NOVÝ FOCUS ST stvorený pre výkon

K dispozícii s novým, ešte výkonnejším motorom, športovým podvozkom ST a inteligentnejšími technológiami. Úplne nový Focus ST so sebou priváža mimoriadnou dynamiku a intenzívny zážitok z jazdy, ktorý už čoskoro budete môcť zažiť na vlastnej koži.

Čistá radosť z jazdy

Toto je Focus, ako ho ešte nepoznáte. Úplne nový Focus ST je teraz ešte výkonnejší, pohotovejší a vodičsky podmanivejší ako kedykoľvek predtým. Zážihový motor 2.3 EcoBoost ponúka výkon 280 koní a pôsobivý krútiaci moment 420 Nm. Vďaka tomu vozidlo akceleruje z nuly na 100 km/h iba za 6 sekúnd. Nový, precízne naladený podvozok vám sprostredkuje perfektný kontakt s vozovkou a umožní naplno využiť strhujúce jazdné vlastnosti tohto mimoriadneho vozidla.

Rýchlejší a múdrejší

Nie je to len doteraz najvýkonnejší a nejagilnější Focus ST, je tiež najchytrejší. Akonáhle si sadnete za volant do športových sedadiel RECARO, ocitnete sa obklopení najmodernejšími technológiami, ktoré vám spríjemnia každú cestu. K dispozícii je systém SYNC 3, vďaka ktorému môžete byť aj v aute v spojení so svetom vďaka bezproblémovej integrácii vášho inteligentného telefónu. O zábavu na cestách sa postará prémiový audiosystém B&O s výkonom 675 wattov a 10 reproduktormi. Každá skladba z neho bude znieť presne tak, ako interpret zamýšľal.

Maximálna kontrola nad vozidlom

Vôbec prvýkrát je úplne nový Focus ST vybavený elektronickým samosvorným diferenciálom. Tento systém je navrhnutý tak, aby preniesol výkon motora na koleso s najväčšou trakciou. Akonáhle jedno kolo začne preklzávať, výkon je automaticky prenesený na druhé kolo na zabezpečenie najlepšej stability. Systém priebežne monitoruje rýchlosť jazdy, zatáčanie a stav vozovky. Podľa toho automaticky rozdeľuje hnaciu silu tak, ako je práve potrebné. Výsledkom je maximálna priľnavosť na klzkom alebo nerovnom povrchu a lepšia dynamika a obratnosť vozidla.