Atraktívnejší a výkonnejší Mustang

Atraktívnejší dizajn: Nového vzhľadu sa dočkali predné aj zadné partie vozidla. Výsledkom je ešte športovejší vzhľad a dokonalejšia aerodynamika. Výduchy na prednej kapote upozorňujú na výkon vylepšeného motora V8. LED svetlomety sú doplnené pásikmi denného svietenia s charakteristickou svetelnou signatúrou.

Ešte viac dynamiky: Nový Mustang je k dispozícii s elektromagneticky ovládanými tlmičmi MagneRide. Táto technológia dokáže až tisíckrát za sekundu analyzovať povrch vozovky, jazdné podmienky aj váš jazdný štýl. Podľa toho potom upravuje nastavenie tlmičov. Jazdné vlastnosti Mustangu sú tak ešte športovejšie a dynamickejšie.

Pokročilejšie technológie: nový digitálny prístrojový štít tvorený 12" LCD displejom umožňuje meniť vzhľad grafického rozhrania a rozsah zobrazovaných informácií v závislosti na aktuálne zvolenom jazdnom režime.

Predstavujeme adaptívny podvozok MagneRide

Táto nová technológia, určená pre najvýkonnejšie športové vozidlá, je v ponuke výbavy Mustangu novinkou. Revolučný systém MagneRide vyhodnocuje až tisíckrát za sekundu povrch vozovky, jazdné podmienky a váš jazdný štýl. Podľa toho potom v reálnom čase upravuje tuhosť tlmičov pre každé koleso zvlášť. Výsledkom je optimálna odozva na pokyny vodiča aj vyšší komfort.

Nový Mustang buráca hlasnejšie

Len málo vecí zrýchli tep tak spoľahlivo ako podmanivé zaburácanie výkonného motora. Aktívna výfuková klapka je nová technológia, ktorá pri väčšom zošliapnutí plynu vykúzli z výfuku hlbší a burácavejší tón. Systém ale ponúkne aj tichý režim, napríklad keď prechádzate obytnou zónou.

Nemusíte vôbec spustiť ruky z volantu

Systém Ford SYNC 3 je najnovšou verziou nášho multimediálneho systému. Je rýchlejší a jednoduchšie sa obsluhuje, má vylepšené hlasové ovládanie a ešte viac funkcií. Dotyková obrazovka s uhlopriečkou 8" podporuje gestá známa z telefónov a tabletov. Súčasťou systému SYNC 3 sú tiež rozhrania Apple CarPlay a Android Auto, ktoré umožňujú zobrazovať informácie z vášho smartfónu.

Systém, ktorý pomáha chrániť chodcov

Táto technológia upozorňuje na chodcov, ktorí sa nachádzajú pred vozidlom, alebo mu môžu vstúpiť do jazdnej dráhy. Ak nezareagujete na varovanie, systém začne automaticky brzdiť. Účelom tejto technológie je znížiť závažnosť nehôd alebo im dokonca úplne zabrániť. Funkcia detekcie chodcov je aktívna do 80 km/h. Mustang vie detekovať okrem chodcov tiež vpredu idúce alebo stojace vozidlá. Táto funkcia je aktívna až do maximálnej rýchlosti.

Obklopený priestorom a technológiami

Svalnatý, ale aj zmyselný tvar karosérie nového Fordu Mustang je zvýraznený takými dizajnovými vlastnosťami, ktoré zlepšujú aerodynamickosť a prítlak tak, aby maximalizovali výkon aj výkonnosť, ktoré k vozidlu patria. Takisto vďaka dispozíciám inšpirovaným kokpitom tryskového lietadla je priestor pre vodiča v novom Forde Mustang skutočne pohodlný, skvele vybavený a oživuje celý interiér vozidla.

Neprehliadnuteľný výzor

Vďaka jeho unikátnemu dizajnu, líniam a detailom ho spoznáte kedykoľvek. To môže byť jedine Mustang. Od dopredu naklonenej žraločej mriežky chladiča a vytvarovanej prednej kapoty až po jedinečné trojité koncové svetlá, výrazný znak koňa alebo symbol GT a dvojité koncovky výfuku vzadu. Ford Mustang má impozantný výzor, nech sa naňho pozriete z ktoréhokoľvek profilu.

Pestré kombinácie farieb

K dispozícii bude v jedenástich výrazných farbách vrátane exkluzívnej oranžovej Orange Fury. V každej farbe Mustang pripomína podstatné črty kultového vozidla vďaka modernému dizajnu s klasickými prvkami. Aj kabriolet Convertible má vďaka izolovanej plátennej streche po sklopení elegantný profil a tichú kabínu.

Dokonalý interiér

Dokonalé remeselné prevedenie a moderný štýl sú zosobnené ďaľšími prvkami, ako sú hliníkové doplnky na palubnej doske, kožené sedadlá a polstrovanie a iné kovové detaily. S každým pohybom prepínacej páčky, kedy máte intuitívne ovládanie a displej po ruke, sa budete môcť sústrediť iba na dianie na ceste.

Vyberte si farbu podľa nálady

Prémiové ambientné osvetlenie umožňuje prispôsobiť vzhľad interiéru vašej nálade. Vyberať môžete zo siedmich odtieňov alebo si vytvoriť tri vlastné kombinácie farieb prostredníctvom funkcie MyColour.

Spätné zrkadlá s osvetlením nástupného priestoru

Pri otvorení dverí na novom Forde Mustang sa na zem premietne svetelný obrazec s emblémom koňa Mustanga.

Spektrum pôsobivých farieb

Vyjadrite svoju osobnosť a dokážte svoj vycibrený vkus výberom z radu
11 jedinečných farieb určených pre nový Ford Mustang.

Oxford White

Absolute Black

Royal Crimson

Race Red

Blue Lightning

Triple Yellow

Ingot Silver

Kona Blue

Orange Fury

Magnetic

Ruby Red

Výkonnejší, elegantnejší, viac Mustang

Elektromagneticky ovládané tlmiče pruženia, nový 12" digitálny prístrojový štít a pokročilé jazdné technológie, ako napríklad
prepínateľné režimy alebo adaptívny tempomat, premenia každú jazdu v novom Forde Mustang v nezabudnuteľný zážitok.

Predstavujeme adaptívny podvozok MagneRide

Táto pokročilá nová technológia tlmičov zaisťuje ako istejšie ovládanie vozidla, tak mimoriadny komfort odpruženia. Systém nepretržite monitoruje prevádzkové podmienky a zámery vodiča. Podľa toho upravuje nastavenie tlmičov až tisíckrát za sekundu. Pri zmene jazdného režimu sa automaticky zmení základná kalibrácia tlmičov. Výsledkom je za všetkých okolností mimoriadna stabilita, komfort odpruženia a istota ovládania.

Majte svoju jazdu pod kontrolou

Aplikácia Track Apps sledujú niekoľko rôznych veličín športovej jazdy a zobrazujú ich na palubnom počítači. Budete tak mať informácie o zrýchlení vozidla, o výkonnosti bŕzd a ukazovatele času na dosiahnutie určitej rýchlosti. To všetko vám pomôže vyťažiť z jazdy maximum.

Digitálny prístrojový štít

Plne digitálne prístrojový štít, tvorený 12'' LCD displejom, je pri Mustangu novinkou. Jeho účelom je pomôcť vám vyťažiť z jazdy maximum. Rozsah aj forma zobrazovaných informácií sa mení v závislosti na aktuálne zvolenom jazdnom režime. Popri automatickej zmene vzhľadu podľa jazdného režimu možno panel naprogramovať aj tak, aby zobrazoval sadu ukazovateľov v jednom zo siedmich rôznych farebných odtieňov. Môžete si vytvoriť aj vlastnú konfiguráciu.

Prepínateľné jazdné režimy

Jednoduchým stlačením tlačidla môžete meniť a optimalizovať správanie Fordu Mustang podľa momentálnej situácie. Toho docielite zvolením jedného z nasledujúcich režimov: Normal, Sport Plus, Track a Snow. Každý z nich ponúka inú intenzitu posilňovača riadenia, odozvu na plyn, stratégiu radenia pri automatickej prevodovke a citlivosť elektronického stabilizačného systému. V ponuke sa tiež objavujú dva nové jazdné režimy, režim Drag a režim MyMode. Režim MyMode umožňuje uložiť si vlastnú kombináciu nastavenia vrátane intenzity zvuku motora, ktorú reguluje aktívna klapka vo výfuku. A pre strhujúci zážitok na uzavretej trati zvoľte režim Drag, ktorý zaisťuje maximálnu možnú akceleráciu z miesta.

Nové predné LED svetlomety s denným svietením

Nový Ford Mustang teraz prichádza s prednými LED svetlometmi v dizajne využívajúcom trojicu svetelných trubíc. Ich presný a neobyčajne jasný svetelný kužeľ sa automaticky prispôsobuje aktuálnym podmienkam. Je tak veľmi užitočný pre jazdu v noci. Systém automatického prepínania diaľkových svetiel dočasne stlmí diaľkové svetlá, aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel a vozidiel idúcich pred vami. Akonáhle je vpredu opäť voľno, diaľkové svetlá sa znovu rozsvietia, aby ste mali ten najlepší rozhľad. Svetlá denného svietenia navyše skvele vyzerajú a hlavne zvyšujú viditeľnosť vášho vozidla pre ostatných vodičov.

Posilňovač riadenia, ktorý reaguje na každú situáciu

Elektrický posilňovač riadenia EPAS sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a prevádzkovým podmienkam. V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko a zľahka, aby uľahčilo manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie tuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže posilňovač riadenia EPAS tiež reagovať na poryvy bočného vetra a tlmiť nechcené vibrácie volantu na rozbitej ceste.

Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom samočinne udržiava. Pokiaľ ale jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné pomalšie vozidlo, vaše vozidlo spomalí na jeho rýchlosť, aby zachovalo bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém znovu zrýchli na vopred navolenú hodnotu.

Viac istoty pri rozjazdoch v kopci

Asistent pri rozbiehaní vo svahu dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Po uvoľnení brzdového pedálu predĺži brzdný účinok o dve až tri sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Systém udržiavania v jazdnom pruhu sleduje pomocou kamery, či nevedomky nevychádzate z jazdného pruhu. V takom prípade vás varuje vizuálnym upozornením aj vibráciami volantu. Ak reagujete pomaly alebo vôbec, asistent pre jazdu v pruhoch zasiahne do riadenia, aby vás vrátil späť do správneho pruhu. Táto technológia je určená pre viacprúdové komunikácie diaľničného typu. V rýchlostiach pod 70 km/h sa deaktivuje. Možno ju vypnúť aj manuálne.

Ford SYNC 3 s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC 3 je služba automatického tiesňového volania. Pri dopravnej nehode, kedy dôjde k aktivácii airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Využíva k tomu mobilný telefón spárovaný a pripojený cez Bluetooth®. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom tiesňovej linky sami. Zásadné je, že najdôležitejšia informácia, akou sú GPS súradnice vašej polohy, oznámi systém operátorovi automaticky.

Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si každý okamih

Nový Ford Mustang je navrhnutý tak, aby ste sa mohli nechať zážitkom z jazdy úplne pohltiť, či už sa len tak
premávate mestskými ulicami alebo vyrazíte na výlet do neznáma po rýchlostných cestách.

So systémom Ford SYNC 3 nespustíte ruky z volantu

Systém Ford SYNC 3 je zatiaľ najpokročilejšou verziou nášho multimediálneho systému. Je rýchlejší a jednoduchšie sa obsluhuje, má vylepšené hlasové ovládanie a ešte viac funkcií. Ovládanie uľahčujú rozmerné tlačidlá grafického rozhrania dotykovej LCD obrazovky. Dotyková obrazovka s uhlopriečkou 8" podporuje gestá známa zo smartfónov a tabletov. Výsledkom je ešte intuitívnejší pohyb v menu. Súčasťou systému SYNC 3 sú tiež rozhrania AppLink, Apple CarPlay a Android Auto, ktoré umožňujú zobrazovať informácie z vášho smartfónu na palubnej obrazovke.

Váš Mustang, vaše pravidlá

Nový režim MyMode umožňuje uložiť si vlastnú kombináciu nastavení. To zahŕňa intenzitu posilňovača riadenia, odozvy na plyn, radenie, citlivosť elektronického stabilizačného systému aj aktívne klapky výfuku.

Ešte viac pohodlia vďaka sedadlám

Vo svojom Mustangu sa budete vždy cítiť príjemne, bez ohľadu na to, aké počasie panuje vonku. Predné vyhrievané a ventilované sedadlá vás spoľahlivo zahrejú v zime alebo naopak ochladia v lete.

Neprekonateľný audiosystém

Prvotriedny zvukový systém Shaker Pro má prijímač digitálneho rádia a prehrávač CD/MP3. 12 reproduktorov vrátane 8" subwooferu v batožinovom priestore poskytuje ohromujúci pôžitok z hudby.

Podporuje Apple CarPlay

Ak používate iPhone, audiosystém SYNC 3 vám zaistí prístup k hudbe, mapám či zvukovým knihám prostredníctvom Apple CarPlay. Stačí pripojiť svoj iPhone k SYNC 3 cez USB. Obsah telefónu sa potom zobrazí na 8" dotykovom displeji. Jednotlivé funkcie môžete ďalej ovládať prostredníctvom hlasového ovládania Siri alebo jednoduchými gestami priamo na obrazovke. Siri je možné využiť aj na hands-free telefonovanie alebo na posielanie SMS správ.

Rozumie si s Android Auto

Vďaka modernému systému SYNC 3 môžete prostredníctvom jednoduchých hlasových povelov za jazdy telefonovať a posielať SMS správy a pritom neskladať ruky z volantu. Telefón stačí pripojiť USB káblom a náhle získate prístup k svojej hudbe, mapám a kontaktom. Všetko sa vám bude zobrazovať na 8" farebnom dotykovom displeji.

Bezstarostné zdieľanie s MyKey

Ford MyKey® Vás nechá nastaviť maximálnu povolenú rýchlosť, upozornenie na zapnutie bezpečnostných pásov, a dokonca hlasitosť audiosystému. Táto technológia je navrhnutá pre Vašu duševnú pohodu, to keď požičiavate svoje vozidlo priateľom alebo rodinným príslušníkom. Môžete naprogramovať obmedzenia, ktoré chcete nastaviť. Môžete si ponechať neobmedzený kľúč správcu pre seba, a ak bude treba, prirobíme Vám ďalšie.

Naštartujete stlačením tlačidla

Mustang automaticky rozpozná prítomnosť kľúča, aj keď ho máte vo vrecku alebo kabelke. Stačí stlačiť štartovacie tlačidlo Ford a automobil naštartuje.

Pomocník pri cúvaní

Pätníky, zábradlia, nízke múriky ... zadná parkovacia kamera ukáže, čo sa deje za vozidlom. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spiatočky a jej obraz sa prenáša priamo na centrálnej obrazovky na stredovej konzole. Systém tiež zobrazuje virtuálne pomocné čiary, ktoré vám uľahčia vjazde aj do tých najtesnejších priestorov.

S vyšším výkonom prichádza aj vyššia kultivovanosť

Niektorých zmien na novom Forde Mustang si všimnete na prvý pohľad. Iné je ale treba počuť a cítiť.
To platí predovšetkým pre upravený motor 5.0 V8 GT a celý rad nových technológií.

Jedno vozidlo, dva motory

Legendárny motor 5.0 V8 GT dostal zdvojené vstrekovanie paliva, tvorené kombináciou nízkotlakového nepriameho a vysokotlakového priameho vstrekovania. Jedným z výsledkov tejto úpravy je nárast najvyššieho výkonu. Motor 2.3 EcoBoost má teraz funkciu Overboost. Ide o dočasné zvýšenie plniaceho pretlaku turbodúchadla pri akcelerácii na plný plyn.

Aktívna výfuková klapka

Vďaka tejto novej technológii budete mať zvukový prejav svojho Mustangu plne pod kontrolou. Aktívne výfuková klapka vykúzli pri silnejšom zošliapnutí plynu hlbší, burácivější tón. Naviac ale umožňuje zvoliť si vlastné nastavenia zvuku pre každý z piatich jazdných režimov. Obmedzenie hlasitosti je tiež možné nastaviť na určitú dennú dobu tak, aby ste napríklad ráno nezobudili suseda.

Presvedčivý brzdný výkon

Špeciálne navrhnutá športová brzdová sústava využíva vpredu štvorpiestikové brzdiče a chladené kotúče. Brzdy sú prepojené s celým radom bezpečnostných a asistenčných elektronických systémov vozidla. Mustang GT s motorom 5.0 V8 sa dodáva s vysoko výkonným brzdovým systémom sa šestipiestikovými prednými strmeňmi Brembo.

Pohotová 6-stupňová manuálna prevodovka

6-stupňová manuálna prevodovka je dostupná pre motor 5.0 V8 GT aj 2.3 EcoBoost. Prvý rýchlostný stupeň je krátky, čím dodáva vozidlu vynikajúcu akceleráciu z miesta, zatiaľ čo šestka znižuje otáčky motora, a tým aj spotrebu paliva, vo vyšších rýchlostiach. Prevodovka je ako stvorená pre športovú jazdu. Vyznačuje sa hladkým radením a krátkymi, jasne definovanými dráhami.

Úplne nový 10-stupňový automat

S novou 10-stupňovou automatickou prevodovkou sa Mustang pýši vynikajúcou akceleráciou a súčasne aj nízkou spotrebou paliva. Radenie je prispôsobené zvolenému jazdnému režimu a v reálnom čase sa prispôsobuje okolitým podmienkam. Situáciu môžete mať úplne pod kontrolou s radením páčkami pod volantom. Táto technológia inšpirovaná pretekmi prináša na dosah ruky rýchle a ľahké radenie rýchlostí.

Vyspelé technológie pre vašu bezpečnosť

Paleta najmodernejších bezpečnostných technológií a zabezpečovacích prvkov chráni
ako vás samotných a vašich spolucestujúcich, tak váš nový Ford Mustang.

Systém, ktorý pomáha chrániť chodcov

Technológia Ford Pre-Collision Assist s detekciou chodcov upozorňuje na chodcov, ktorí sa nachádzajú pred vozidlom, alebo mu môžu vstúpiť do jazdnej dráhy. Ak nezareagujete na varovanie, systém začne automaticky brzdiť. Účelom tejto technológie je znížiť závažnosť nehôd alebo im dokonca úplne zabrániť. Funkcia detekcie chodcov je aktívna do 80 km/h. Mustang vie detekovať okrem chodcov tiež vpredu idúce alebo stojace vozidlá. Táto funkcia je aktívna do maximálnej rýchlosti vozidla.

Elektronický stabilizačný systém

Elektronický stabilizačný systém ESC pomáha vodičovi udržať vozidlo pod kontrolou v nepredvídateľných jazdných situáciách. Jeho senzory nepretržite monitorujú rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, rovnako ako rýchlosť stáčania vozidla okolo zvislej osi a uhol natočenia volantu. ESC presne vyvažuje brzdný účinok medzi jednotlivými kolesami a podľa potreby môže tiež znížiť výkon motora. Tým potláča vznikajúcu nedotáčavosť či pretáčavosť, stabilizuje vozidlo a uľahčuje jeho ovládanie. ESC s reguláciou preklzu kolies dokáže tiež zabrániť pretáčaniu kolies na mokrom alebo namrznutom povrchu.

Upozornenie na defekt pneumatiky

Systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPMS vás prostredníctvom kontrolky na prístrojovom paneli okamžite upozorní, ak v niektorej z pneumatík klesne tlak.

Rýchlejšie a kratšie zastavenie v krízovej situácii

Pri prudkom brzdení ESC automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Brzdové doštičky sa tesne primknú ku kotúčom, takže vozidlo začne brzdiť bez oneskorenia. Funkcia označovaná ako brzdový asistent preventívne zvýši tlak v brzdovej sústave, čím môže skrátiť brzdnú dráhu vozidla.

Dôkladnejšie zabezpečenie

Sofistikovaný aktívny systém ochrany pred odcudzením ochráni váš Ford Mustang a upozorní vás, ak sa do auta niekto pokúsi dostať násilím. Alarm sa ozve tiež pri pokuse o odtiahnutie vozidla. Môžete tiež nastaviť monitorovanie dverí, kapoty a kufra vozidla.

NOVÝ FORD MUSTANG MACH 1

Zoznámte sa s novým meradlom dynamiky v modelovom rade Mustang. Predstavujeme Ford Mustang v novej limitovanej edícii Mach 1.

Najvýkonnejší člen radu Ford Mustang v Európe sa nestratí ani na pretekárskom okruhu. Motor 5.0 V8 poskytuje kolosálny výkon 460 k pri 7250 ot./min a krútiaci moment 529 Nm pri 4900 ot./min.

Aerodynamicky tvarovaný. Agresívne rezaný. Dekorovaný špecifickými detailami limitovanej edície. Nájdete tu tiež veľa pokročilých funkcií a technológií pre vylepšenie jazdných vlastností: toto je Mustang určený pre tých, ktorí to so športovými vozidlami myslia vážne.

MUSTANG CALIFORNIA SPECIAL

Nový model Mustang California Special, stelesňujúci slobodomyseľného ducha pôvodného modelu z roku 1968, je k dispozícii výhradne ako kabriolet s plátennou sklápacou strechou, ktorá mu dodáva klasický vzhľad a v posádke vyvoláva vzrušenie z jazdy s nebom nad hlavou. K jedinečnému štýlu prispieva aj špeciálny dizajnový balíček s unikátnymi nápismi a detailmi, 19-palcovými zliatinovými diskami kolies a špeciálnymi polepmi California Special. Charizmatický zážihový motor V8 s výkonom 450 k poskytuje viac než dostatočnú výkonovú rezervu.

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: