Predstavujeme dynamický S-MAX

Najnovšie inteligentné technológie a oslňujúci vzhľad, strhujúca dynamika a precízna ovládateľnosť, tým všetkým vyčnieva nový Ford S-MAX z davu. Flexibilitu, praktickosť a hospodárnosť má vo svojich génoch. Vďaka bohatej palete inteligentných technológií je jedným z najdômyselnejších vozidiel na trhu vo svojej triede. Či už preferujete aktívny životný štýl alebo dáte prednosť rodinnej pohode, práve ste našli auto, ktoré je pre vás ako stvorené. Ponúkne vám priestor, v ktorom môže pohodlne a štýlovo cestovať až sedem osôb. Teraz aj vo verzii Hybrid.

Dômyselné usporiadanie sedadiel

Všestranný systém sedadiel poskytuje veľkorysý priestor pre päť až sedem osôb, pričom možnosť samostatného sklápania sedadiel v druhom a treťom rade ponúka nespočetné množstvo rôznych konfigurácií interiéru. Sedadlá v druhej alebo tretej rade možno sklopiť do roviny jediným stlačením tlačidla.

Systém SYNC s hlasovým ovládaním

Vďaka novej generácii systému Ford SYNC môžete bezdrôtovo prepojiť váš mobilný telefón alebo MP3 prehrávač s palubným systémom. Hudbu, telefón, navigačný systém alebo klimatizáciu možno ovládať jednoduchými hlasovými povelmi alebo za pomoci 8" farebného dotykového displeja.

Istota v zložitých situáciách

Inteligentný pohon všetkých kolies AWD dokáže meniť rozdelenie hnacej sily podľa toho, či zrovna idete po mokrom, suchom alebo namrznutom povrchu. Podľa momentálnej potreby pošle systém viac sily na predné alebo naopak na zadné kolesá. Výsledkom je vyššia ovládateľnosť a tiež nižšia spotreba.

Všimne si áut, ktoré ste mohli prehliadnuť

Keď vychádzate z parkovacieho miesta, sofistikovaný systém Cross Traffic Alert, ktorý je súčasťou systému stráženia mŕtvych uhlov, zaznamená vozidlá prichádzajúce zo strany a upozorní vás na ne zvukovým signálom. Navyše sa rozsvieti aj kontrolka v spätnom zrkadle na tej strane, odkiaľ vozidlo prichádza.

Kultivované stelesnenie štýlu

Úchvatná a dynamická silueta udeľuje novému Fordu S-MAX nezameniteľný a dominantný dizajn, ktorý neprehliadnete. Komfortný a zároveň stimulujúci, upokojujúci, ale aj vzrušujúci, to je nový Ford S-MAX. Nasadnite do neho a preskúmajte jeho sofistikovaný a moderný interiér s dynamickými líniami, v ktorom sa unikátny design snúbi so skvostnými detailmi a najnovšími inteligentnými technológiami. 

V štýle športového kupé

Nový Ford S-MAX má dynamickú siluetu, ktorúý neprehliadnete. Hladké a tiež plynulé obrysy zvyšujú aerodynamiku vozidla. Detaily ako sú štíhle svetlomety, chrómované prvky alebo zadný spojler spoločne zdôrazňujú, že dizajn nového ForduS-MAX je inšpirovaný športovým kupé.

Dôkladne naladený podvozok

Nový Ford S-MAX má nové viacprvkové zavesenie zadných kolies. Táto prepracovaná konštrukcia je ľahká, pevná a dôkladne naladená. Zaisťuje tak vynikajúce jazdné vlastnosti a komfort. Pri prejazde cez nerovnosti dokonca umožňuje spätný pohyb kolies dozadu. Takéto riešenie zabezpečuje komfortnejšiu jazdu a nižšiu hladinu hluku v kabíne.

Dômyselné usporiadanie sedadiel

Všestranný systém sedadiel poskytuje veľkorysý priestor pre päť až sedem osôb, pričom možnosť samostatného sklápania sedadiel v druhom a treťom rade ponúka nespočetné množstvo rôznych konfigurácií interiéru. Sedadlá v druhej a tretej rade možno sklopiť do roviny jediným stlačením tlačidla a okamžite tak vytvoriť veľký priestor pre športové vybavenie alebo materiál z obchodu.

Svetlejší interiér vďaka panoramatickej streche

Stačí stlačiť tlačidlo a elektricky ovládaná roleta v interiéri nového Fordu S-MAX sa stiahne, aby pustila do kabíny prirodzené svetlo cez panoramatickú strechu. Špeciálna reflexná vrstva na skle pritom zaisťuje, aby sa interiér vozidla neprehrieval, a súčasne vás chránil pred škodlivými UV lúčmi.

Vyberte si svoju farbu

Vyberte si z palety moderných a výrazných odtieňov. Každý z nich vášmu Fordu S-MAX určite pristane.

Frozen White

Agate Black

Blazer Blue

Lucid Red

Moondust Silver

Magnetic Grey

Metallic Blue

Panther Blue

Prispôsobený podľa vášho vkusu

Na výrazný exteriér nadväzuje aj interiér, v ktorom je možný široký výber materiálových a farebných kombinácií. Stačí si len vybrať z ponúknutých štýlových odtieňov ten, ktorý najlepšie odpovedá vášmu vkusu. S-MAX je k dispozícii takisto s mnohými typmi diskov kolies. Vyberte si tie, ktoré mu pristanú najviac. Viac nájdete v našom katalógu príslušenstva

Veľkorysý v dynamike, šetrný v spotrebe

Dni, keď ste sa museli rozhodovať medzi dynamikou a hospodárnosťou, sú už minulosťou.Premyslená konštrukcia a technika, systémy ako Stop/Start v novom Forde S-MAX umožňujú užívať si kombináciu oboch. Zdokonalená konštrukcia podvozku, starostlivo vyladené odpruženie vpredu aj vzadu a sada inteligentných technológií, to je kombinácia ktorá zaisťuje maximálnu dynamiku a precíznu ovládateľnosť za každých okolností. 

Hospodárny a výkonný fullhybridný motor

Technicky vyspelý benzínový motor 2.5 FullHybrid. Využíva najmodernejšie technológie, ktoré zvyšujú výkon a krútiaci moment, zároveň však znižujú spotrebu paliva a emisie. 

Hospodárny a výkonný hybridný pohon HEV

Vozidlo S-MAX je teraz ponúkané s výkonným a hospodárnym motorom 2.5 Duratec Hybrid s výkonom 190 k. Vypúšťané emisie dosahujú hodnoty iba 146 g/km. Tento motor disponuje akumulátorom a výkonným elektromotorom, ktorý využíva energiu vytvorenú brzdením a ukladá ju pre neskoršie využitie. To vám umožní absolvovať niektoré kratšie úseky v nízkych rýchlostiach iba s využitím elektromotora.

Na zachovanie čo najväčšieho batožinového priestoru je akumulátor umiestnený pod podlahu.

Dômyselná osemstupňová automatická prevodovka

S-MAX je vybavený úplne novou automatickou prevodovkou, ktorá bola navrhnutá od základov tak, aby boli zdokonalené jazdné vlastnosti, optimalizovala sa spotreba paliva a maximalizoval výkon. Výsledkom je vylepšená akcelerácia a hladký priebeh radenia. Tradičnú voliacu páku nahradil elegantný a priestorovo úsporný otočný volič.

Aj s automatom sa dá zabaviť

Sekvenčné radenie pádlami pod volantom sa bežne vyskytuje len v športových a luxusných autách. Nový Ford S-MAX ich ponúka k šesťstupňovej automatickej prevodovke aj k prevodovke Powershift. Technológia inšpirovaná svetom pretekárskych áut umožňuje ovládať prevodovku končekmi prstov. Pretože sú pádla umiestnená priamo na volante, môžete ľahko radiť aj pri zatáčaní.

Vďaka Auto Stop/Start spotrebujete menej paliva

Akonáhle vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto technológia dokáže automaticky vypnúť motor. Aj naďalej však napája svetlomety, klimatizáciu alebo multimediálny systém Ford SYNC. Keď sa chcete znova rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť prevodový stupeň ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto Stop/Start je najefektívnejší v mestách.

Inteligentný informačný systém pre úspornejšiu jazdu

Inovatívny informačný systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia na spotrebu vozidla. Analyzuje rýchlosť, radenie, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje užitočné rady, ako znížiť spotrebu paliva.

Účinnejší spôsob, ako dobiť batériu

Na rozdiel od konvenčných systémov v novom Forde S-MAX obnovuje inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to potrebné. Pokiaľ to nie je nutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. Tým možno ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.

Bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom.

Ešte dokonalejší zážitok z jazdy

Úplne nový S-MAX disponuje viac ako 16 pozoruhodnými jazdnými technológiami, ktoré využívajú kameru, pokrokový radar a ultrazvukové zariadenia, a prispievajú k bezpečnej jazde a lepšiemu ovládaniu vozidla. Technológie na báze senzorov, ktorými disponuje úplne nový S-MAX, zase výrazne uľahčujú parkovanie. Viac o nich a ich neodmysliteľnom príspevku ku skvelej ovláadateľnosti a komfortu nájdete nižšie

Systém SYNC s hlasovým ovládaním

Vďaka novej generácii systému Ford SYNC môžete bezdrôtovo prepojiť váš mobilný telefón alebo MP3 prehrávač s palubným systémom. Hudbu, telefón, navigačný systém a klimatizáciu možno ovládať jednoduchými hlasovými povelmi alebo za pomoci 8" farebného dotykového displeja.

Prvotriedny zvuk

Spolu so systémom Ford SYNC sa dodáva audiosystém s deviatimi reproduktormi, ktorý sa vyznačuje mimoriadnou čistotou zvuku. Na želanie dodávaný prémiový audiosystém sprostredkuje ešte dokonalejší zážitok z počúvania. Je ponúkaný s dvanástimi Hi-Fi reproduktormi Sony.

Svetlomety, ktoré vám pomôžu vidieť do zákruty

Adaptívne LED svetlomety sú atraktívne nielen na pohľad. Sústava LED diód adaptuje tvar svetelného kužeľa a vyžaruje jasné a prirodzené svetlo zaisťujúce vynikajúcu viditeľnosť. Ich súčasťou sú aj svetlá pre denné svietenie. Namiesto tradičných smeroviek sú tu LED ukazovatele. Rozsvecujú sa postupne v smere odbočovania. Systém automatických diaľkových svetiel navyše upravuje tvar svetelného kužeľa tak, aby ste videli čo najlepšie, ale neoslňovali pritom ostatných. Zároveň pomáhajú lepšie vidieť do zákrut.

Bezdotykové ovládanie piatych dverí

Keď prídete k autu s plnou náručou, stačí mávnuť nohou pod jeho zadným nárazníkom. Ford S-MAX zaznamená prítomnosť vášho kľúča KeyFree vo vašom vrecku či taške a jeho piate dvere sa automaticky otvoria, poprípade zatvoria.

Systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Systém varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu sleduje pomocou kamery, či nevedomky nevychádzate z jazdného pruhu. V takom prípade vás varuje vizuálnym upozornením aj vibráciami volantu. Ak reagujete pomaly alebo vôbec, asistent pre jazdu v pruhoch zasiahne do riadenia, aby vás vrátil späť do správneho pruhu. Táto technológia je určená pre viacprúdové komunikácie diaľničného typu.

Zbadá blížiace sa autá, a nielen tie

Malá predná kamera odosiela na multifunkčný displej panoramatický obraz, ktorý ukazuje vozidlá, chodcov či cyklistov blížiace sa z oboch strán. Táto nová technológia je na nezaplatenie najmä vtedy, keď vychádzate z úzkeho prkovacieho miesta alebo vchádzate do križovatky s obmedzeným výhľadom.

Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom samočinne udržiava. Pokiaľ ale jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vaše vozidlo spomalí, aby zachovalo bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, vozidlo znovu zrýchli na nastavenú rýchlosť.

Masážne sedadlá, ktoré poskytujú lepšiu oporu

Pre vodiča aj spolujazdca sú k dispozícii nové, multifunkčné masážne sedadlá. Vďaka svojej konštrukcii poskytujú ešte lepšiu oporu a vedia aj masírovať, aby ste zostali svieži aj na dlhej ceste. Multifunkčné masážne sedadlá sú zároveň vyhrievané a ventilované, s regulovateľnou intenzitou.

Ideálna teplota pre každého

Štandardne dodávaná dvojzónová automatická klimatizácia umožňuje nastaviť rozdielnu teplotu pre zónu vodiča a spolujazdca. Ak si objednáte trojzónovú klimatizáciu, budú si môcť nastaviť vlastnú teplotu nielen vodič alebo spolujazdec, ale aj cestujúci v druhej a tretej rade sedadiel.

Vyhrievané čelné sklo pre rýchle odmrazenie

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odchod v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a supejemné vykurovacie drôtiky rozpustia námrazu alebo zahmlievanie na čelnom okne. Súčasne pomôžu zbaviť sa námrazy aj stieračov. Aj keď je vonku pod nulou, okno bude čisté do niekoľkých sekúnd.

Cúvanie je ľahšie, keď vidíte čo je za vami

Pätníky, zábradlia, nízke múriky, zadná parkovacia kamera ukáže všetko, čo je za vozidlom. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spiatočky a jej obraz sa prenáša priamo na obrazovku v stredovej konzole. Systém taktiež zobrazuje virtuálne pomocné čiary, ktoré vám uľahčia vjazd aj do tých najtesnejších priestorov.

Vynikajúca ovládateľnosť aj komfort

Nové viacprvkové zavesenie zadných kolies v kombinácii so zdokonalenými vzperami MacPherson vpredu zaisťuje presné vedenie kolies, vysoký komfort odpruženia a precízne ovládanie vozidla.

Istota v zložitých situáciách

Inteligentný pohon všetkých kolies AWD okamžite reaguje na meniaci sa povrch cesty. Rozdeľuje silu motora medzi jednotlivé kolesá tak, ako je v danej situácii najvhodnejšie. Sofistikovaný systém pracuje na báze senzorov a jeho softvér vie rozhodnúť, koľko sily môžu kolesá preniesť na vozovku. Zadné kolesá sa preto pripoja ešte skôr, ako sa predné začnú pretáčať. Jedná sa ale o pripojiteľný systém, ktorý sa aktivuje len vtedy, keď je potrebný. Za ideálnych podmienok preto nezvyšuje spotrebu paliva.

Viac istoty pri rozbiehaní v kopci

Asistent pre rozjazd do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Pomôže vám dodržiavať rýchlosť

Asistent dodržiavania rýchlosti sa postará o dodržiavanie povolenej rýchlosti, aby ste sa mohli sústrediť na sledovanie premávky. Kamera s funkciou rozpoznávania dopravných značiek najprv detekuje aktuálne obmedzenia rýchlosti. Následne systém upraví nastavenie maximálnej rýchlosti podľa povoleného limitu.

Parkovanie bez stresu

Vďaka kombinácii rôznych technológií navedie aktívny parkovací asistent vozidlo do parkovacieho miesta v rade pozdĺžne stojacich vozidiel. Asistent pre vyparkovanie pomôže naopak pri výjazde. Asistent priečneho parkovania spozná, či je miesto dostatočne široké, a potom do neho sám zacúva. Bočné parkovacie senzory vás vždy upozornia na prekážky, ktoré môžete ľahko prehliadnuť.

Posilňovač riadenia reaguje na každú situáciu

V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko a zľahka, aby uľahčilo manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie stuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže posilňovač riadenia tiež reagovať na poryvy bočného vetra a tlmiť nechcené vibrácie volantu.

Vaša bezpečnosť je našou prioritou

Istota, ktorú cítite pri jazde, vychádza z prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti skombinovaných do komplexného systému. Vďaka sofistikovanej sústave vstavaných bezpečnostných systémov poskytuje nový Ford S-MAX najvyššiu úroveň ochrany vám aj vašim spolucestujúcim. Takisto sa môžete spoľahnúť na sústavu zabezpečovacích systémov, ktoré ochránia váš nový Ford S-MAX pred zlodejmi. 

Koordinované bezpečnostné systémy

Systém inteligentnej ochrany IPS koordinuje činnosť mnohých systémov, aby zaistil maximálnu ochranu vás aj vašich cestujúcich. Okrem vysoko tuhého skeletu karosérie pohlcujúceho energiu pri náraze znižuje riziko zranenia pri nehode aj moderná konštrukcia sedadiel a bezpečnostných pásov.

Ford SYNC s funkciou Emergency Assist

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže zachrániť život, je služba automatického núdzového volania Emergency Assist. Táto technológia automaticky kontaktuje linku tiesňového volania a oznámi nehodu v jazyku krajiny, v ktorej sa vozidlo práve nachádza. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Systém tiež poskytne záchrannej službe informácie ako GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

Istota v zložitých situáciách

Elektronický stabilizačný systém ESC v sebe zahŕňa množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať si kontrolu nad vozidlom aj v kritických situáciách. Senzory monitorujú náhle zmeny v riadení, brzdení alebo chovaní vozidla, ktoré by mohli zapríčiniť stratu kontroly nad ním. V prípade potreby systém ESC presne upraví rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, stabilizuje vozidlo a zabráni šmyku. ESC zahŕňa asistent pre rozjazd do kopca a bezpečnostný brzdový asistent.

Väčšia sila pre rýchle zabrzdenie

Bezpečnostný brzdový asistent EBA pomáha vozidlu dosiahnuť maximálnu účinnosť bŕzd v krízových situáciách. Systém riadený sústavou ESC sleduje akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave.

Pomáha udržať deti v bezpečí

Všetky tri plnohodnotné a samostatne posuvné sedadlá v druhom rade nového Fordu S-MAX sú opatrené úchytmi ISOFIX pre upevnenie detskej sedačky. O bezpečie vašich ratolestí je tak postarané v tej najvyššej miere.

Systém, ktorý pomáha chrániť chodcov

Technológia Ford PreCollision Assist s detekciou chodcov upozorňuje na chodcov, ktorí sa nachádzajú pred vozidlom alebo mu môžu vstúpiť do jazdnej dráhy. Ak nezareagujete na varovanie, systém začne automaticky brzdiť. Účelom tejto technológie je znížiť závažnosť nehôd alebo im dokonca úplne zabrániť. Funkcia je aktívna v rýchlostiach od 3,6 km/h do 80 km/h.

Nepretržitá ochrana proti prevráteniu

Systém ochrany proti prevráteniu rozpozná nadmerné náklony karosérie alebo manévre, ktoré by mohli viesť k prevráteniu vozidla. V takom prípade automaticky pribrzdí jednotlivé kolesá a upraví krútiaci moment motora tak, aby ste dostali vozidlo späť pod kontrolu.

Všimne si áut, ktoré ste mohli prehliadnuť

Keď vychádzate z parkovacieho miesta, systém Cross Traffic Alert, ktorý je súčasťou systému stráženia mŕtvych uhlov, zaznamená vozidlá prichádzajúce zo strany a upozorní vás na ne zvukovým signálom. Navyše sa rozsvieti aj kontrolka v spätnom zrkadle na tej strane, odkiaľ vozidlo prichádza.

Ochrana alarmom

Tento vyspelý ochranný systém sa automaticky uvedie do režimu stráženia pri uzamknutí vozidla. Keď senzory zaznamenajú pohyb vo vnútri alebo dôjde k pokusu o násilné vniknutie, prípadne zdvihnutie vozidla, rozoznie sa silná siréna, ktorá odstraší každého zlodeja.

Bez kľúčov, bez starostí

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknúť či odomknúť vozidlo, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúče z vrecka alebo tašky. Najviac túto funkciu oceníte vtedy, keď prídete k vozidlu s plnou náručou vecí, nákupov či nezbedných detí.

Bezstarostné zdieľanie auta s MyKey®

Funkcia Ford MyKey® umožňuje obmedziť najvyššiu dosiahnuteľnú rýchlosť, nastaviť upozornenie na nezapnuté pásy alebo regulovať hlasitosť audiosystému. Vďaka tomu môžete požičať svoj Ford mladším členom rodiny alebo kamarátom a naprogramovať do kľúča obmedzenia, ako budú auto používať.

Zrkadlá, ktoré uvidia to, čo vy vidieť nemôžete

Systém stráženie mŕtvych uhlov prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov. Jeho radarové senzory totiž sledujú oblasť mŕtvych uhlov na oboch stranách vozidla. Ak zaznamenajú vozidlo, ktorá vám zostáva skryté, rozsvieti sa v spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane oranžová kontrolka. Súčasťou systému stráženie mŕtvych uhlov je aj technológia Cross Traffic Alert.

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: