Predstavujeme rodinné Galaxy

Nový Ford Galaxy je vozidlom, ktoré prináša úplne novú úroveň cestovania. Vyznačuje sa veľmi flexibilným riešením sedadiel až pre sedem osôb. V priestrannej a komfortnej kabíne je dostatok miesta na to, aby ste sa mohli pohodlne usadiť, uvoľniť sa a vychutnať si každú cestu. Ak dokážete oceniť kombináciu prémiovej kvality, elegantného, pritom však moderného dizajnu a najnovších technológií, presadnite do nového Fordu Galaxy a pripravte sa na cestovanie v maximálnom priestore a pohodlí. Teraz aj vo verzii Hybrid.

Jednoduché sklápanie sedadiel

Inovatívny systém ľahkého sklápania sedadiel EasyFold umožňuje sklopiť ktorékoľvek sedadlo v druhom rade úplne jednoduchým stlačením tlačidla. Pri nakladaní väčších predmetov potom oceníte funkcie Easy Fold a Power Raise, ktorých zásluhou možno sedadlá v treťom rade tlačidlom sklápať aj narovnať.

Prevodovka Ford PowerShift

Technicky vyspelá šesťstupňová dvojspojková prevodovka v sebe spája pohodlie automatu s pocitom kontroly, ktorý vodičovi dáva klasická manuálna prevodovka. Automaticky predvolí ďalší stupeň, takže pri radení nedôjde k prerušeniu hnacej sily. Bleskurýchle zmeny prevodových stupňov prispievajú k plynulejšej jazde.

Systém SYNC s hlasovým ovládaním

Vďaka novej generácii systému Ford SYNC môžete bezdrôtovo prepojiť váš mobilný telefón alebo MP3 prehrávač s palubným systémom. Hudbu, telefón, navigačný systém alebo klimatizáciu možno ovládať jednoduchými hlasovými povelmi alebo za pomoci 8" farebného dotykového displeja.

Istota v nepredvídateľných situáciách

Inteligentný pohon všetkých kolies AWD dokáže meniť rozdelenie hnacej sily podľa toho, či zrovna idete po mokrom, suchom alebo namrznutom povrchu. Podľa momentálnej potreby pošle systém viac sily na predné alebo naopak na zadné kolesá. Výsledkom je vyššia ovládateľnosť a tiež nižšia spotreba.

Zrkadlá, ktoré uvidia za vás

Systém stráženia mŕtvych uhlov prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov. Jeho radarové senzory totiž sledujú oblasť mŕtvych uhlov na oboch stranách vozidla. Ak zaznamenajú vozidlo, ktoré vám zostáva skryté, rozsvieti sa v spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane oranžová kontrolka.

Kultivovaný dojem

Výrazná silueta s uhladenými kontúrami a precíznymi detailmi charakterizuje Ford Galaxy. Štíhle svetlá, chrómované prevedenie detailov alebo zadný spojler poukazujú na elegantný štýl, ale aj jeho dynamiku. Takisto interiér Fordu Galaxy je naozaj príjemný, priestranný s sofistikovaný. Vďaka premyslenému dizajnu máte všetky funkcie, ovládacie prvky, technológie a odkladacie priestory intuitívne na dosah ruky. O prémiovom zameraní vozidla svedčí spolu s vysokou kvalitou použitých materiálov aj precízne spracovanie detailov. 

Moderný vzhľad

Nový Ford Galaxy prináša moderný vzhľad. Zvýšená lichobežníková mriežka chladiča je umiestnená nad charakteristickou dolnou mriežkou po celej šírke prednej masky.V zadnej časti vzniká taksito moderný efekt vďaka splynutiu okenného skla s koncovými svetlami, čo vytvára dojem väčšej presklenej plochy. Tenké stĺpiky čelného skla optimalizujú výhľad zvnútra a zvyšujú vizuálny efekt.

Dôkladne naladený podvozok

Nový Ford Galaxy má nové viacprvkové zavesenie zadných kolies. Táto prepracovaná konštrukcia je ľahká, pevná a dôkladne naladená. Zaisťuje tak vynikajúce jazdné vlastnosti a komfort. Pri prejazde cez nerovnosti dokonca umožňuje spätný pohyb kolies dozadu. Takéto riešenie zabezpečuje komfortnejšiu jazdu a nižšiu hladinu hluku v kabíne.

Svetlejší a vzdušnejší interiér

Nový Ford Galaxy je k dispozícii s dvojdielnou panoramatickou strechou, ktorú je možné buď pootvoriť, alebo odsunúť pod zadný diel strechy. Vznikne tak svetlý a vzdušný interiér. Špeciálna reflexná vrstva na skle pritom zaisťuje, aby sa interiér neprehrieval, a súčasne vás chráni pred škodlivými UV lúčmi. V prípade potreby možno natiahnuť kryciu roletu. Je ovládaná elektricky, takže stačí stlačiť tlačidlo.

Jednoduché sklápanie sedadiel tlačidlom

Inovatívny systém ľahkého sklápania sedadiel EasyFold umožňuje sklopiť ktorékoľvek sedadlo v druhom rade úplne jednoduchým stlačením tlačidla. Pri nakladaní väčších predmetov potom oceníte funkcie Easy Fold a Power Raise, ktorých zásluhou možno sedadlá v treťom rade tlačidlom sklápať aj narovnať.

Vyberte si svoju farbu

Vyberte si z palety moderných a výrazných odtieňov. Každý z nich vášmu Fordu Galaxy určite pristane.

Frozen White

Metallic Blue

Blazer Blue

Agate Black

Moondust Silver

Lucid Red

Magnetic Grey

Panther Blue

Prispôsobený podľa vášho vkusu

Na výrazný exteriér nadväzuje aj interiér, v ktorom je možný široký výber materiálových a farebných kombinácií. Stačí si len vybrať z ponúknutých štýlových odtieňov ten, ktorý najlepšie odpovedá vášmu vkusu. Galaxy je k dispozícii takisto s mnohými typmi diskov kolies. Vyberte si tie, ktoré mu pristanú najviac. Viac nájdete v našom katalógu príslušenstva

Kombinácia dynamiky a hospodárnosti

Benzín, alebo diesel, pokročilá konštrukcia a dômyselná technika v oboch prípadoch zaisťujú suverénnu dynamiku a prekvapivo nízku spotrebu. Paleta pokročilých zážihových a vznetových motorov je totiž skonštruovaná tak, aby využívala palivo čo najefektívnejším spôsobom. K ďalšiemu zníženiu spotreby paliva aj emisií prispieva aj niekoľko inovatívnych úsporných technológií.

Úsporné dieselové motory

Technicky vyspelý motor 2.0 TDCi je k dispozícii v dvoch úrovniach výkonu: 110 kW alebo 140 kW. Oba využívajú najmodernejšie technológie, ktoré zvyšujú výkon a krútiaci moment, zároveň však znižujú spotrebu paliva a emisie.  

Tri typy šesťstupňových prevodoviek

Nový Ford Galaxy dáva na výber hneď tri rôzne prevodovky. Šesťstupňová manuálna prevodovka je dimenzovaná aj na vysokej točivé momenty a vyznačuje sa hladkým, presným radením. Rovnako šesťstupňová automatická prevodovka umožňuje prenášať vysoký krútiaci moment. Jej prevody sú starostlivo naladené s ohľadom na maximálnu dynamiku a zároveň hospodárnosť. K dispozícii je tiež pohon všetkých kolies a šesťstupňová prevodovka Ford PowerShift.

Rýchly a úsporný Ford PowerShift

Technicky vyspelá šesťstupňová prevodovka v sebe spája pohodlie automatu s pocitom kontroly, ktorý vodičovi dáva klasická manuálna prevodovka. Automaticky predvolí ďalší stupeň, takže pri radení nedôjde k prerušeniu hnacej sily. Bleskurýchle a úplne hladké zmeny prevodových stupňov prispievajú k plynulejšej jazde v porovnaní s konvenčnými automatmi.

Automat vás bude počúvať

Pádla pod volantom pre manuálnu voľbu prevodov sa bežne vyskytujú len v športových a luxusných autách. Nový Ford Galaxy ich ponúka k šesťstupňovej automatickej prevodovke aj k prevodovke Powershift. Technológia inšpirovaná svetom pretekárskych áut umožňuje ovládať prevodovku končekmi prstov. Pretože sú pádla priamo na volante, môžete ľahko radiť aj pri zatáčaní.

Vďaka systému Stop/Start spotrebujete menej paliva

Akonáhle vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto technológia dokáže automaticky zhasnúť motor. Aj naďalej však napája svetlomety, klimatizáciu, rádio alebo systém Ford SYNC. Keď sa chcete znova rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť rýchlosť ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto Stop/Start je najúčinnejší v mestách.

Inteligentný informačný systém pre úspornejšiu jazdu

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia na spotrebu vozidla. Analyzuje rýchlosť, radenie, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako ešte viac znížiť spotrebu paliva.

Efektívnejší spôsob dobíjania akumulátora

Na rozdiel od konvenčných systémov v novom Forde Galaxy obnovuje inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to potrebné. Pokiaľ to nie je nutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. Tým možno ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.

Ford Easy-Fuel pre bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom.

Posaďte sa a užívajte si každú cestu

Maximálny komfort, pohodlie a nepopierateľný pocit, že cestujete exkluzívnou prvou triedou. Vitajte na palube nového Fordu Galaxy. A platí to pre každého člena vašej sedemmiestnej posádky. Prispieva k tomu aj množstvo inteligentých technológií, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Napomáhajú vám počas náročných jazdných podmienok alebo zvýšujú váš pôžitok za volantom. Každá jazda bude zážitkom. 

Systém SYNC 3 s hlasovým ovládaním

Vďaka novej generácii systému Ford SYNC môžete bezdrôtovo prepojiť váš mobilný telefón alebo MP3 prehrávač s palubným systémom. Hudbu, telefón, navigačný systém a klimatizáciu možno ovládať jednoduchými hlasovými povelmi alebo za pomoci 8" farebného dotykového displeja.

Prémiový sound systém

Spolu so systémom Ford SYNC sa štandardne dodáva audiosystém s ôsmimi reproduktormi. Vyznačuje sa mimoriadnou čistotou zvuku v celom interiéri. Na želanie dodávaný prémiový systém s digitálnym rádiom sprostredkuje ešte dokonalejší zážitok z počúvania. Je tvorený dvanástimi SONY reproduktormi.

Sedadlá, ktoré poskytujú lepšiu oporu a masáž

Pre vodiča a spolujazdca vpredu sú k dispozícii nové, multifunkčné masážne sedadlá. Vďaka svojej konštrukcii poskytujú ešte lepšiu oporu vášmu trupu a vedia vás aj pomasírovať, aby ste zostali svieži aj na dlhej ceste. Multifunkčné masážne sedadlá sú zároveň vyhrievané a ventilované.

Svetlomety, ktoré vám pomôžu vidieť do zákruty

Adaptívne svetlomety Ford sa vyznačujú precíznym a jasným svetelným kužeľom, ktorý sa automaticky prispôsobuje aktuálnym podmienkam. Súčasťou sú tiež LED denné svetlá a odbočovacie LED diódové svetlá, ktoré sa rozsvecujú postupne a prispievajú tak k lepšej orientácii ostatných účastníkov premávky. Systém automatických diaľkových svetiel reguluje tvar svetelného kužeľa tak, aby ste videli čo najlepšie, ale neoslňovali pritom ostatných. Svetlá zároveň sledujú vozovku podľa toho, ako otáčate volantom.

Bezdotykové ovládanie piatych dverí

Keď prídete k autu s plnou náručou, stačí mávnuť nohou pod jeho zadným nárazníkom. Ford Galaxy zaznamená prítomnosť vášho kľúča KeyFree vo vašom vrecku či taške a jeho piate dvere sa automaticky otvoria, poprípade zatvoria.

Vidí, čo sa blíži

Malá a diskrétna kamera vpredu sleduje priestor pred vozidlom. Jej panoramatický obraz sa prenáša na multifunkčný displej. Vďaka tomu včas spozorujete auto, cyklistu alebo chodca blížiaceho sa zo strany. K nezaplateniu je najmä v situáciách, keď vychádzate z úzkeho parkovacieho miesta alebo odbočuje do neprehľadnej križovatky, kde môže byť váš výhľad obmedzený.

Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom samočinne udržiava. Pokiaľ ale jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vaše vozidlo spomalí, aby zachovalo bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém opäť zrýchli na nastavenú rýchlosť.

Naštartujete stlačením tlačidla

Nie je potrebné vôbec používať kľúč. Po usadnutí do vozidla stačí zošliapnuť spojku, alebo brzdový pedál u vozidiel s automatickou prevodovkou, stlačiť štartovacie tlačidlo a motor okamžite naskočí.

Posilňovač riadenia, ktorý reaguje na každú situáciu

Elektrický posilňovač riadenia EPAS sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a jazdným podmienkam. V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko, aby sa uľahčilo manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie stuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže elektrický posilňovač riadenia tiež reagovať na poryvy bočného vetra a tlmiť nechcené vibrácie volantu na rozbitej ceste.

Ideálna teplota pre každého

Výkonná klimatizačná sústava sa postará o optimálnu teplotu. Dvojzónová automatická klimatizácia je štandardom a umožňuje, aby si vodič a spolujazdec nastavili každý inú teplotu. Dostupná je aj klimatizáia v treťom rade, takže si optimálnu teplotu môžu nastaviť všetci cestujúci.

Quickclear rýchlo rozmrazí čelné okno

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odchod v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a supertenké vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlievanie na čelnom skle. Súčasne pomôžu zbaviť námrazy aj stierače. Aj keď je vonku pod nulou, okno tak bude čisté do niekoľkých sekúnd.

Parkovanie bez stresu

Vďaka kombinácii rôznych technológií navedie aktívny parkovací asistent vozidlo do parkovacieho miesta v rade pozdĺžne stojacich vozidiel. Asistent pre vyparkovanie pomôže naopak pri výjazde. Asistent priečneho parkovania spozná, či je miesto dostatočne široké, a potom do neho sám zacúva. Bočné parkovacie senzory vás vždy upozornia na prekážky, ktoré môžete ľahko prehliadnuť.

Istota v nepredvídateľných situáciách

Inteligentný pohon všetkých kolies AWD dokáže meniť rozdelenie hnacej sily podľa toho, či zrovna idete po mokrom, suchom alebo namrznutom povrchu. Ide o inteligentnú technológiu, ktorá dokáže rozdeľovať hnaciu silu medzi jednotlivé kolesá podľa aktuálnej potreby. Výsledkom je skvelá ovládateľnosť a tiež spotreba, pretože systém dodáva pohon na zadné kolesá len v prípade potreby.

Vynikajúca ovládateľnosť vďaka vyspelému podvozku

Nové viacprvkové zadné zavesenie kolies v novom Forde Galaxy, v kombinácii so zdokonalenými vzperami MacPherson vpredu, zaisťuje presné vedenie kolies, vysoký komfort odpruženia a precízne ovládanie vozidla v každej situácii.

Viac istoty pri rozjazdoch v kopci

Asistent pri rozbiehaní do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidlá z brzdového pedálu na plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu sleduje pomocou kamery, či nevedomky nevychádzate z jazdného pruhu bez zapnutého smerového svetla. V takom prípade vás varuje vizuálnym upozornením aj vibráciami volantu. Ak nezareagujete včas alebo vôbec, asistent zasiahne do riadenia, aby vás vrátil späť do správneho pruhu. Táto technológia je určená pre viacprúdové komunikácie diaľničného typu. V rýchlostiach pod 65 km/h sa deaktivuje alebo ju možno vypnúť aj ručne.

Pomôže vám dodržiavať rýchlosť

Inteligentný asistent rýchlosti sa postará o dodržiavaní rýchlosti, aby ste sa vy mohli sústrediť na sledovanie premávky. Kamera systému rozpoznávania dopravných značiek najprv detekuje aktuálne obmedzenia rýchlosti. Následne systém upraví nastavenie maximálnej rýchlosti podľa zisteného limitu.

Vysoká úroveň ochrany

Nový Ford Galaxy disponuje širokou paletou inovatívnych bezpečnostných funkcií. Všetky sú navrhnuté tak, aby zabezpečovali vysokú úroveň ochrany celej posádke. Takisto sa môžete spoľahnúť, že komplexná sústava zabezpečovacích prvkov ochráni váš Ford Galaxy aj pred tými najobávanejšími zlodejmi. 

Vzájomne spolupracujúce bezpečnostné systémy

Systém inteligentnej ochrany IPS koordinuje činnosť mnohých rôznych bezpečnostných systémov tak, aby zabezpečil maximálnu ochranu vás aj vašich cestujúcich. Okrem karosérie z vysoko pevnej ocele pohlcujúcej energiu pri náraze znižuje riziko zranenia pri nehode aj moderná konštrukcia sedadiel a sofistikovaných bezpečnostných pásov.

Ford SYNC s automatickým núdzovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC je automatické núdzové volanie Emergency Assist*. Táto funkcia, ktorá môže aj zachrániť život, zavolá v prípade nehody na linku tiesňového volania a poskytne dispečerovi informácie o polohe vozidla v jazyku krajiny, v ktorej sa práve nachádzate. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom. Najdôležitejšie je to, že systém poskytne záchranárom informácie ako GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

Vyspelá sústava airbagov

Čelný airbag vodiča poskytuje optimalizovanú ochranu hrudníka, zatiaľ čo kolenný airbag chráni dolné končatiny. Bočné airbagy majú nový tvar, ktorý zaisťuje účinnejšiu ochranu pri bočnom náraze, a okenné airbagy chránia cestujúcich na všetkých troch radoch sedadiel. Predpínače bezpečnostných pásov s obmedzovačmi ťahu zaisťujú efektívnejšie spomalenie trupu pri čelnom náraze. Nachádzajú sa na všetkých sedadlách.

Myslí aj na bezpečnosť detí

Všetky tri plnohodnotné a samostatne posuvné sedadlá v druhom rade nového Fordu Galaxy sú opatrené úchytmi ISOFIX pre upevnenie detskej sedačky. O bezpečie vašich ratolestí je tak postarané v tej najvyššej miere.

Väčšia sila pre prudké zabrzdenie

Bezpečnostné brzdový asistent EBA pomáha vozidlu dosiahnuť maximálnu účinnosť bŕzd v krízových situáciách. Systém riadený sústavou ESP sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál, a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave vozidla.

Zrkadlá, ktoré uvidia to, čo vy vidieť nemôžete

Systém stráženia mŕtvych uhlov prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov. Jeho radarové senzory totiž sledujú oblasť mŕtvych uhlov na oboch stranách vozidla. Ak zaznamenajú vozidlo, ktoré vám zostáva skryté, rozsvieti sa v spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane oranžová kontrolka.

Systém, ktorý pomáha chrániť chodcov

Technológia Pre-Collision Assist s detekciou chodcov upozorňuje na chodcov, ktorí sa nachádzajú pred vozidlom alebo mu môžu vstúpiť do cesty. Ak nezareagujete na varovanie, systém začne automaticky brzdiť. Účelom tejto technológie je znížiť závažnosť nehôd alebo im dokonca dokázať úplne zabrániť. Táto pokročilá funkcia je aktívna v rýchlostiach do 80 km/h.

Ochrana alarmom

Tento vyspelý systém sa automaticky uvedie do režimu stráženia pri uzamknutí vozidla. Keď senzory zaznamenajú pohyb vo vnútri alebo dôjde k pokusu o násilné vniknutie, prípadne zdvihnutie vozidla, rozoznie sa hlasitá siréna, ktorá odstraší naozaj každého zlodeja.

Bezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey®

Funkcia Ford MyKey® umožňuje obmedziť najvyššiu dosiahnuteľnú rýchlosť, nastaviť upozornenie na nezapnuté pásy alebo regulovať hlasitosť audiosystému. Vďaka tomu môžete požičať svoj Ford mladším členom rodiny alebo kamarátom a naprogramovať do kľúča tieto obmedzenia.

Bez kľúča znamená bez starostí

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť či odomknúť vozidlo, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. Najviac túto funkciu oceníte vtedy, keď prídete k vozidlu s plnou náručou vecí, nákupov či nezbedných detí.

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: