Transit Custom je meradlom hospodárnosti a prepravnej kapacity. Na vašich zákazníkov urobí ten najlepší dojem. Jeho nové motory ponúkajú vyšší výkon aj krútiaci moment a napriek tomu sú úspornejšie. V komfortnom, prehľadnom a odolnom interiéri sa vám bude lepšie a ľahšie pracovať. Vďaka mnohým moderným technológiám vrátane multimediálneho systému Ford SYNC 3 s hlasovým ovládaním poslúži kabína aj ako mobilná kancelária. Získate tiež istotu plynúcu z jeho prvotriednej bezpečnosti. Transit Custom je natoľko flexibilný, že vyjde vašim potrebám vždy v ústrety, nech podnikáte v akomkoľvek odbore. Ponúka sa v troch rôznych variantoch karosérie: Van, DCiVAN a Kombi. K dispozícii sú aj rôzne dĺžky karosérie a výšky strechy, rovnako ako niekoľko stupňov výbavy a rôzne individuálne prvky výbavy na želanie. Znamená to, že si ľahko vyberiete kombináciu, ktorá bude najlepšie zodpovedať potrebám vášho podnikania.

Transit Custom Van

Transit Custom Van je určený predovšetkým na prepravu nákladu. Je vybavený pevnou prepážkou, ktorá oddeľuje nákladný priestor od kabíny. V kabíne potom môžu byť dve samostatné sedadlá alebo tri sedadlá, čiže sedadlo vodiča a dvojlavica. Ďalej si možno vybrať bočné posuvné dvere na jednej strane alebo oboch stranách, zatiaľ čo zadné dvere môžu byť krídlové alebo výklopné.

Transit Custom DCiVAN

Vo verzii Transit Custom DCiVAN si môžete upraviť pomer medzi priestorom pre cestujúcich a batožinovým priestorom podľa aktuálnej potreby. Flexibilný systém zadných sedadiel obsahuje druhý rad troch sedadiel, takže celkom je možné vo vozidle prepravovať päť alebo šesť osôb. Tieto sedadlá sú koncipované ako jedno samostatné sedadlo a jedno dvojsedadlo. Sedadlá možno úplne vybrať a získať tak v prípade potreby maximálny priestor pre náklad.

Transit Custom Kombi

Transit Custom Kombi je ešte flexibilnejší ako verzia DCiVAN. Umožňuje cez 30 rôznych usporiadaní sedadiel. Je vybavený rovnakým flexibilným systémom zadných sedadiel a navyše obsahuje ešte tretiu radu troch sedadiel. So všetkými sedadlami tak možno prepravovať súčasne až deväť osôb. Sedadlá je možné sklápať či vyklápať a vytvoriť tak viac miesta pre náklad. V prípade potreby možno sedadlá aj úplne vybrať a vytvoriť tak maximálny objem nákladového priestoru.

Technológie, ktoré vám uľahčia život

Transit Custom je auto stvorené pre prácu, preto ponúka veľa inteligentných asistenčných funkcií. Medzi inovatívne technológie patrí inteligentný rýchlostný asistent. Výstraha Cross Traffic Alert upozorňuje na blížiace sa vozidlá v situáciách s obmedzenou viditeľnosťou, napríklad pri výjazde z parkoviska. Pomôže aj adaptívny tempomat, ktorý prispôsobuje rýchlosť a vzdialenosť medzi vozidlami. Vyššie uvedené funkcie sú k dispozícii ako voliteľná výbava.

Ford SYNC 3 s hlasovým ovládaním

Najmodernejší multimediálny systém Ford SYNC 3 ponúka možnosť ovládať hudobný prehrávač, navigáciu a ďaľšie funkcie vozidla jednoduchými hlasovými povelmi. Môžete tiež použiť 8-palcovú farebnú dotykovú obrazovku. Ford SYNC 3 spolupracuje aj s aplikáciami Apple CarPlay, Android Auto a Applink, ktoré vám umožnia zobraziť informácie z vášho smartphonu na dotykovej obrazovke a tiež vám napríklad pomôžu vyhnúť sa dopravným zápcham.

Nová verzia Transit Custom Trail

V novej verzii Trail zaujme unikátna mriežka chladiča s nápisom FORD, 16“ čierne disky z ľahkých zliatin či kožené poťahy sedadiel. Všestrannosť podčiarkujú aj diferenciál s obmedzeným preklzom a praktické oplastovanie po obvode vozidla. Bohatú výbavu dopĺňajú vyhrievané čelné sklo, sklopné spätné zrkadlá a dažďový senzor.

Vyšší výkon, nižšie emisie

Motory Ford Ecoblue 2.0 vznikli s ohľadom na prísnu emisnú normu Euro 6.2. Kombinujú vysoký výkon s nízkymi hodnotami spotreby paliva aj emisií CO2. Môžete si vybrať tú najvhodnejšiu variantu, či už vozíte ľahké náklady, využívate maximálnu prípustnú hmotnosť alebo ťaháte prívesy.

Hybridná technológia

Nová elektrifikovaná motorizácia 2.0 EcoBlue MildHybrid zaručuje efektívnejší prevoz vašej posádky a nákladu. MildHybrid pri brzdení ukladá rekuperovanú energiu do prídavnej batérie, aby ju neskôr využil ako elektrickú posilu. Elektromotor s výkonom 55 Nm pri každej akcelerácii pomáha spaľovaciemu motoru vyštartovať za pracovným cieľom a tým prispieva k výraznej úspore paliva a zníženiu vašich nákladov na prepravu.

Stvorený pre každodenný pracovný deň

Custom ponúka vynikajúce riešenia a parametre pre oblasť nákladového priestoru, bezkonkurenčnú dĺžku a šírku, ako aj použiteľnú výšku interiéru. S krátkym rázvorom so zabudovanou prepážkou dodáva 6 m³ priestoru a na druhej strane s dlhým rázvorom poskytuje až 6,8 m³. Ponúka aj najširšie posuvné bočné dvere v tejto triede vozidiel, ktoré sú navyše vybavené novým ovládacím mechanizmom, ktorý ich udržiava v bezpečnej polohe pri nakladaní.

Ešte viac flexibility

Jedinečný Transit Custom sa prispôsobí vášmu podnikaniu. Na výber sú karosárske varianty 2-3 miestny Van, 5-6 miestny DCiVAN alebo 8-9 miestne Kombi. Ďalej ponúka výber dvoch dĺžok rázvoru a strechy. Navyše si môžete zvoliť mnoho prvkov výbavy na želanie a širokú škálu príslušenstva.

Integrovaný strešný nosič

Jedinečný Transit Custom sa prispôsobí vášmu podnikaniu. Na výber sú karosárske varianty 2-3 miestny Van, 5-6 miestny DCiVAN alebo 8-9 miestne Kombi. Ďalej ponúka výber dvoch dĺžok rázvoru a strechy. Navyše si môžete zvoliť mnoho prvkov výbavy na želanie a širokú škálu príslušenstva.

Vaša kancelária na kolesách

Flexibilné predné dvojsedadlo pre spolujazdca obsahuje špeciálnu priehradku, do ktorej sa dá schovať napríklad prenosný počítač. Súčasťou sedadla môže byť tiež sklopný stolík s využiteľnou plochou 345x240 mm. Zmestí sa na neho teda prenosný počítač alebo zložka s dokumentmi. Stolík ďalej obsahuje dva držiaky nápojov, drážku na pero a elastický popruh.

Užitočné odkladacie priestory v interiéri

Transit Custom ponúka množstvo praktických odkladacích priestorov. Dobre dostupná priehradka sa napríklad nachádza priamo v palubnej doske. Krytá uzamykateľná schránka pred spolujazdcom je dosť veľká na dokumenty formátu A4 a môže byť aj osvetlená. Nechýba šikovná schránka na cenné predmety pod sedadlom. A medzi prednými sedadlami sa nachádza sklopný držiak nápojov. Veľké vrecká vo dverách potom obsiahnu napríklad dvojlitrovú fľašu s pitím.

Pútavé farby, ktoré vyniknú

Transit Custom má odvážny zovňajšok, ktorý stelesňuje rovnaký dynamický charakter ako kinetický dizajn osobných vozidiel značky Ford. Tieto moderné tvary zdôrazňujú starostlivo vybrané farby karosérie

Frozen White 

Race Red

Blazer Blue

Moondust Silver

Magnetic

Agate Black

Blue Metallic

Orange Glow

Diffused Silver 

Vyšší výkon, nižšia spotreba

Transit Custom poháňajú motory z novej rady Ford EcoBlue. Všetky ponúkané varianty majú vyšší výkon a krútiaci moment ako doteraz. Navrhnuté boli na splnenie prísnych štandardov emisnej normy Euro 6.2 a kombinujú výnimočnú úsporu paliva, zníženie emisií a tichší chod. Sú nielen výkonnejšie, ale aj všestrannejšie. A pritom hospodárnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu. Transit Custom predstavuje naozaj rozumnú investíciu.

Hospodárne motory Ford EcoBlue

Motory Ford EcoBlue 2.0 vznikli s ohľadom na prísnu emisnú normu Euro 6. Kombinujú vysoký výkon s nízkymi hodnotami spotreby paliva. K ďalšiemu zníženiu prevádzkových nákladov prispievajú aj dlhé servisné intervaly až 40 000 km alebo dva roky. V ponuke sú tri stupne výkonu 77 kW, 96 kW alebo 125 kW. Môžete si teda vybrať tú najvhodnejšiu variantu, či už vozíte ľahké náklady alebo využívate maximálnu prípustnú hmotnosť.

Aditívum, ktoré likviduje splodiny

Systém selektívnej katalytickej redukcie SCR využíva činidlo AdBlue®. Jedná sa o kvapalinu na báze karbamidu a vody, ktorá rozkladá oxidy dusíka vo výfukových plynoch na dusík a vodu. Filter pevných častíc potom zachytí viac ako 99% prachových častíc vo výfukových plynoch. Aby vznetový motor Euro 6 vo vašom Custome pracoval správne, nesmie dôjsť k úplnému vyprázdneniu nádrže na aditívum AdBlue®. Na pokles jej hladiny vás upozorní kontrolka na palubnej doske.

Dlhé servisné intervaly

Dieselové motory Ford EcoBlue 2.0 boli preverené pri náročných testoch. Diely, u ktorých sa predpokladá bežné opotrebenie, boli navrhnuté tak, aby slúžili dlhšie bez nutnosti údržby. Vďaka tomu sú premenlivé servisné intervaly dlhé až 40 000 km alebo dva roky.

Automatická prevodovka SelectShift

Pre vybrané verzie Fordu Transit Custom bude k dispozícii nová šesťstupňová automatická prevodovka SelectShift. Tá sa postará o pokojnú a uvoľnenú jazdu, najmä v rušnej mestskej premávke. Rýchlostné stupne možno voliť aj manuálne pomocou páky na palubnej doske.

Zníženie spotreby paliva prostredníctvom funkcie Stop-Start

Táto technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio. Akonáhle sa budete chcieť znovu rozbehnúť, motor opäť automaticky naskočí. Tento systém je naozaj veľmi efektívny a oceníte ho predovšetkým pri častých jazdách mestom, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Dômyselnejší spôsob dobíjania batérie

Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Ak to nie je nevyhnutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. Takto sa ďalej šetrí palivo a znižujú emisie.

Regulácia zrýchlenia vám pomôže jazdiť úspornejšie

Táto nová funkcia reguluje úroveň zrýchlenie vozidla Transit Custom na základe toho, či je úplne alebo len čiastočne naložený. Vďaka tomu môžete znížiť spotrebu paliva až o 15% v závislosti na bežnom štýle jazdy. Táto technológia tiež znižuje opotrebenie motora, bŕzd a pneumatík a tým samozrejme aj vaše náklady.

NOVÝ TRANSIT CUSTOM PLUG-IN HYBRID


Vďaka novému Transitu Custom PHEV s vyspelým plug-in hybridným pohonom bude vaša práca ešte efektívnejšia, než kedykoľvek predtým. Nový Transit Custom PHEV bol totiž od základu postavený tak, aby poskytoval bezproblémovú kombináciu legendárnych úžitkových vlastností Transitu, vynikajúceho správania na ceste a ešte nižšej spotreby.

Budúcnosť úžitkových automobilov

Pokročilé elektrické hnacie ústrojenstvo možno nabíjať z rozvodnej siete a kratšie trasy je možné absolvovať bez aktivácie spaľovacieho motora. Vďaka podpore v podobe oceňovaného motora 1.0 EcoBoost však táto dodávka ponúka vynikajúcu hospodárnosť aj na dlhších trasách. Transit Custom Plug-In Hybrid pomôže znížiť znečistenie ovzdušia v mieste prevádzky, pričom sa stále vyznačuje rovnakou flexibilitou, všestrannosťou a spoľahlivosťou ako bežný Ford Transit Custom.

V meste je najúspornejší

Plne nabitý prejde nový Transit Custom Plug-In Hybrid viac ako 56 kilometrov len na čisto elektrický pohon. Ideálne na krátke jazdy po meste, pri ktorých majú konvenčné vozidlá naopak najvyššiu spotrebu paliva. Na dlhších trasách príde k slovu motor 1.0 EcoBoost, ktorý dobíja batérie a predlžuje tak dojazd. S dobíjaním batérií mu pomáha aj rekuperačné brzdenie. A po dostatočnom nabití môžete opäť prepnúť na čisto elektrický pohon. Šetríte tak nielen peniaze ale aj životné prostredie.

Nedotknuté prepravné schopnosti

Nový Transit Custom Plug-In Hybrid síce dosahuje výrazne nižšie emisie, neprišiel však o žiadnu z vlastností, vďaka ktorým sa z Transitu Custom stalo tak žiadané úžitkové vozidlo. Na podlahu nákladového priestoru s objemom až 6 m3 možno naplocho položiť tri europalety. A pretože vstupný otvor bočných dverí je najširší zo všetkých vozidiel tejto kategórie, nový Transit Custom Plug-In Hybrid sa výborne hodí k rozvozu tovaru po meste. Ponuka bude opäť dosahovať obidva varianty dĺžky rázvoru a možnosť výberu dvoch výšok strechy a hodnoty užitočného zaťaženia pre všetky varianty výrazne presiahnu hodnoty 1 000 kg a teda môže prevážať aj ťažké náklady.

Najväčšia online ponuka
nových, predvádzacích a jazdených vozidiel Ford na Slovensku: