Revolučný zážihový trojvalec 1.0 EcoBoost už šesťkrát zvíťazil v ankete Medzinárodnej motor roka. K dispozícii je vo verzii s výkonom 92 kW alebo 125 koní a 73 kW alebo 100 koní. S motorom zažijete suverénnu dynamiku, akú by ste čakali od konvenčného motora s objemom 1,6 litra, ale pri oveľa nižšej spotrebe paliva a emisiách CO2.

Vďaka systému Stop-Start spotrebujete menej paliva

Akonáhle vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto technológia dokáže automaticky zhasnúť motor. Aj naďalej však napája svetlomety, klimatizáciu, rádio alebo systém Ford SYNC. Keď sa chcete znova rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle, prípadne u vozidiel s automatom len zošliapnuť pedál plynu. Motor ihneď sám naskočí. Automatický systém Stop-Štart je najúčinnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Rýchle a jednoduché manuálne radenie

Šesťstupňová manuálna prevodovka je dimenzovaná aj na vysoké točivé momenty a vyznačuje sa hladkým a presným radením. Výsledkom je nielen lepší zážitok z jazdy, ale aj menšia spotreba paliva a nižšia hlučnosť.

Bleskurýchle radenia na volante

Sekvenčné radenie páčkami pod volantom sa bežne vyskytuje v športových autách. Teraz je v ponuke aj k šesťstupňovej automatickej prevodovke. Technológia inšpirovaná svetom pretekárskych áut umožňuje ovládať prevodovku končekmi prstov. Pretože sú pádla umiestnená priamo na volante, môžete ľahko radiť aj pri zatáčaní.

Ešte úspornejšie radenie

Indikátor radenia na prístrojovom štíte vám napovie, kedy radiť, aby ste dosiahli čo najnižšej spotreby. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako znížiť spotrebu paliva pri každej jazde.

Bezpečnosť a zabezpečenie

Niektoré bezpečnostné systémy sú tu na to, aby pri dopravnej nehode ochránili vás samotných, vaše vozidlo alebo ostatných účastníkov premávky. Iné pomáhajú nehodám predchádzať. V novom Forde EcoSport nájdete technológie z oboch týchto kategórií bezpečnosti.

Pokročilé systémy pre brzdenie

Protiblokovací systém ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdnej sily EBD sa spoločne starajú o to, aby vaše vozidlo zostalo ovládateľné aj pri prudkom brzdení. Vylepšená brzdová sústava má tiež rýchlejšiu odozvu.

Ochrana zo všetkých strán

Okrem predných airbagov vodiča a spolujazdca je nový EcoSport vybavený aj postrannými airbagmi, ktoré chránia hrudník a sú navrhnuté tak, aby chránili telo v mieste nárazu. Stropné airbagy pokrývajú veľkú plochu a opierky hlavy zaisťujú ochranu pred poranením krčnej chrbtice. O tom, že EcoSport kladie vaše bezpečie na prvé miesto, svedčí aj prítomnosť predpínačov s obmedzovačmi ťahu na bezpečnostných pásoch vpredu aj vzadu. Samozrejmosťou je upozornenie na nezapnuté pásy.

Včasné upozornenie na defekt pneumatiky

Systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPMS vás ikonou na prístrojovej doske okamžite upozorní, ak v nejakej z pneumatík klesne tlak.

Stabilita za akýchkoľvek podmienok

Elektronický stabilizačný systém nepretržite monitoruje jazdu. Akonáhle zaznamená akúkoľvek odchýlku od zvolenej jazdnej dráhy ako napríklad počiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu na vozovke a pomôže vám dostať vozidlo späť pod kontrolu.

Istota za všetkých okolností

Elektronický stabilizačný program ESC v sebe združuje množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať si kontrolu nad vozidlom aj v kritických situáciách. Senzory sledujú náhle zmeny v riadení, brzdení alebo chovaní vozidla, ktoré by mohli zapríčiniť stratu kontroly nad ním. V prípade potreby ESC presne upraví rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, stabilizuje vozidlo a zabráni šmyku. Súčasťou tohto programu je napríklad systém kontroly trakcie TCS, ktorý eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje lepšiu priľnavosť a stabilitu.

Dbá aj na bezpečnosť detí

Nový Ford EcoSport je navrhnutý tak, aby zabezpečil bezpečie detských pasažierov pri každej jazde. Je vybavený ISOFIX úchytmi v krajných zadných sedadlách, takže môžete so sebou ľahko namontovať dve detské sedačky.

Už nikdy si nezabudnete zapnúť pás

Ak si pasažieri na predných sedadlách zabudnú zapnúť bezpečnostné pásy, budú upozornení. Ford EcoSport tak vždy dbá na vašu bezpečnosť.

Lepšie zabezpečenie vďaka obvodovému alarmu

Na želanie dodávaný obvodový alarm sa rozoznie pri násilnom otvorení dverí alebo kapoty vo Forde EcoSport.

Komfort a pohodlie

Moderný infotainment ovládaný hlasom alebo dotykom, vyspelý audiosystém B&O PLAY, luxusné detaily ako vyhrievanie sedadiel alebo volantu a mnoho ďalšieho prispieva ku každodennej komfortnej a pohodlnej jazde v novom Forde EcoSport.

Technológia, ktorú môžete ovládať hlasom

Systém SYNC 3 s hlasovým ovládaním a dotykovou obrazovkou predstavuje novú úroveň komunikačných a zábavných systémov. Na želanie je k dispozícii s 8" farebnou dotykovou obrazovkou. Táto obrazovka s vysokým rozlíšením umožňuje intuitívne hlasové alebo dotykové ovládanie najdôležitejších funkcií ako je telefón, hudba alebo navigácia. Systém zároveň poskytuje plnú podporu českého jazyka, vďaka čomu je ovládanie ešte jednoduchšie a príjemnejšie.

Užite si svoju obľúbenú hudbu naplno

Bez ohľadu na váš hudobný vkus si každá skladba zaslúži znieť presne tak, ako to jej interpret zamýšľal. A presne tak je to v novom EcoSporte vďaka systému B&O PLAY. Tento prémiový audiosystém s výkonom 675W je tvorený 10 reproduktormi vrátane subwoofera. Vyznačuje sa plným a silným zvukom. Akustickí špecialisti B&O PLAY navrhli, vyvinuli a naladili audiosystém špeciálne pre nový EcoSport. Vychutnajte si vaše obľúbené kapely v súkromnej koncertnej sieni, v ktorú sa kabína vášho vozidla premení.

Nastavte si teplotu, ktorá vám vyhovuje

Automatická klimatizácia s vnútornou recirkuláciou vzduchu EATC umožňuje nastaviť presnú teplotu, ktorá vám vyhovuje. Tá bude následne samočinne udržiavaná. Novinkou je, že si môžete nastaviť, ako rýchlo sa má interiér vozidla ohriať.

Sedadlá aj volant vás zahrejú

Či už je mrazivé ráno, chladný deň alebo studená noc, vyhrievané predné sedadlá vám dodajú pocit tepla a pohodlia, takže vaše cesty v zime budú príjemné a vysoko komfortné. Intenzitu vyhrievania je možné nastaviť v troch stupňoch opakovaným stlačením tlačidla. Ani ruky vám EcoSport nenechá v chlade, vďaka vyhrievanému koženému volantu vám ich zahreje lepšie ako rukavice.

Bez kľúča rovná sa bez starostí

Akonáhle prichádzate k svojmu vozidlu, systém KeyFree zaznamená prítomnosť vášho kľúča, aj keď je schovaný vo vrecku alebo kabelke. Dvere sa odomknú, a keď sa posadíte, nemusíte dávať kľúč do zapaľovania. Stačí zošliapnuť spojku a stlačiť štartovacie tlačidlo. Motor hneď naskočí. Vysoko pohodlné riešenie, ktoré vám ušetrí veľa starostí, keď máte práve plné ruky.

Naštartujte vozidlo jednoducho tlačidlom

Už viac nemusíte používať kľúč na spustenie motora. Všetko, čo potrebujete je, aby Ford EcoSport rozpoznal kľúč a stlačíte štartovacie tlačidlo Ford Power počas stlačenia spojkového pedála alebo brzdového pedálu s automatickou prevodovkou.

Praktické úložné priestory

Súčasťou interiéru je tiež stredová konzola s posuvnou lakťovou opierkou, úložnou schránkou a držiakmi nápojov. Pred radiacou pákou je miesto napríklad na odloženie mobilného telefónu. Okrem toho je v celom vozidle rada iných praktických odkladacích priestorov, vrátane priehradky na okuliare, háčikov na kabát či priestranných postranných vreciek vo dverách.

Rýchle rozmrazenie čelného skla

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odchod v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlievanie na čelnom okne. Súčasne pomôžu zbaviť námrazy aj stierače, a to aj keď bude vonku pod nulou, okno bude čisté do niekoľkých sekúnd.

Spätné zrkadlá, ktorá sa sami chránia

Elektricky nastaviteľné a sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sa po zaparkovaní automaticky sklopia, aby boli chránené pred náhodným poškodením. Okrem samotných zrkadiel sú takto chránené zároveň aj štýlové ukazovatele smeru. Zrkadlá sú tiež vyhrievané, aby ste v mrazivých ránach mohli rýchlejšie vyraziť.

Stierače, ktoré sa automaticky prispôsobia intenzite dažďa

Predné automatické stierače s dažďovým senzorom a nastaviteľným režimom citlivosti sa automaticky spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania je ďalej regulovaná podľa intenzity dažďa. Sami si môžete zvoliť jednu z predvolených úrovní citlivosti.

Aj vo verzii s 3-valcovým 1-litrovým motorom EcoBoost

1.0-litrový EcoBoost získal za dobu svojej výroby už 11 cien IEPOTY za najlepší motor a celkové pohonné ústrojenstvo roka, prešiel početnými konštrukčnými vylepšeniami a dnes poskytuje bezkonkurenčnú spotrebu a výbornú dynamiku aj vďaka funkciám ako vypínanie valca, OverBoost či mildHybrid. To všetko navyše s nízkymi nákladmi na servis.

Viac informácií 

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: