Úplne nová generácia fiesty

Ešte nápaditejší štýl a širšie možnosti individualizácie, aby ste mohli prispôsobiť vozidlo svojim predstavám. Ešte vyspelejšie technika a ešte viac užitočných funkcií. A ešte väčšie potešenie z jazdy ako predtým. Úplne nový Ford Fiesta zásadne mení koncepciu aj štýl. A ako sa čoskoro presvedčíte, akonáhle spoznáte jej premyslený dizajn, prednosti novej Fiesty zďaleka nekončia tým, čo je vidieť na prvý pohľad.

Fiesta TRENDY

Objavte novú edíciu Fiesta TRENDY, ktorá zmení vaše predstavy o malých automobiloch. Edícia Trendy ponúka za priaznivú cenu ďaleko viac technológií, než by ste očakávali. Elektronický stabilizačný systém, asistenčné systémy pre jazdu v jazdných pruhoch, LED predné stretávacie svetlomety či moderný 8´´ dotykový infotaiment a mnoho ďalšieho. V kombinácii s premysleným a moderným dizajnom to znamená vozidlo, ktoré si užijete na maximum pri každej jazde.

O stupeň lepšia Fiesta Titanium

Ford SYNC 3 s hlasovým ovládaním a 8" farebným dotykovým displejom, 15" kolesá z ľahkých zliatin, chrómované lišty pri spodnej línií bočných okien, kožený volant, hlavica radiacej páky aj madlo ručnej brzdy, chrómovaná mriežka chladiča, LED osvetlenie interiéru, výbava Titanium disponuje rozsiahlym zoznamom inteligentných funkcií a chytrých technológií. A k tomu pridáva štýl, ktorý zaručene zapôsobí. Vysoká úroveň výbavy, vysoká kvalita, vysoké štandardy: očakávajte len to najlepšie.

Bezplatná starostlivosť o vaše vozidlo

FORD GRÁTIS SERVIS je komplexné riešenie starostlivosti pre vaše vozidlo Ford, vďaka ktorému už neplatíte žiadne neočakávané jednorazové poplatky za údržbu vozidla.

Súčasťou programu je 5 ročný servis zdarma, ktorý je kombinovaný s 5 ročnou originálnou továrenskou zárukou Ford Protect.

Pre osobné vozidlá Ford program zahŕňa pravidelné servisné prehliadky povinnej údržby podľa plánu údržby výrobcu, pričom služba platí počas prvých 5-tich rokov od prvej registrácie vozidla, alebo prvých 5-tich servisných prehliadok, maximálne však do nájazdenia 120 000 kilometrov.

Fiesta ST Line zaujme dynamickým vzhľadom

Pripravte sa na zoznámenie s energiou a dynamikou Fiesty ST Line, ktorá čerpá inšpiráciu v modeloch z rady Ford Performance aj vo svete automobilových pretekov. Verzia ST Line v sebe spája všetky praktické vlastnosti nového Fordu Fiesta a navyše oslní jedinečným vzhľadom a jazdnými vlastnosťami športových automobilov. Veľký zadný spojler, sada exteriérových prvkov, unikátna mriežka chladiča, 17" kolesá z ľahkých zliatin v tmavom odtieni, športové odpruženie a logá ST Line na bokoch vozidla, to všetko tvorí jedinečnú kombináciu praktických funkcií a atraktívneho vzhľadu.

Fiesta Vignale s nádychom unikátnosti

Vignale navodzuje pocit, že vlastníte niečo unikátne, z vozidiel jednoducho vyžaruje vynikajúcu úroveň spracovania aj pozornosť venovaná každému detailu. Nastúpte do Fiesty Vignale a nechajte sa vtiahnuť do sveta moderného prepychu. Na želanie dodávané luxusné prešívané kožené sedadlá s jedinečným šesťuholníkovým vzorom, spoločne s exkluzívnym mäkkým koženým obložením hornej plochy palubnej dosky a stredovej konzoly, vytvárajú dojem prvotriedneho koženého interiéru v pravom slova zmysle. Tiež unikátny dizajn exteriéru, unikátne 17" zliatinové kolesá alebo najvyspelejšie technológie, Fiesta Vignale stelesňuje najvyššiu úroveň dizajnu, kvality a spracovania.

Fiesta Active prináša pocit dobrodružstva

Jedinečná praktickosť, skvelá flexibilita, a unikátne úžitkové vlastnosti a k tomu navyše ešte zmysel pre dobrodružstvo. Nová Fiesta Active ponúka všetko. Je to prvý crossover v histórii modelov Fiesta, a je to zároveň automobil s robustným vzhľadom v štýle SUV, ale s typickými jazdnými vlastnosťami Fiesty. Výsledkom je odolný hatchback ako doteraz žiadny iný.

Štýl a dynamika v jednom

Dizajn modelu Fiesta reprezentuje to najlepšie zo súčasných trendov v oblasti automobilov. Nie sú to len tvary a estetické prvky, aké možno vidieť na najmodernejšej elektronike a architektúre, ale aj farby a štruktúry, ktoré očaria všetky vaše zmysly. Dynamický model Fiesta teraz ponúka kvalitu veľkého auta v malom. Posúva kvalitu spracovania a ergonomické vlastnosti v segmente malých automobilov na vyššiu úroveň a mení názor zákazníkov na to, čo by podľa nich malo malé vozidlo ponúkať. Presvedčte sa o tom sami.

Atraktívny nový vzhľad

Dizajn Fiesty novej generácie je mimoriadne moderný a extrémne štýlový. Pôsobí však tiež akosi povedome. Je to stále naša známa Fiesta, ale vylepšená. Jej aerodynamická karoséria sa vyznačuje splývajúcimi, precíznymi líniami. Od prvej chvíle pôsobí moderným a skutočne vycibreným dojmom.

Elegantný vzhľad interiéru

Interiér novej generácie Fordu Fiesta je navrhnutý tak, aby ste sa vy aj vaši spolucestujúci vždy tešili na chvíle, ktoré v ňom strávite. Kombinuje elegantný vzhľad s upokojujúcou atmosférou a premysleným dizajnom. V hodnotne spracovaných detailoch sa dokonale snúbi tvar a funkčnosť. A vďaka ponuke individualizačných prvkov si môžete navrhnúť priestor na mieru.

Presne taká, akú ju chcete mať

Chceli by ste si prispôsobiť Fiestu k svojmu obrazu? Stačí povedať. K dispozícii je široká paleta individualizačných prvkov. Od bežných, metalických, dvojtónových a špeciálnych lakov cez dekoračné lišty a švy v interiéri až po rôzne vzory kolies. Z našej ponuky individualizačných prevedení si určite vyberiete.

Frozen White

Magnetic Grey

Race Red

Agate Black

Freedom Blue

Metallic Blue

Moondust Silver

Ruby Red

Disky kolies, ktoré podporia dynamický vzhľad

Ponúkame vám široký výber elegantných a originálnych diskov z ľahkých zliatin, ktoré vášmu 
Fordu Fiesta dodajú osobitý charakter a podporia jeho dynamické línie. 
Viac nájdete v našom 
katalógu príslušenstva

15" disky z ľahkých 
zliatin s 8 lúčmi

17" disky z ľahkých
zliatin s 8 lúčmi

18" disky z ľahkých 
zliatin s 8 lúčmi

16" disky z ľahkých 
zliatin s 8 lúčmi

17" disky z ľahkých
zliatin Shadow Black

16" disky z ľahkých 
zliatin s 10 lúčmi

17" disky z ľahkých 
zliatin s 5x2 lúčmi

16" disky z ľahkých
zliatin Shadow Black

18" disky z ľahkých 
zliatin s 5x2 lúčmi

Oceníte dynamiku aj hospodárnosť

Prečo by ste sa mali rozhodovať medzi suverénnymi jazdnými výkonmi a nízkou spotrebou paliva? S Fiestou novej generácie môžete mať oboje. Šesťnásobný držiteľ titulu Motor roka, zážihový 1.0 EcoBoost, je vám k službám. Technológia Auto-Start-Stop pomáha šetriť palivo pri každom zastavení. A vyspelé jazdné vlastnosti spolu s precíznou ovládateľnosťou predstavujú záruku vynikajúceho pocitu z jazdy. 

Vyšší výkon, nižšia spotreba

Ford Fiesta je dostupný so zážihovými motormi 1.1 a 1.0 EcoBoost, ktoré sú niekoľkonásobnými držiteľmi ocenenia Mezinárodný motor roku. Motory ponúkajú výkon 75 k, 100 k a 125 k, môžete si tak vybrať ten pravý pre vás. Fiesta je dostupná takisto vo verzii mild-hybrid, v ktorej kombinuje zážihový motor EcoBoost s mild-hybridnou technológiou.

Vyberte si manuál alebo automat

Všetky prevodovky sú navrhnuté tak, aby vám pomohli naplno využiť celý potenciál zvolenej motorizácie. K dispozícii máme šesťstupňovú manuálnu prevodovku, rovnako ako aj sedemstupňovú automatickú. Môžete sa spoľahnúť, že radenie vo Fieste bude precízne a plynulé.

Motory, ktoré zodpovedajú prísnym normám

Všetky motory pre Fiestu novej generácie spĺňajú emisnú normu Euro 6. Pre zážihové motory stanovuje táto európska emisná norma nasledujúce limity škodlivín: 1,0 g/km oxidu uhoľnatého, 0,10 g/km uhľovodíka, 0,06 g/km oxidov dusíka a 0,005 g/km pevných častíc.

K úspornejšej jazde stačí stlačiť tlačidlo

Dômyselnou funkciou novej Fiesty je tlačidlo Eco. Po jeho stlačení sa niekoľko systémov a funkcií prepne do úspornejšieho nastavenia. Napríklad akcelerácia môže byť pozvoľnejšia a voľnobežné otáčky motora alebo otáčky ventilátora klimatizácie nižšie. Dohromady môžu tieto drobnosti priniesť značnú úsporu.

Vďaka Auto-Start-Stop spotrebujete menej paliva

Akonáhle vozidlo zastaví na semafore alebo v kolóne, dokáže táto technológia automaticky vypnúť motor. Aj naďalej však napája spotrebiče ako svetlomety, klimatizáciu alebo systém Ford SYNC 3. Keď sa chcete znova rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Tento systém je najúčinnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Inteligentný informačný systém pre úspornejšiu jazdu

Systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu jazdy na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenie, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér potom vodičovi radí, ako ešte viac znížiť spotrebu.

Efektívnejšie dobíjanie akumulátora

Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje Inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora len vtedy, keď je to potrebné. Ak to nie je nutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. Tým možno ušetriť ešte viac paliva.

Dokonalejšie aerodynamika znižuje spotrebu paliva

Pri pomalej jazde ponecháva aktívna maska chladiča otvorený prístup vzduchu do motorového priestoru. Akonáhle zrýchlite, automaticky sa uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe. Postupom času môže táto technológia ušetriť nemalé množstvo paliva.

Neuveriteľne chytré vozidlo

Akákoľvek technika by vždy mala mať svoj účel. A keď naštartujete Fiestu novej generácie, prebudíte tým k životu širokú paletu vyspelých systémov a technológií. Napríklad aktívny parkovací asistent, adaptívny tempomat, systém pre navrátenie do jazdného pruhu, rozpoznávanie dopravných značiek alebo najmodernejší multimediálny systém SYNC 3, ktorý vám naozaj uľahčí život. Pripravte sa vyskúšať technológie tak šikovné a užitočné, až sa budete diviť, ako ste sa bez nich mohli doteraz zaobísť.

Technológia, ktorú môžete ovládať hlasom

Ford SYNC 3 je moderný komunikačný a zábavný systém, ktorý umožňuje ovládať telefón, hudobný prehrávač, navigáciu a klimatizáciu intuitívnymi hlasovými pokynmi alebo prostredníctvom 8" dotykovej obrazovky. Rozumie si s Apple CarPlay aj Android Auto. Prístup k mobilným aplikáciám zaisťuje aj rozhranie Applink. Sledovanie dopravných informácií v reálnom čase vám pomôže vyhnúť sa dopravným zápcham. Môžete dokonca zobraziť prehľad reštaurácií v okolí.

Vaša obľúbená hudba v dokonalom podaní

Bez ohľadu na váš hudobný vkus si každá skladba zaslúži znieť presne tak, ako to jej interpret zamýšľal. A presne tak je to v novej Fieste s B&O PLAY. Tento prémiový audio systém s výkonom 675W je tvorený 10 reproduktormi, wooferom a subwooferom. Vyznačuje sa plným a silným zvukom. Akustickí špecialisti B&O PLAY navrhli a naladili túto pokročilú technológiu špeciálne pre novú Fiestu. Vychutnajte si teda obľúbené kapely a pesničky v súkromnej koncertnej sieni.

Pre vašu informovanosť aj zábavu

Fiesta ponúka štyri úrovne palubného komunikačného a zábavného systému. Už základný stupeň obsahuje rádio, šesť reproduktorov a Bluetooth. Najvyššia špecifikácia prináša príjem digitálneho rádia, 8" dotykovú obrazovku, podporu Apple CarPlay a Android Auto, sedem reproduktorov, SYNC 3 s Bluetooth a hlasovým ovládaním aj celý rad ďalších funkcií.

Parkovanie bez stresu 

Parkovanie môže byť niekedy otrava. Ale nie s novou Fiestou. Vďaka kombinácii rôznych technológií navedie aktívny parkovací asistent vozidlo do voľného miesta. A nielen to. Asistent vyparkovania pomôže naopak pri odchode. Systém kolmého a pozdĺžneho parkovania spozná, či je miesto dostatočne veľké, a potom do neho sám zacúva. A systém sledovania prekážok po stranách vás vždy na ne upozorní.

Dokovacia stanica pre chytré telefóny

MyFord Dock je premyslený detail slúžiaci k bezpečnému upevneniu chytrého telefónu, MP3 prehrávača alebo navigácie. Budete tak na prístroj dobre vidieť, bez toho aby ste spustili oči z cesty. Dokovacia stanica je umiestnená v hornej časti stredovej konzoly a má sklápacie veko, ktoré zabezpečí vaše zariadenie.

Všimne si dopravných značiek

Či už sa jedná o značky umiestnené vedľa vozovky alebo nad ňou, stále alebo dočasné dopravné značenie, systém rozpoznávania dopravných značiek ich zaznamená. V prístrojovom štíte sa potom rozsvieti kontrolka so symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania.

Zostaňte za každých okolností pánmi situácie

Elektronický stabilizačný systém nepretržite monitoruje jazdu. Ak zaznamená začínajúcu stratu priľnavosti, cieleným pribrzdením jednotlivých kolies obnoví smerovú stabilitu vozidla. ESC sleduje správanie auta prostredníctvom vyspelých senzorov protiblokovacieho a protipreklzového systému.

Vzdušnejší interiér vďaka panoramatickej streche

Na rozdiel od väčšiny vozidiel tejto triedy je Fiesta na želanie k dispozícii s luxusnou dvojdielnou panoramatickou strechou. Možno ju buď pootvoriť, alebo odsunúť predný diel pod zadný. Vznikne tak svetlý a vzdušný interiér. Špeciálna reflexná vrstva na skle pritom zabraňuje prehrievaniu interiéru a súčasne vás chráni pred škodlivými UV lúčmi. V prípade potreby možno cez strop natiahnuť kryciu roletu.

Na všetko sa nájde miesto

Kabína je rozvrhnutá tak, aby vám umožnila využiť priestor do posledného milimetra. V závislosti na konkrétnom modeli nájdete vnútri až 19 rôznych odkladacích schránok. Praktická je tiež priehradka pred radiacou pákou s pogumovaným dnom, ktorá je ako stvorená pre odloženie mobilného telefónu.

Pokojne si natiahnite nohy

Vďaka premyslenému využitiu priestoru ponúka nová Fiesta ešte viac miesta pre nohy vpredu aj vzadu. A pretože zadné sedadlá majú tenké, špeciálne tvarovaná operadlá, sedí spolucestujúci viac vzadu.

Bez kľúčov rovná sa bez starostí

Akonáhle prichádzate k svojmu vozidlu, systém Ford KeyFree zaznamená prítomnosť vášho kľúča, aj keď je schovaný vo vrecku alebo kabelke. Dvere sa odomknú, a keď sa posadíte, nemusíte dávať kľúč do zapaľovania. Stačí zošliapnuť spojku a stlačiť štartovacie tlačidlo Ford Power. Motor hneď naskočí.

Sedadlá aj volant vás zahrejú

Na želanie sú k dispozícii vyhrievané predné sedadlá. Intenzitu vyhrievania je možné nastaviť v troch stupňoch opakovaným stlačením tlačidla. Zvolenú intenzitu ukazuje červená kontrolka. Či už je mrazivé ráno, chladný deň alebo studená noc, vyhrievaný volant vám zahreje ruke lepšie ako rukavice.

Nastavte si teplotu, ktorá vám vyhovuje

Systém automatickej elektronickej regulácie teploty EATC v novej generácií Fordu Fiesta umožňuje nastaviť presnú teplotu, ktorá vám vyhovuje. Vyspelá samočinná klimatizácia ju potom bude automaticky udržiavať.

Posilňovač riadenia, ktorý reaguje na každú situáciu

Elektrický posilňovač riadenia EPAS sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a prevádzkovým podmienkam. V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko, čím uľahčuje manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie stuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže elektrický posilňovač riadenia tiež reagovať na poryvy bočného vetra a tlmiť nechcené vibrácie volantu na rozbitej ceste.

Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom samočinne udržiava. Pokiaľ ale jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vaše vozidlo spomalí, aby zachovalo bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém znovu zrýchli na nastavenú rýchlosť.

Viac istoty pri rozbiehaní v kopci

Asistent pri rozbiehaní do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na pedál plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Asistent diaľkových svetiel

Je to užitočná pomôcka pre riadenie v noci. Systém automatického prepínania diaľkových svetiel dočasne stlmí diaľkové svetlá, aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel a vozidiel idúcich pred vami. Akonáhle je vpredu opäť voľno, diaľkové svetlá sa znovu rozsvietia, aby ste mali najlepší rozhľad.

Jednoduchšie cúvanie

Pätníky, kolesá, nízke múriky, zadná parkovacia kamera zobrazí na obrazovke integrovanej v palubnej doske všetko, čo je za vami. Systém sa zapne automaticky pri zaradení spiatočky. Navyše zobrazuje virtuálne navádzacie línie, ktoré vám pomôžu zájsť aj do tých najužších miest.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti automaticky udržuje prednastavenú rýchlosť. Tým šetrí palivo, obmedzuje riziko prekročenia povolenej rýchlosti a rovnako ako všetky podobné systémy udržiava požadovanú rýchlosť za vás, takže na to nemusíte myslieť.

Quickclear rýchlo očistí čelné sklo

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odchod v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a supertenké vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlenie na čelnom okne. Súčasne pomôžu zbaviť námrazy aj stierače. Aj keď je vonku pod nulou, okno bude čisté do niekoľkých sekúnd.

Bezpečnosť je pre nás prioritou

Fiesta novej generácie disponuje celým radom moderných technických riešení, ktoré v rizikových situáciách ochránia vás, vašich spolucestujúcich aj samotný automobil. K najvýznamnejším prvkom patrí Active City Stop, výsuvné chrániče dverí alebo multimediálny systém SYNC 3 s automatickým tiesňovým volaním. Je tu aj celý rad ďalších systémov, z ktorých niektoré pomáhajú nehode úplne predísť.

Airbagy, ktoré vás chránia zo všetkých strán

Okrem predných airbagov vodiča a spolujazdca je úplne nový Ford Fiesta vybavený tiež bočnými airbagmi, ktoré chránia hrudník a sú navrhnuté tak, aby viedli telo preč od miesta nárazu. Zároveň dokážu pozdvihnúť pažu a vytvoriť tak priestor medzi ňou a deformovanou štruktúrou. Stropné airbagy pokrývajú veľkú plochu a opierky hlavy zaisťujú ochranu pred poranením krčnej chrbtice. Samozrejmosťou je tiež upozornenie na nezapnuté pásy.

Päťhviezdičková ochrana

Euro NCAP je popredná európska nezávislá organizácia v oblasti bezpečnosti automobilov. Prostredníctvom prísnych kritérií hodnotí bezpečnosť nových vozidiel na trhu. O tom, že Ford berie bezpečnosť vážne, svedčí skutočnosť, že Fiesta získala najvyššie možné hodnotenie päť hviezdičiek.

Technológia, ktorá vidí to, čo vy uvidieť nemôžete

Systém stráženia mŕtvych uhlov sleduje prostredníctvom radarových senzorov oblasť mŕtvych uhlov po oboch stranách vozidla. Ak senzory zaznamenajú vozidlo, ktoré vám zostáva skryté, rozsvieti sa v spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane jasne viditeľná oranžová kontrolka. Keď cúvate z parkovacieho miesta, systém upozornenia na prevádzku v kolmom smere zaznamená vozidlá prichádzajúce zo strany a upozorní vás na ne zvukovým signálom. Navyše sa rozsvieti aj kontrolka v spätnom zrkadle.

Pomáha udržiavať bezpečný odstup

Akonáhle detektor bezpečnej vzdialenosti zaznamená možnú kolíziu, varuje vodiča akustickými a vizuálnymi signálmi na obrazovke v palubnej doske. Ak pred vami ide iné vozidlo, grafika na obrazovke ukazuje vzdialenosť k nemu. Tento pokročilý systém vám umožňuje včas reagovať na náhlu situáciu pred vaším vozidlom. A ak nereagujete, systém aktivuje brzdy za použitia strednej brzdnej sily.

Systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Systém udržiavania v jazdnom pruhu sleduje pomocou kamery, či nevedomky nevychádzate z jazdného pruhu. V takom prípade vás varuje vizuálnym upozornením aj vibráciami volantu. Ak reagujete pomaly alebo vôbec, asistent pre jazdu v pruhoch zasiahne do riadenia, aby vás vrátil späť do správneho pruhu. Táto technológia je určená pre viacprúdové komunikácie diaľničného typu.

Pokročilé systémy pre kontrolovanejšie brzdenie

Protiblokovací systém bŕzd ABS a elektronický rozdeľovač brzdného tlaku EBD zaisťujú kontrolované brzdenie. Bezpečnostné brzdový asistent EBA pomáha Fieste brzdiť v krízových situáciách účinnejšie. Sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál, v prípade potreby potom brzdnú silu automaticky zvýši.

Aktivácia varovných svetiel pri núdzovom brzdení

Ak prudko zabrzdíte vozidlo, dôjde k automatickému zapnutiu výstražného osvetlenia a rozblikajú sa brzdové svetlá na vašom novom Forde Fiesta. Táto kombinácia upozorní vodiča za vami na potenciálne nebezpečnú situáciu.

Aby príves zostal bezpečne v stope

Systém stabilizácie prívesu zaznamená začínajúce rozkývanie prívesného vozidla a zníži rýchlosť súpravy, aby problém vyriešil. Jazda s prívesom je vďaka tomu istejšia. Systém spomalí vozidlo znížením krútiaceho momentu motora a postupným zvyšovaním tlaku v brzdovej sústave.

Upozorní vás na pokles tlaku v pneumatike

Správny tlak v pneumatikách je dôležitý z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúknuť, alebo koleso vymeniť.

Vysoká úroveň zabezpečenia

Na prianie možno do vozidla nainštalovať obvodový alarm a dvojité zamykanie. Dvojité zamykanie znemožňuje otvorenie dverí zvnútra. Zlodej sa teda dnu nedostane, ani keď rozbije bočné okno a pokúsi sa otvoriť dvere vnútornou kľučkou. Dvojité zamykanie sa aktivuje opakovaným stlačením uzamykacieho tlačidla na diaľkovom ovládači centrálneho zamykania.

Bezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey

Táto technológia umožňuje obmedziť najvyššiu dosiahnuteľnú rýchlosť, nastaviť upozornenie na nezapnuté pásy a dokonca aj regulovať hlasitosť audiosystému. Účelom je zabezpečiť vám pokoj na duši, keď požičiate auto kamarátovi alebo členovi rodiny. Ford MyKey sa vyznačuje jednoduchosťou obsluhy. Jednoducho zasuniete kľúč do zapaľovania, naštartujte a následne sa riadite jednoduchými pokynmi. Obmedzenie naprogramujete priamo do konkrétneho kľúča.

Predchádza vzniku odrenín a škrabancov 

V úzkych parkovacích miestach sa často nedá vyhnúť kontaktu dverí s iným autom alebo napríklad stĺpom. Keď ale otvoríte dvere novej Fiesty, vysunie sa z nich ochranná lišta, ktorá ochráni lak vášho vozidla.

Spozná, že ste unavení

Systém sledovania bdelosti nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy. Rozpozná zmeny, ktoré by mohli byť spôsobené únavou. Pokiaľ vo vašom správaní zaznamená znaky svedčiace o strate pozornosti, na prístrojovom štíte sa zobrazí ikona, ktorá vám odporučí urobiť si prestávku. Ak sa vaša pozornosť ďalej zhoršuje, správa sa zobrazí opakovane a pridá sa aj akustické upozornenie.

Spätné zrkadlá, ktoré na seba dávajú pozor

Pri manévrovaní v stiesnených priestoroch alebo v úzkej ulici prídu spätné zrkadlá ľahko k úrazu. Riešením sú elektricky sklopné zrkadlá, dodávané na želanie v novej Fieste. Ku sklopeniu stačí stlačiť tlačidlo. A pretože sú aj vyhrievané, za mrazivých rán vyrazíte na cestu rýchlejšie a bezpečnejšie.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou časťou systému Ford SYNC, ktorá môže zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V prípade dopravnej nehody, keď dôjde k spusteniu airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne potrebné informácie ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: