Pre pohodlný pocit z každej jazdy

V Novom Tourneo Custom sa pohodlne usadí až deväť cestujúcich. Flexibilné zadné sedadlá umožňujú až 30 možných konfigurácií sedadiel. Variant L2 s dlhým rázvorom potom ponúka ešte viac priestoru pre batožinu. Nový rad motorov Ford Ecoblue 2.0 má vyšší výkon aj krútiaci moment, ale menšiu spotrebu a emisie ako doteraz. Keď pripočítate rozsiahlu bezpečnostnú výbavu podporenú celým radom inteligentných asistenčných technológií, zistíte, že flexibilný a priestranný Ford Tourneo Custom je možno tou najlepšou voľbou pre prepravu osôb.

Uvoľnite sa a užite si jazdu

V novom Tourneo Custom každý cestujúci zažije výnimočné potešenie z jazdy. Flexibilný systém zadných sedadiel umožňuje celý rad rôznych konfigurácií sedadiel a batožiny. Vďaka novým obráteným sedadlám v druhom rade môžete rýchlo a ľahko vytvoriť priestor na sedenie v konferenčnom rozložení. Špičkové materiály, ešte viac odkladacích priestorov a pozornosť na každý detail, to všetko poskytuje vodičovi a cestujúcim plný komfort pri cestovaní.

Najnovšie technológie, ktoré vám uľahčia život

Tourneo Custom je vybavený pôsobivým zoznamom inteligentných asistenčných funkcií vodiča. Napríklad pri odchode z parkovacieho miesta s obmedzenou viditeľnosťou môže systém Cross Traffic Alert detekovať blížiace sa vozidlá a varovať vodiča. Alebo vďaka adaptívnemu tempomatu bude jazda poznačená väčším uvoľnením. Stačí vybrať požadovanú rýchlosť a inteligentný tempomat vám pomôže udržať bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami.

Vyšší výkon, nižšie emisie

Motory Ford Ecoblue 2.0 vznikli s ohľadom na prísnu emisnú normu Euro 6. Kombinujú vysoký výkon s nízkymi hodnotami spotreby paliva aj emisií CO2. Môžete si vybrať tú najvhodnejšiu variantu, či už vozíte ľahké náklady, využívate maximálnu prípustnú hmotnosť alebo ťaháte prívesy.

Multimediálny systém SYNC 3

Ford SYNC 3 je pokročilý multimediálny systém, ktorý poskytuje bezproblémové pripojenie a možnosť ovládania telefónu, hudobného prehrávača a navigačného systému vďaka hlasovým povelom. Môžete ho tiež ovládať s 8-palcovým farebným dotykovým displejom. Okrem toho sa systém pripája k zariadeniam Apple CarPlay a Android Auto. Funkcia AppLink vám umožňuje prístup k niektorým vašim obľúbeným aplikáciám pre smartfóny.

Dve dĺžy atraktívnej karosérie

Tourneo Custom je k dispozícii v osemmiestnej alebo deväťmiestnej konfigurácii. Zákazníci si môžu vyberať aj z dvoch dĺžok rázvoru vozidla, pričom obe poskytujú dostatok priestoru pre všetkých cestujúcich aj ich batožinu. Model s predĺženým rázvorom potom ponúka ešte viac úložného priestoru za tretím radom sedadiel. Takisto vďaka výške pod dva metre spĺňa typické obmedzenia pre vjazd do podzemných či krytých garáží.

Tourneo Custom L1 s krátkym rázvorom

Ponúkne rázvor 2933 mm, celkovú dĺžku 4970 mm a sedenie pre 8 až 9 cestujúcich. Ak vyberiete všetky sedadlá pre cestujúcich, získate nákladový priestor s objemom 6,0 m3. Ak sú všetky sedadlá na svojom mieste, je dĺžka priestoru za tretím radom sedadiel 665 mm.

Tourneo Custom L2 s dlhým rázvorom

Ponúkne rázvor 3300 mm, celkovú dĺžku 5340 mm a sedenie pre 8 až 9 cestujúcich. Ak vyberiete všetky sedadlá pre cestujúcich, získate nákladový priestor s objemom 6,8 m3. Ak sú všetky sedadlá na svojom mieste, je dĺžka priestoru za tretím radom sedadiel 1032 mm.

Inovatívny systém zadných sedadiel

Nové flexibilné zadné sedadlá umožňujú nastavenie do 30 rôznych konfigurácií. Napríklad sedadlo, ktoré nie je obsadené môžete sklopiť a posunúť dopredu, čím získate ďalší priestor pre batožinu. Alebo ak potrebujú cestujúci stolík, možno sklopiť ľubovoľné sedadlo tak, že vznikne vodorovná plocha. A napokon, ak potrebujete maximálny priestor pre náklad, môžete zadné sedadlá úplne vybrať. Cestujúcim ponúkajú sedadlá maximálne pohodlie a to predovšetkým s výbavou na želanie ako sú sklopné sedadlá, lakťové opierky či kožené poťahy. Sedadlá sú tiež vybavené úchytmi detských sedačiek ISOFIX.

Nové, pohodlnejšie predné sedadlá

Sedadlo vodiča je plne nastaviteľné, rovnako ako volant, takže ľahko nájdete optimálnu pozíciu. Je tu tiež vstavaná lakťová opierka a k dispozícii sú aj nastaviteľná bedrová opierka a vyhrievanie sedadiel. Sedadlá spĺňajú všetky požiadavky na ich maximálnu odolnosť, ale súčasne ponúkajú rovnakú úroveň pohodlia ako osobné automobily Ford. Či už teda budete auto využívať k dlhým alebo krátkym cestám, v pohodlných sedadlách sa budete cítiť lepšie.

Ľahký prístup zo všetkých strán

Nový Tourneo Custom je štandardne vybavené dvojicou bočných posuvných dverí so stupačkami pre jednoduchý nástup do vozidla. Zadná plošina uľahčuje prístup do zadného priestoru pre batožinu. Nastupovanie do vozidla je tak veľmi konfortné a je predzvesťou skvelého usadnutia do pohodlných sedadiel.

Všetko na svojom mieste

V interiéri sa nachádza množstvo krytých odkladacích schránok. Jedna z nich je aj v hornej časti palubnej dosky. Priehradka s vekom obsahuje 12V zásuvku, audio vstup a USB vstup. Objednať si možno tiež zásuvku 150W/240V, ktorá sa montuje medzi predné sedadlá. Vďaka premysleným odkladacím priestorom, ako sú držiak nápojov s roletkou, držiaky fliaš, priehradky na notebook a dokumenty pod sedadlom možno ľahko udržiavať poriadok a nenechávať cennosti na očiach.

Rada vozidiel Tourneo Family

Rada vozidiel Tourneo Family

Viac